Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Galaxy Lupa S20 môže byť falošná, ale to je v poriadku

samsung galaxy s20 recenzia 1

Samsung Galaxy Rad S20 je teraz vo Veľkej Británii a takmer všade. Všetky tri telefóny sa môžu pochváliť špičkovými fotoaparátmi a spoločnosť Samsung viac než čokoľvek iné zdôrazňuje schopnosť priblíženia telefónov pre fotografie na veľké vzdialenosti. Ale je všetko, ako sa zdá?

Zatiaľ čo model S20 Ultra, ktorý som si prezeral minulý týždeň, je zbalený do zloženej periskopickej šošovky, ktorá umožňuje až 10x hybridný optický zoom s fenomenálnymi výsledkami (a až 100x zoom s … menej fenomenálnymi výsledkami), nastavenie v S20 a S20 + je trochu odlišné. Špecifikácie spoločnosti Samsung hovoria, že tieto telefóny dosahujú iba trojnásobný hybridný optický zoom, ale aj to predlžuje pravdu.

Každý z modelov S20 a S20 + má tri hlavné zadné šošovky. Hlavný strelec s rozlíšením 12 MP a ultraširoký s rozlíšením 12 MP sa ľahko rozprestierajú a sú podobné sérii S10, ale teleobjektív s rozlíšením 64 MP je o niečo väčší.

Budem tupý: nejde o teleobjektív a spoločnosť Samsung sa snaží iba o to, aby sa s ňou spojila.

NotebookCheck prvýkrát odhalil čísla po odhalení modelu S20 a uvedomil si, že so zorným uhlom 76 stupňov (v porovnaní so 79 stupňami na hlavnej strelcovi) nie je tento objektív s uhlopriečkou 64 Mp vôbec teleobjektív – je to len ďalší širokouhlý objektív, ale niekedy tak trochu menej široký ako hlavný objektív. Je to technicky niečo také 10,6x priblíženie v porovnaní s hlavným fotoaparátom, čo je pravdepodobne základ, na ktorom spoločnosť Samsung ponúka svoje „teleobjektívy“ a „hybridné optické“ funkcie.

Galaxy Lupa S20 môže byť falošná, ale to je v poriadku 1 Štandardný záber s 3x zväčšením zo základnej aplikácie fotoaparátu S20

Namiesto použitia optickej transfokácie S20 a S20 + jednoducho používajú digitálne podvody na orezanie veľkého senzora 64Mp. Toto je v podstate takmer výlučne digitálny zoom a vďaka nemu sa jednoducho dostane na základe veľkosti, kvality a počtu megapixelov senzora.

Je podozrivejšie, že vlastná aplikácia pre fotoaparáty S20 sa zdá byť navrhnutá tak, aby skryla – alebo aspoň zahmlila – túto skutočnosť. Využite skutočnosť, že máte možnosť prepnúť sa do režimu 64 MP, aby ste mohli snímať fotografie v plnej veľkosti pomocou tohto veľkého senzora.

To dáva zmysel, ale môžete snímať aj 64 snímok za sekundu, keď sa dostanete do predvoleného nastavenia 3x zväčšenia (a skutočne až 6x zväčšenia). Pri priblížení však nemôže používať všetkých 64 megapixelov, čo znamená, že aplikácia v skutočnosti orezáva a potom mení obrázky, aby sa dosiahol výsledok 64 Mb. Čo je v poriadku, ak je nepárne, možnosť (výsledné snímky za to naozaj nestoja a horšie takmer vo všetkých ohľadoch, ako je predvolené nastavenie priblíženia), ale zdá sa, že je to len tak, že si ľudia myslia, že majú teleobjektív s rozlíšením 64 Mb / s. , ktoré jednoducho nemajú.

Galaxy Lupa S20 môže byť falošná, ale to je v poriadku 2 Snímka s 3násobným priblížením a nastavením 64Mp – všimnite si zvýšený šum a znížený dynamický rozsah

Nezáleží na tom, že ak pri stlačení priblížite, telefón prepne na objektív s rýchlosťou 64 Mb, keď narazí na značku 2x zväčšenia – napriek tomu, že tento objektív by mal byť k dispozícii a poskytovať lepšie výsledky 1.1x priblíženie nahor. Opäť je ťažké pochopiť, čo je za dôvodom nejasnosti. Požiadali sme spoločnosť Samsung o komentár, prečo je aplikácia navrhnutá týmto spôsobom a prečo je hardvér fotoaparátu nakonfigurovaný tak, ako je, ale zatiaľ sme nedostali žiadnu odpoveď.

Najnepokojivejšou časťou všetkého tohto je, že nie je potrebné podvádzanie. Nemusí to byť „skutočné“ nastavenie optického teleobjektívu, ale priblížené snímky S20 sú napriek tomu skvelé (pre viac ukážkových záberov si prečítajte moje hodnotenie) a priemerný užívateľ bude určite spokojný s kvalitou pri nižších úrovniach priblíženia. Spoločnosť Samsung mohla byť vpredu a tlačiť na kvalitu svojho algoritmu digitálneho priblíženia a úplne sa tejto neporiadku vyhnúť.

Okrem toho by vás zaujímalo, prečo sa spoločnosť Samsung v prvom rade rozhodla pre túto zvláštnu konfiguráciu fotoaparátu. Prečo nesledovať kroky S10 – alebo dokonca súčasné S20 Ultra – a používať originálny objektív so zoomom? Obviňovať 8K.

Natáčanie videa s rozlíšením 8 000 vyžaduje snímač s rýchlosťou najmenej 33 Mb a 8 kB je jednou z kľúčových marketingových správ v celom rade S20. Spoločnosť Samsung sa pravdepodobne rozhodla, že snímač s vysokým rozlíšením je dosť dobrý na 8K video, ale nie na hlavný fotoaparát. Namiesto toho, aby sa náklady na pohon zvýšili s ďalšou šošovkou, spoločnosť sa musela rozhodnúť rozdeliť rozdiel, priekopať teleobjektív a dúfať, že si to nikto nevšimol.

Spravili sme.