Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Galaxy Režim rozdelenej obrazovky Z Flip Flex môže prísť aj na iné telefóny s Androidom

Galaxy Režim rozdelenej obrazovky Z Flip Flex môže prísť aj na iné telefóny s Androidom 1

Displeje smartfónov sú stále väčšie a väčšie, ale okrem vytvárania väčšieho priestoru pre obsah sa pre využitie nehnuteľnosti veľa nerobí. Keď spoločnosť LG debutovala v prvej osemnástke na svete:9 telefónu, ukázal, ako niektoré aplikácie môžu rozdeliť svoj obsah na polovicu, aby umožnili rôzne akcie v každej polovici. Samsung tento nápad zdanlivo posunul na ďalšiu úroveň pomocou rozhrania Galaxy Režim „Flex“ Z Flip a teraz sa zdá, že v blízkej budúcnosti môžu mať šancu využiť túto funkciu iné telefóny s Androidom.

Aby bolo jasné, toto nie je funkcia rozdelenej obrazovky, ktorá je v systéme Android integrovaná už od systému Android 7.0 Nugát. Táto staršia funkcia umožnila spustenie dvoch aplikácií vedľa seba, čo je, samozrejme, viac využívané na tabletoch ako na telefónoch s menšími obrazovkami.

Naopak, režim Flex má na obrazovke stále iba jednu aplikáciu. Rozdiel je v tom, že používateľské rozhranie je rozdelené na polovicu, viac ako dvojpanelový režim v softvéri pre stolné počítače. Ukázalo sa to vo videohovoroch Google Duo na serveri Galaxy Z Flip ako aj na YouTube, kde horná polovica bola venovaná prehrávaniu videa, zatiaľ čo druhá polovica bola pre vyhľadávanie iných videí.

Spoločnosť Samsung tvrdí, že na vývoji tejto funkcie spolupracovala so spoločnosťou Google a spoločnosť Google uviedla pre server The Verge, že túto funkciu budú čoskoro môcť používať aj ostatní výrobcovia OEM. Do istej miery to odzrkadľuje spoluprácu, ktorú Samsung a Google vytvorili na serveri Galaxy Fold čo viedlo k tomu, že samotný Android získal niektoré z funkcií skladacieho telefónu.

Tento typ funkcií rozdelenej obrazovky by mohol byť užitočný, pretože na trh prichádza stále viac skladacích zariadení alebo zariadení s dvoma obrazovkami. Ale aj na pevných a plochých telefónoch sa môžu ukázať ako pohodlnejšie ako súčasné konvencie aplikácií. Samozrejme za predpokladu, že sa ho rozhodnú prijať tak výrobcovia, ako aj vývojári.