Galaxy Buds Plus vs AirPods Pro: Ktorý kúpiť?

Nové od spoločnosti Samsung Galaxy Buds + a AppleAirPods Pro sú dva z najlepších slúchadiel dostupných v roku 2020. Aj keď v súčasnosti nie je dostatok možností, sú to tí dvaja kupujúci, ktorých najviac zaujíma, takže tu je porovnanie.

Pravidelné AirPod nájdete so zľavou, ale získanie najlepších nových slúchadiel je pravdepodobne lepší nápad. Ak sa rozhodujete len vedieť, že majú klady aj zápory, nehovoriac o tom, že zariadenia AirPod sa pri telefónoch so systémom Android nehrajú veľmi pekne, pre niektorých ľudí je výber ľahší.

Tu rozoberieme dizajn, špecifikácie, funkcie, výdrž batérie a zvuk pre tých, ktorí zvažujú niektoré bezdrôtové slúchadlá.

Tento článok môže obsahovať pridružené odkazy. Kliknite sem pre viac informácií.

Časť rozhodnutia pravdepodobne príde na to, ktorý telefón máte, či už ide o iPhone alebo Samsung Galaxy, alebo iné zariadenie s Androidom. A s toľkými značkami, ktoré vyrábajú slúchadlá, Apple vs Samsung nie je vaša jediná voľba. To znamená, že ak máte iPhone, pravdepodobne uvažujete o AirPodoch Galaxy majitelia sa pozerajú na internet Galaxy Púčiky. Len nezabudnite, že je tu viac rozhodnutí ako to.

Majitelia iPhone môžu stále používať a využívať Galaxy Púčiky a niektorí používatelia systému Android môžu AirPod dokonca zvažovať z rôznych dôvodov. Spoločnosť Samsung nedávno vydala svoju sprievodnú aplikáciu pre iPhone, vďaka čomu Buds + funguje skvele Apple zariadení.

Takže, ak si nie ste istí, ktorý si vybrať Apple'S AirPod Pros a Galaxy Buds +, sme tu, aby sme vám pomohli.

Galaxy Buds + vs AirPods Pro: Dizajn

Netvrdí sa, že pôvodné AirPods z roku 2016 skutočne odštartovali skutočne bezdrôtový pohyb ušných sluch, aj keď vyzerajú ako Q-tipy vychádzajúce z vašich uší. Stále ich vidíte všade, značky kopírujú dizajn a sú stále veľmi populárne. Odvtedy, Apple vylepšil dizajn vďaka elegantnejšiemu rámu a kompaktnejšiemu balíku s profesionálnymi programami.

Galaxy Buds Plus vs AirPods Pro: Ktorý kúpiť? 1

Obidve tieto ušné uši majú veľmi výrazný štýl, ktorý sa pravdepodobne nezmení ako súčasť identity značky. S AirPods ich budete pravdepodobne milovať alebo nenávidieť, a nie je ich veľa. Je to v podstate ApplePopulárna stonka špuntu do uší bez drôtu. Memy sú všade zábavné z pohľadu, ale Apple stále používa hrdo, aj keď sú výhody menšie a menej viditeľné.

Samsung Galaxy Buds Plus je dodávaný s tromi špičkami na uši a krídelkami na prispôsobenie a je k dispozícii aj v štyroch farebných variantoch: čierna, biela, červená a modrá. Ako pre Apple, AirPod Pro prichádza s tromi rôznymi špičkami do uší, ale iba s jednou farebnou voľbou.

Ďalej máme Samsung Galaxy Púčiky + s väčším, ale tradičnejším dizajnom. Napĺňajú celé vaše otváranie do uší, ale nevyčnievajú za ucho. Všetky tieto technológie sú napchané dovnútra, namiesto toho, aby ste mali mimo ucho v stonke Apple, Je to úplne iný dizajnový prístup. Celkovo možno povedať, že vo vašich ušiach vyzerajú omnoho väčšie ako u AirPodov, sú však stále veľmi kompaktné – najmä v porovnaní s lacnejšou konkurenciou na trhu.

Galaxy Buds Plus vs AirPods Pro: Ktorý kúpiť? 2

Úprimne povedané, rozhodnutie týkajúce sa dizajnu závisí od osobných preferencií, pretože jeden nemusí byť nevyhnutne lepší ako druhý. Obaja majú nastaviteľné tipy pre dokonalé uchytenie do ucha a obaja majú svoj vlastný jedinečný štýl.

Tento rok sa jedná o pravé slúchadlá do uší, v porovnaní s tým, ako sedíte priamo pri uchu ako predchádzajúce modely. Pokiaľ ide o dizajn podu, nie je to len osobná preferencia, ale je to tiež vec „miluj alebo nenávidím“.

Galaxy Buds + vs AirPods Pro: Životnosť batérie

Možno najdôležitejším aspektom pre väčšinu ľudí je výdrž batérie a nabíjanie, pretože je to ešte jedna vec, ktorú si treba robiť starosti. Tento rok to spoločnosť Samsung skutočne zvýšila, pokiaľ ide o výdrž batérie.

Podľa čísel a technických údajov spoločnosti Samsung Galaxy Buds porazil Apple pokiaľ ide o výdrž batérie – trochu. Je to preto, že Galaxy Buds + údajne vydržia približne 11 hodín prehrávania, čo je dvakrát tak dlhá doba ako predchádzajúce modely a AirPod. Spoločnosť Samsung však tvrdí, že prípad nabíjania im dáva ďalších 11, celkovo 22 hodín.

Avšak, AppleNabíjacia skrinka je efektívnejšia, pretože vydrží približne 24 hodín, kým budete musieť nabiť svoje AirPods a prípad, v ktorom zostanú. Nezabudnite, že AirPods majú iba asi 5 hodín výdrže batérie pri prehrávaní a ešte menej pri použití potlačenia hluku.

Galaxy Buds Plus vs AirPods Pro: Ktorý kúpiť? 3

Obidve slúchadlá sa nabíjajú, keď sú v puzdre, čo je pekné, ale Samsung má tu ďalšiu výhodu. Akceptujú USB Type-C, takže nabíjanie je rýchle, plus puzdro podporuje bezdrôtové nabíjanie ako AirPod Pro. Spoločnosť Samsung okrem toho povie, že vám v prípade poskytnú iba tri minúty 1- prehrávanie hudby – ideálne pre zastávky v telocvični na poslednú chvíľu.

Obidve bezdrôtové nabíjačky sa dajú použiť s väčšinou nabíjacích rohoží, nabíjačiek Qi a riešení bezdrôtového nabíjania vo vozidlách podporovaných technológiou. Ako ďalší bonus, Galaxy S20 podporuje reverzné bezdrôtové nabíjanie a môžete nabíjať svoje Galaxy Púčiky tým, že ich sedí na zadnej strane telefónu, čo je skutočne super.

Galaxy Buds + vs AirPods Pro: Kvalita zvuku

Nie sú to ani audiofilové slúchadlá, ale pre priemerného človeka, ktorý chce pohodlie bezdrôtových slúchadiel, znie skvele. Zvuk je objektívny a každý má iné uši, túžby alebo potreby. To sú dve z lepších možností v kategórii bezdrôtových slúchadiel. Ďalej si môžete veľmi dobre prispôsobiť Galaxy Zvuky Buds +, ktoré nemôžete robiť na profesionálov.

Galaxy Buds Plus vs AirPods Pro: Ktorý kúpiť? 4

Pokiaľ ide o zvuk, nie je jasný víťaz. Ako som už povedal skôr Samsung Galaxy Púčiky tesne priliehajú k uchu, čo vám technicky dáva lepšiu zvukovú scénu, hlbšie basy a dokonalejší zvuk. Sú teplé, vyvážené a podporujú niektoré pokročilé bezdrôtové zvukové kodeky. Za cenu a za Bluetooth sú zvuk celkom skvelý.

Apple'S AirPod Pros znie tiež celkom dobre. Ak ste už niekedy použili káblové pripojenie Apple Púčiky pred niekoľkými rokmi s iPodom alebo iPhone v podstate viete, čo môžete očakávať. Áno, zvuk je dnes o niečo lepší vďaka tesnejšiemu pečateniu a potlačeniu hluku, ale je to skôr o vylepšenie funkcie než o vylepšenie zvuku.

Profesionáli AirPod majú čistý a živý zvuk, slušnú zvukovú scénu a skutočne dobré výšky. Niekedy veci začínajú narastať, ale celkovo sú celkom pekné.

Na konci dňa sú to dva z najlepších zvukov do uší, ktoré znejú dobre, skvele fungujú, vydržia dosť dlho a sú ideálne pre celé mesto, telocvičňu alebo kdekoľvek inde, kde náhodne počúvate hudbu.

Galaxy Buds + vs AirPods Pro: Funkcie

Pokiaľ ide o funkcie oboch Samsung Galaxy Púčiky a Apple AirPods vedú balík, pokiaľ súčasne používate smartphone tejto značky. To je tiež miesto, kde sa veci trochu zablatené a mätúce.

Galaxy Buds Plus vs AirPods Pro: Ktorý kúpiť? 5

Obidve ušné klapky majú ľahké dotykové ovládače na spustenie Siri, Bixby alebo Google Assistant, čo je pekné. Nehovoriac o pauze / prehrávaní, prijatí hovoru alebo rýchlej zmene skladieb na ďalšiu skladbu. To všetko sú štandardné funkcie, ktoré všetci očakávame. Obaja sa rýchlo spárujú aj s telefónom, ak je to iPhone alebo Samsung Galaxy, V opačnom prípade budete vo svojom zariadení prechádzať ponukou nastavení Bluetooth.

Pre Siri však môžete používať hlasové ovládanie bez použitia rúk, zatiaľ čo sa musíte dotknúť Galaxy Púčiky vyhodiť Bixbyho.

AppleAirPods sa veľmi rýchlo spárujú s iPhone vďaka novému čipu H1, ktorý vytvoril Apple pre jeho slúchadlá. Tí, ktorí používajú iPhone, okamžite uvidia výhody na obrazovke, keď otvoria puzdro na nabíjanie, a pripojenie je hračka. Úprimne povedané, je to oveľa lepšie a elegantnejšie riešenie ako má Android, aj keď sa spoločnosť Samsung pokúsila integrovať niečo podobné svojim najnovším aktualizáciám softvéru.

Galaxy Buds Plus vs AirPods Pro: Ktorý kúpiť? 6

Najdôležitejšia výhoda, pokiaľ ide o funkcie alebo miesto, kde je spoločnosť Samsung vpredu, je v dizajne slúchadiel alebo v sprievode Galaxy Nositeľná aplikácia. Majú špeciálne tipy a tesnenie v uchu o niečo lepšie, poskytujú vám lepší zvuk a menej hluku v prostredí, chýba im však aktívne potlačenie hluku, čo je veľké.

Ďalej, s Galaxy Noste aplikáciu, môžete upraviť basy a mať prístup k úplnému zoznamu nastavení EQ. Pomocou ovládacích prvkov „okolitý zvuk“ môžete dokonca povoliť určitý vonkajší hluk. Aj keď nedostanete ANC, Buds + majú viac mikrofónov, ktoré používajú softvér na blokovanie vonkajšieho hluku.

Najväčším rozdielom vo funkcii je pravdepodobne zníženie hluku AirPods Pro a skutočnosť, že Galaxy Buds + je možné prispôsobiť pomocou EQ a ďalších možností v aplikácii. Vo všetkej realite však s najväčšou pravdepodobnosťou vlastníci iPhone dostanú AirPods Galaxy používatelia dostanú púčiky. To znamená, že Galaxy Aplikácia Wear teraz pracuje s telefónom iPhone, takže by bolo dobré vyskúšať si Samsung Galaxy Buds + s telefónom iPhone 11 Pro.

Galaxy Buds vs AirPods Pro: Ceny a dostupnosť

Teraz, keď sa AirPods nenájdu a predávajú všade tak ťažko, môžete ísť do takmer akéhokoľvek elektronického obchodu, ako je Best Buy, Walmart alebo Apple nakupujte a získajte pár od 249 dolárov.

Galaxy Buds Plus vs AirPods Pro: Ktorý kúpiť? 7

Áno, sú oveľa drahšie ako bežné letecké letiská so 159 USD, takže nezabudnite.

Hneď z brány však Samsung podkopáva AirPods ako Galaxy Buds + stojí iba 149 dolárov. Je zrušenie šumu v hodnote ďalších 100 dolárov, ktoré budete musieť zaplatiť AppleSlúchadlá? O tom sa musíte rozhodnúť.

V podstate je to prehadzovanie. Galaxy Buds + sú lacnejšie, dodávajú sa vo viacerých farbách a skvele znejú, ale nie sú také zábavné ako AirPods Pro a nemajú aktívne potlačenie hluku. Navyše nevyzerajú ako „bedrový“, ak sa s tým obávate.

Záver (a alternatívy)

Úprimne povedané, Android a Galaxy majitelia by sa mali dostať Galaxy Buds + while Apple používatelia by mali vyskúšať obidve a zistiť, ktorá sa vám najviac páči. Pomáha vám to vôbec?

Oba Galaxy Buds + a AirPods Pro majú podobnú výdrž batérie, dobré parametre, vynikajúci zvuk, ale jeden je oveľa drahší ako druhý. To, o čo vlastne ide, je vaša preferencia štýlu a telefón, ktorý máte vo vrecku. Namiesto toho, aby ste porovnávali podivný dizajn alebo či sa puky zmestia na vaše malé ušné kanály, premýšľajte o tom, ktorý ekosystém smartfónov používate.

Ak sa niektorá z týchto možností nepredáva, zvážte jednu z úžasných alternatív z našej uší.