Galaxy Patent Flex Note má geniálny nápad na uloženie pera S Pen

The Galaxy Z Fold 3Prijatie technológií S Pen a Wacom bolo široko chválené, ale jeho zaobchádzanie so stylusom dostalo úplne opačnú spätnú väzbu. Predávané samostatne a bez akéhokoľvek miesta na zariadení, niektorí považovali pero S Pen skôr za voliteľný doplnok než za predajnú funkciu. Rovnováha medzi tenkým zariadením a pohodlným dotykovým perom bola vždy jemným tancom, ale nový patent spoločnosti Samsung sa dosť zaujímavým spôsobom pohráva s myšlienkou skladacieho zariadenia, ktoré má miesto pre pero S Pen.

The Galaxy Patent Flex Note ukazuje skladacie zariadenie, ktoré sa tak nepodobá ničomu, čo Samsung doteraz ukázal, že vyvoláva veľa pochybností o jeho životaschopnosti. Na rozdiel od „innie“ skladacích zariadení, ktoré spoločnosť používa, má tento koncept „outie“ ako prvý Huawei Mate X a staršie prototypy skladacích zariadení od Xiaomi. Jedným z kritických rozdielov je, že iba jedna malá časť obrazovky sa prehne dozadu, aby zakryla takmer polovicu zadnej strany zariadenia, čím zostane to, čo vyzerá ako smartfón s typickou veľkosťou a pomerom strán, na rozdiel od Galaxy Z Fold 3’s užšia skladaná forma.

Táto „klapka“ obrazovky však dokáže viac než len zložiť. Skrýva tiež priehradku na pomerne plochý stylus podobnejší Surface Slim Pen od Surface Pro X. Pravdepodobne sa tento stylus tiež magneticky prichytí k zadnej časti zariadenia, aj keď je rozložený, čím sa vyrovnáva hrubšia časť telefónu na opačnej strane, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou drží hardvér a batériu zariadenia. Bohužiaľ, táto rovnováha by nefungovala, ak sa používa pero S Pen, čo je spôsob, akým sa ho väčšina pravdepodobne pokúsi použiť pri kreslení na rovný povrch, ako je stôl.

Patent nezobrazuje žiadne viditeľné kamery na zadnej strane zariadenia, ale navrhuje aspoň dve kamery pod displejom na sklopnej časti obrazovky. To by umožnilo používať rovnaké vysokovýkonné fotoaparáty na bežné fotografie, ako aj na selfie a videohovory, čím by sa znížil počet potrebných senzorov. Vzhľadom na výkon Galaxy Z Fold 3senzor pod panelom (UPS), to sa však môže ukázať ako rozdeľujúce a dokonca sklamanie.

Toto je, samozrejme, stále len patent a technológia UDC už mohla byť dobehnutá Galaxy Flex Note sa stáva realitou. Samozrejme, Samsung bude musieť vyriešiť aj ďalšie problémy, ako je odolnosť flexibilnej obrazovky, ktorá bude vždy odkrytá, a flexibilný digitizér Wacom. Ak sa to však Samsungu podarí, bolo by to určite vražedné zariadenie hodné úspechu a výmeny Galaxy Poznámka riadok.