Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

G-Sync Ultimate: NVIDIA zni┼żuje svoje po┼żiadavky na obrazovky zajtraj┼íka… dobr├í alebo zl├í spr├íva?


Zatia─ż ─Źo iba monitory
displej s certifik├íciou VESA Display HDR 1000 mohol doteraz dosta┼ą n├ízov G-Sync Ultimate, NVIDIA ned├ívno prehodnotila svoje krit├ęri├í, najm├Ą zn├ş┼żen├şm po┼żiadaviek t├Żkaj├║cich sa maxim├ílneho svetla, ktor├ę sa m├í dosiahnu┼ą.

Rob├şme invent├║ru, aby sme zistili, ─Źo sa dnes deje s G-Sync Ultimate!

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:
Ako vyu┼żi┼ą v├Żhody G-Sync na obrazovke FreeSync?

NVIDIA chce roz┼í├şri┼ą ponuku monitorov G-Sync Ultimate

Koncom decembra NVIDIA v tichosti revidovala svoje po┼żiadavky na monitory G-Sync Ultimate. Zaznamenan├ę na CES 2021 s v├Żskytom obrazoviek G-Sync Ultimate, ktor├ę nesp─║┼łali podmienku dosiahnutia maxim├ílneho svetla aspo┼ł 1 000 nits, zmena po┼żiadaviek zelen├ęho giganta bola zaznamenan├í aj na webovej str├ínke NVIDIA, kde ÔÇ×Lifelike HDRÔÇť nahradilo ÔÇ×Best HDR 1000 NitsÔÇť.

V skuto─Źnosti NVIDIA jednoducho upravila svoje ┼ípecifik├ície a teraz vy┼żaduje certifik├íciu DisplayHDR 600, aby bol monitor vhodn├Ż, ─Źo znamen├í, ┼że ur─Źit├ę technol├│gie, ako napr├şklad Edge-LED obrazovky s ÔÇ×pokro─Źil├ŻmÔÇť stmievan├şm alebo OLED obrazovky, bud├║ m├┤c┼ą tvrdi┼ą, ┼że s├║ s├║─Źas┼ąou katal├│gu G-Sync Ultimate v bud├║cnosti.

Kateg├│rie produktov G-Sync.JPG
Nvidia G-Sync

V ned├ívnom vyhl├ísen├ş adresovanom na┼íim kolegom na str├ínke Pretaktovanie 3DNVIDIA to vysvet─żuje ÔÇ×┼átandard G-Sync Ultimate nebol nikdy definovan├Ż iba hodnotami jasu a nikdy nevy┼żadoval certifik├íciu VESA DisplayHDR1000ÔÇť. Medzi riadkami treba ch├ípa┼ą, ┼że niektor├ę monitory pon├║kaj├║ ve─żmi dobr├Ż v├Żkon v HDR, aj ke─Ć je ich ┼ípi─Źkov├ę osvetlenie ni┼ż┼íie ako 1 000 nits.

Navy┼íe, monitorov G-Sync Ultimate bolo doteraz ve─żmi m├ílo, ke─Ć┼że i┼ílo len o modely s podsvieten├şm FALD. Cie─ż je teda celkom jasn├Ż: zn├ş┼żi┼ą prah jasu na 600 nitov, aby sa roz┼í├şrila ponuka monitorov G-Sync Ultimate.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:
CES 2021: na┼ía rekapitul├ícia najlep┼í├şch trendov a ozn├ímen├ş v oblasti po─Ź├şta─Źov├Żch monitorov

NVIDIA zni┼żuje svoje po┼żiadavky: dobr├í spr├íva pre hr├í─Źov?

NVIDIA vo svojom vyhl├ísen├ş nazna─Źuje, ┼że n├ízov G-Sync Ultimate zoh─żad┼łuje ove─ża viac ako len jas. V├Żrobca tak upres┼łuje, ┼że G-Sync Ultimate je prim├írne zalo┼żen├Ż na pr├ştomnosti procesora NVIDIA v r├ímci monitorov, rovnako ako be┼żn├ę G-Sync obrazovky. Medzi nimi s├║ v┼íak o─Źividne ve─żk├ę rozdiely a G-Sync Ultimate zost├íva v mnoh├Żch bodoch ove─ża pr├şsnej┼íia, vr├ítane kontrastu, doby odozvy, frekven─Źn├ęho rozsahu VRR, kolorimetrick├ęho pokrytia a dokonca aj jasu.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:
Recenzia Samsung Odyssey G7: 1. hern├Ż monitor 1000R na svete!

Nakoniec, aj ke─Ć m├┤┼żeme t├║to rev├şziu vn├şma┼ą ako ÔÇ×od─żah─ŹenieÔÇť po┼żiadaviek na strane NVIDIE, pre hr├í─Źov je to st├íle dobr├í spr├íva. G-Sync Ultimate sa u┼ż nebude obmedzova┼ą na mal├Ż po─Źet panelov, ktor├ę s├║ pr├şli┼í drah├ę kv├┤li technol├│gi├ím, ktor├ę je potrebn├ę nasadi┼ą, aby prekro─Źili 1 000 nits. Certifik├ícia sa preto objav├ş na ┼íir┼íom paneli monitorov, ─Źo zaru─Ź├ş minim├ílne v├Żkonnostn├ę prahy, ktor├ę zostan├║ vy┼í┼íie vo v┼íetk├Żch bodoch (okrem jasu) ako u obrazoviek kompatibiln├Żch s G-Sync a G-Sync.

zdroj: Pretaktovanie 3D