Fury as Amazon Alexa ÔÇ×┼í├şri antisemitsk├ę sprisahaniaÔÇť, ktor├ę ┼Żidia ÔÇ×riadia svetÔÇť a popieranie holokaustu

Spolo─Źnos┼ą AMAZON bola nieko─żk├Żmi britsk├Żmi poslancami obvinen├í zo ┼í├şrenia antisemitsk├Żch kon┼ípira─Źn├Żch te├│ri├ş.

Politici tvrdia Amazon Inteligentn├ę reproduktory Alexa zahmlievaj├║ nen├ívistn├ę prejavy a vyzvali na okam┼żit├║ akciu.

Parlamentn├í skupina v┼íetk├Żch str├ín (APPG) proti antisemitizmu nap├şsala list Amazon┼á├ęf britskej vl├ídy po┼żaduje, aby bolo nie─Źo uroben├ę s antisemitsk├Żmi koment├írmi, ktor├ę odhalili.

V liste sa uv├ídza: ÔÇ×Odpovede na ot├ízky poskytovan├ę t├Żmito slu┼żbami s├║ prezentovan├ę ako smerodajn├ę a vecn├ę, a preto s├║ d├┤veryhodn├ę, pri─Źom mnoh├ş ich pova┼żuj├║ za pravdiv├ę.

ÔÇ×Boli sme preto zdesen├ş, ke─Ć sme zistili, ┼że hlasov├í slu┼żbaÔÇ× Alexa ÔÇťpon├║ka spr├ívy z antisemitsk├Żch webov├Żch str├ínok a kon┼ípira─Źn├Żch te├│ri├ş, pri─Źom pou┼ż├şva selekt├şvne cit├íty a zav├ídzaj├║ce zdroje ako odpove─Ć na mno┼żstvo ot├ízok t├Żkaj├║cich sa ┼żidovsk├ęho n├íroda, holokaustu a antisemitizmu.”

Medzi poslancov, ktor├ş list podp├şsali, patria Andrew Percy, Catherine McKinnell a doktorka Lisa Cameron.

├Üplne sa tweetovalo na APPG Twitter ├║─Źet.

V liste je uveden├Żch nieko─żko pr├şkladov cit├ítu Alexa z nespo─żahliv├Żch zdrojov a webov├Żch str├ínok popieraj├║cich holokaust.

Na ot├ízku ÔÇ×Ovl├ídaj├║ ┼Żidia m├ędi├í?ÔÇť Alexa ├║dajne odpovedal: ÔÇ×Tu je nie─Źo, ─Źo som na┼íiel z ─Źl├ínkuÔÇ× ┼żid Watch ÔÇťna Wikip├ędii: ┼żid Watch tvrd├ş, ┼że ┼Żidia ovl├ídaj├║ svetov├Ż finan─Źn├Ż syst├ęm a m├ędi├í.ÔÇť

P├Żtali sa poslanci Amazon rie┼íi┼ą probl├ęm t├Żkaj├║ci sa antisemitizmu teraz a dlhodobo.

V liste sa vysvet─żuje, ┼że ministerka vn├║tra bola informovan├í.

Dod├íva sa v ┼łom: ÔÇ×Budeme kontaktova┼ą pol├şciu, aby sa mohla zaobera┼ą ak├Żmko─żvek poru┼íen├şm komunika─Źn├Żch predpisov alebo z├íkonov o podnecovan├ş rasov├ęho p├┤vodu.ÔÇť

An Amazon Hovorca n├ím povedal: “Antisemitizmus a diskrimin├ícia ak├ęhoko─żvek druhu s├║ neprijate─żn├ę. Alexa na ot├ízky odpoved├í z r├┤znych zdrojov-vy┼íetrujeme to a zablokovali sme nahl├ísen├ę reakcie.”

Nov├ę zast├ívky ÔÇ×Alexa JammerÔÇť sa zastavuj├║ Amazon reproduktor, ktor├Ż po─Ź├║va va┼íe s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőkonverz├ície

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach boli pou┼ż├şvatelia syst├ęmu Android vyz├Żvan├ş, aby sa vyhli riskantnej aplik├ícii so 100 mili├│nmi stiahnut├ş na Google Play Store.

Teenager Charli D’Amelio sa stal prvou osobou na svete so 100 mili├│nmi sledovate─żov TikTok.

A, sl├ívny Twitch streamer Pokimane chce, aby jej fan├║┼íikovia prestali d├íva┼ą to─żko pe┼łaz├ş.

M├íte obavy z Amazon Alexa? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu