Galaxy Pozn├ímka Obrazovka 10+ je prakticky dokonal├í, ale st├íle na tom z├íle┼ż├ş?

Pre tieto str├ínky m├┤┼żu vznikn├║┼ą prov├şzie pridru┼żen├ę prostredn├şctvom odkazov na tejto str├ínke. Podmienky pou┼ż├şvania.  Galaxy Pozn├ímka Obrazovka 10+ je prakticky dokonal├í, ale st├íle na tom z├íle┼ż├ş? 1

od tej doby Apple S celosvetov├Żm term├şnom “zobrazenie sietnice” v├Żrobcovia smartphones zameran├ę na zlep┼íenie technol├│gie obrazovky. Na za─Źiatku boli tieto zisky absol├║tne d├┤le┼żit├ę. Na rozdiel medzi OLED a LCD alebo poliami subpixelov PenTile v porovnan├ş s tradi─Źn├Żm form├ítom RGB (ktor├ęho ─Źas┼ą je skuto─Źne va┼ía), sa vysypalo ve─ża atramentu.

Nakoniec OLED vyhral v├Żstavn├Ż z├ívod smartphones high-end. Je zrejm├ę, ┼że LCD sa na─Ćalej pou┼ż├şvaj├║ na niektor├Żch modeloch, vr├ítane iPhone XR od Apple, ale v displejoch najnov┼íej gener├ície prevl├ídala technol├│gia OLED. Na DisplayMate, ┼ípecialista na technol├│giu displeja, Dr. Raymond Soneira, fotografovanie spolo─Źnosti Samsung Galaxy Pozn├ímka 10+ a vyhl├ísen├í za najlep┼í├ş mobiln├Ż telef├│n, ak├Ż kedy meral. Ot├ízka znie, ─Źi u┼ż sa o to niekto naozaj zauj├şma?

Pod─ża Dr. Soneiry si v┼íimol, ┼że displej 10+ ÔÇ×op├Ą┼ą zv├Ż┼íil latkuÔÇť. D├┤le┼żitos┼ą tohto hnutia sa v┼íak nikdy nezdala tak├í mal├í. Zamyslite sa, ako bl├şzko je pozn├ímka 10+ nad obrazovkou S10, obrazovkou, ktor├║ spolo─Źnos┼ą Samsung uviedla za─Źiatkom tohto roka. Nasleduj├║ce ├║daje poch├ídzaj├║ z internetu Galaxy Pozn├ímka 10+ a Galaxy Hodnotenia obrazovky S10:

Poznámka 10+ oproti S10 "width =" 536 "height =" 528

Raymond Soneira d├íta, grafick├Ż od ExtremeTech

Tento diagram s Dr. O Soneirou vytv├íra nameran├ę hodnoty, ktor├ę s├║ najd├┤le┼żitej┼íie pre ka┼żd├║ v├Żstavu. Ako vid├şte, displeje 10+ a S10 s├║ zobrazen├ę nesmierne podobn├Ż. Na prv├Ż poh─żad to nie je zl├í vec – pozn├ímky 10+ aj S10 maj├║ od za─Źiatku vynikaj├║ci panel. Dr. Soneira vysvet─żuje, ┼że zmena hodn├┤t presnosti a intenzity farieb pre noty 10+ aj S10 je rekordn├í. Aj ke─Ć medzi nimi existuje ─Ź├şseln├Ż rozdiel, v oboch pr├şpadoch je hodnota ni┼ż┼íia 1, ─Źo znamen├í, ┼że je vizu├ílne nerozoznate─żn├ę od dokonal├ęho. Skuto─Źnos┼ą, ┼że doslova mer├íme rozdiely, ktor├ę n├ím ─żudia nem├┤┼żu vizu├ílne poveda┼ą o tom, nako─żko s├║ v├Żrobcovia strojov na kr├íli─Źie diery.

Ako poznamen├íva Dr. Soneira vo svojom hodnoten├ş rozl├ş┼íenia, prechod na 4 K nad 3 K na takom malom paneli nie je vidite─żn├Żm zlep┼íen├şm. Vysvet─żuje: ÔÇ×Preto je absol├║tne zbyto─Źn├ę ─Ćalej zvy┼íova┼ą rozl├ş┼íenie obrazovky a pixely na palec (ppi) pre marketingov├ę vyh─żad├ívanie div├Żch hus├ş v stratosf├ęre bez vizu├ílneho pr├şnosu pre ─żud├ş.ÔÇť viac ako jedna mo┼żnos┼ą. ─î├ştanie o s├ęrii, je to “vynikaj├║ce” sk├│re za druh├Żm. IPhone XS a S10 sa takmer nel├ş┼íia. Nie je to tak, ┼że by doslova neexistovali ┼żiadne rozdiely v dizajne t├Żchto obrazoviek, ale ┼że rozdiely sa z├║┼żili na prakticky ni─Ź. V s├║─Źasnosti je najv├Ą─Ź┼íia konverz├ícia, ke─Ć predajcovia syst├ęmu Android pou┼ż├şvaj├║ panely s vysokou obnovovacou frekvenciou, preto┼że obrazovka sa c├şti r├Żchlej┼íie s frekvenciou 90 a┼ż 120 Hz ako s frekvenciou 60 Hz.

Obrazovky st├íle nevyzeraj├║ ako aktualiza─Źn├ę ovl├ída─Źe, ak├ę boli predt├Żm. Boli ─Źasy, ke─Ć sa skombinoval r├Żchlej┼í├ş telef├│n, lep┼í├ş ovl├ídac├ş panel a ostrej┼í├ş obraz, ktor├Ż poc├ştil nov├║ iter├íciu syst├ęmu Android alebo iOS ako znovuobjavenie mobilnej v├Żpo─Źtovej techniky, najm├Ą ak ste presko─Źili viacer├ę verzie opera─Źn├ęho syst├ęmu s├║─Źasne. , Sila tohto ├║─Źinku samozrejme z├ívis├ş od jeho aktualiz├ície – niektor├ę verzie syst├ęmu Android a iOS prepracovali UX viac ako in├ę – tento n├írast v┼íak bol v├Żrazn├Ż. V├Ą─Ź┼íie zariadenia mohli tie┼ż prispie┼ą nepriamo – ak m├íte 4- Palcov├Ż panel pre a 5,5- Palec alebo p├írne 6- Palcov├í obrazovka, m├íte v tomto oh─żade o─Źividne ├║plne in├║ sk├║senos┼ą.

So v┼íetk├Żmi skladac├şmi obrazovkami v roku 2019 sa zd├í, ┼że najzauj├şmavej┼í├şm a najd├┤le┼żitej┼í├şm aspektom panela je funkcia, ktor├í nem├í ni─Ź spolo─Źn├ę so skuto─Źnou schopnos┼ąou zobrazi┼ą obr├ízok. V roku 2012 najhor├║cej┼íie na obrazovke smartf├│nu bol mobiln├Ż telef├│n, ktor├Ż mohol poskytn├║┼ą ostr├Ż obraz. V roku 2019 najhor├║cej┼íie smartphones je to telef├│n, ktor├Ż sa zlo┼ż├ş ako l├ítka (pokia─ż sa nerozbije). Okrem r├Żchlej┼íej obnovovacej frekvencie smartphones zd├í sa, ┼że dosahuj├║ hranice ─żudsk├ęho vizu├ílneho vn├şmania, ak ni─Ź in├ę. Pretrv├ívaj├║ce probl├ęmy smartf├│nov Ako tak├ę je ┼ąa┼żk├ę prekona┼ą ┼ąa┼żkosti s ich ─Ź├ştan├şm vonku. Slnko poh├í┼łan├ę f├║ziou m├í oproti ne┼í┼ąastnej obrazovke OLED, ktor├í sa ho sna┼ż├ş prekona┼ą, v├Żrazn├║ v├Żhodu vo v├Żkone. Postupn├ę zlep┼íenia v JNCD, zorn├ę uhly a odrazy sa ur─Źite javia ako mo┼żn├ę, ale tieto zv├Ż┼íenia podliehaj├║ v┼íetk├Żm klesaj├║cim margin├ílnym v├Żnosom.

To vedie k zvl├í┼ítnemu scen├íru: spolo─Źnosti Samsung Galaxy Pozn├ímka Hoci 10+ m├í najlep┼íiu obrazovku, ak├║ si dnes m├┤┼żete k├║pi┼ą, som si menej ist├Ż ako kedyko─żvek predt├Żm, ┼że toto empirick├ę pozorovanie povedie k ─Ćal┼íiemu predaju. V├Ą─Ź┼íina telefonick├Żch rozhovorov diskutovala o tom, ─Źi by mala existova┼ą na trhu s ve─żmi podobn├Żm S10, aj ke─Ć ho milovn├şci pera na─Ćalej br├ínia.

aktualiz├ícia: Po zverejnen├ş n├ís Dr. Soneira pre ET informuje, ┼że m├í nejak├ę konkr├ętne n├ípady, ako m├┤┼żu v├Żvoj├íri v bud├║cnosti vylep┼íi┼ą v├Żstavy. Jeho vy┼í┼íie uveden├ę porovnanie obsahuje ┼ípeci├ílnu ─Źas┼ą na zlep┼íenie okolit├Żch sveteln├Żch podmienok vonku, implement├íciu takzvan├ęho dynamick├ęho riadenia farieb. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v ─Źasti ÔÇ×Zlep┼íenie realistick├ęho v├Żkonu displeja pre okolit├ę sveteln├ę podmienkyÔÇť.

Pre─Ź├ştajte si teraz: