Funkcie a inform├ície o zariaden├ş Samsung Gear VR

Cena: 99 dolárov

Probl├ęm so Samsung VR je v tom, ┼że mnoho ─żud├ş ho vn├şma ako v├Żstrelok. Ke─Ć┼że s├║ na obzore produkty ako PlayStation VR a Oculus Rift, existuje jasn├í mo┼żnos┼ą, ┼że by spolo─Źnos┼ą Samsung mohla zosta┼ą bokom, ke─Ć bud├║ skuto─Źn├ę v├Żkonn├ę produkty ─Źoraz dostupnej┼íie pre ┼íirok├║ verejnos┼ą.

Samsung VR je v skuto─Źnosti poh├í┼łan├Ż technol├│giou Oculus, ktor├í d├íva n├íhlavnej s├║prave ove─ża lep┼í├ş v├Żchodiskov├Ż bod. Je to v┼íak v┼íetko, ─Źo je v poriadku? V na┼íom sprievodcovi n├íjdete v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą o funkci├ích nach├ídzaj├║cich sa v n├íhlavnej s├║prave.

(Zrieknutie sa zodpovednosti: Na kontrolu sme si k├║pili n├íhlavn├║ s├║pravu Samsung Gear VR. Bola testovan├í pomocou okraja S7, niektor├ę funkcie sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od v├í┼ího telef├│nu.)

Za─Źnime s niektor├Żmi z najd├┤le┼żitej┼í├şch funkci├ş;

Z├íkladn├ę inform├ície: ─îo je Gear VR:

Gear_VRR

Gear VR s├║ n├íhlavn├ę s├║pravy pre virtu├ílnu realitu, ktor├ę sa sp├íjaj├║ s obmedzen├Żm po─Źtom zariaden├ş Samsung a poh├í┼łaj├║ aplik├ície pre virtu├ílnu realitu. Zostanete na jednom mieste, aby ste ho mohli pou┼ż├şva┼ą, a pod─ża toho sleduje pohyby hlavy. (To znamen├í, ┼że ho m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą v sede alebo v ─żahu sledova┼ą film s n├íhlavnou s├║pravou.)

Na bo─Źnej strane sa nach├ídzaj├║ tla─Źidl├í na ovl├ídanie hlasitosti a prep├şnanie sp├Ą┼ą a je ve─żmi intuit├şvne a ─żahko sa na ne zvyk├í.

Spotrebn├í ed├şcia bola vydan├í v novembri 2015 a je to prv├í popul├írna mobiln├í n├íhlavn├í s├║prava pre VR. Technol├│gia m├í pred sebou e┼íte dlh├║ cestu, ale v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş, ktor├ş to vysk├║┼íali, zatia─ż zaznamenala pozit├şvnu reakciu.

Ako u┼ż bolo povedan├ę, je to e┼íte len v po─Źiato─Źn├Żch f├ízach ako prv├Ż komer─Źne dostupn├Ż model, tak┼że je vzru┼íuj├║ce prem├Ż┼í─ża┼ą o tom, ak├í bude t├íto technol├│gia v bud├║cnosti. Existuje nieko─żko ch├Żb a probl├ęmov, ale nie je to zl├ę ├║silie akejko─żvek predstavivosti.

Samotn├║ virtu├ílnu realitu si podrobne rozoberieme ni┼ż┼íie.

Virtuálna realita:

Gear_VR_Specs

Je to najzrejmej┼íia funkcia z nejak├ęho d├┤vodu! Virtu├ílna realita je tu (pre vybran├ę) mobiln├ę zariadenia a funguje perfektne. Je to st├íle v ran├Żch f├ízach upresnenia, ale vzh─żadom na cenov├Ż bod vstupnej ├║rovne to funguje dobre.

Sta─Ź├ş vlo┼żi┼ą zariadenie do n├íhlavnej s├║pravy a po nieko─żk├Żch min├║tach s┼ąahovania a aktualiz├ície softv├ęru do telef├│nu budete pripraven├ş za─Źa┼ą.

(Ako u┼ż bolo povedan├ę, na zariaden├ş Gear VR (13+) existuje minim├ílna vekov├í hranica, preto bu─Ćte opatrn├ş, ak sa rozhodnete necha┼ą ├şs┼ą mlad┼íieho teenagera.)

Headset Gear VR je najnov┼í├şm modelom v├Żrobnej linky a fungoval lep┼íie, ako som o─Źak├íval. Ak si st├íle nie ste ist├ş, ─Źo dok├í┼że, tu je video, ktor├ę ukazuje, ak├ę to je pou┼ż├şva┼ą aplik├íciu VR Netflix.

Ak v├ís zauj├şma sledovanie filmov a telev├şzie na zariaden├ş, pre─Ź├ştajte si n├í┼í ─Źl├ínok, ktor├Ż v├ís prevedie v┼íetk├Żm, ─Źo potrebujete vedie┼ą.

Ako sledova┼ą filmy a telev├şziu na n├íhlavnej s├║prave Samsung Gear VR

Ako m├┤┼żete vidie┼ą na videu vy┼í┼íie, otv├íra to─żko pr├şle┼żitost├ş, pokia─ż ide o 3D VR hry a z├íbavu.

Pre m┼ła bola n├íhlavn├í s├║prava dobr├í, napriek tomu, ┼że som sa pri prvom pou┼żit├ş c├ştil trochu hor┼íie z opotrebovania. Na┼ía recenzia produktu podrobne prech├ídza mojimi sk├║senos┼ąami, ale ak chcete len sk├│re, dostalo sa v├ím to 4/5.

Recenzia produktu Samsung Gear VR (virtuálna realita)

Kompatibilita a aplikácie Samsung Gear VR:

Tu je zoznam kompatibiln├Żch zariaden├ş:

S7, S7 edge, Note5, S6, S6 edge a S6 edge+.

Toto s├║ jedin├ę zariadenia, ktor├ę sa v tomto okamihu vlo┼żia do n├íhlavnej s├║pravy. Ak nechcete zariadenie Samsung, je k dispoz├şcii nieko─żko alternat├şvnych jednotiek VR.

Goog_Card

Google Cardboard je lacn├í alternat├şva, ktor├í funguje na v├Ą─Ź┼íom rade zariaden├ş, ale v porovnan├ş s Gear VR je obmedzen├í. Na internete n├íjdete viac zna─Źiek v porovnate─żn├Żch cenov├Żch bodoch, aj ke─Ć by bolo asi najlep┼íie, keby si Gear zaobstarali majitelia Samsungu.

Ako by ste mohli o─Źak├íva┼ą, v obchode Oculus nie je a┼ż tak ve─ża aplik├íci├ş, ale existuje nieko─żko slu┼ín├Żch hier a slu┼żieb, ktor├ę by v├ím mali padn├║┼ą do oka.

Tieto sa len ─Źasom zlep┼íia a niektor├ę z v├Ą─Ź┼í├şch americk├Żch medi├ílnych spolo─Źnost├ş s├║ zanepr├ízdnen├ę pr├ícou na aplik├íci├ích konkuruj├║cich Netflixu a produkciou vlastn├ęho origin├ílneho obsahu VR.

Inak, ak├Ż zmysel m├í sledovanie 2D obsahu vo virtu├ílnej realite? Vylep┼íen├║ kvalitu obrazu z├şskate, ak sa budete dr┼ża┼ą telev├şzora.

Je pravda, ┼że n├íhlavn├í s├║prava nevyzer├í tak pekne ako predch├ídzaj├║ce modely, napr├şklad ni┼ż┼íie uveden├í futuristicky vyzeraj├║ca inov├ítorsk├í ed├şcia.

Innovator_Ed

V─Ćaka tomu je headset o 19% ─żah┼í├ş ako predch├ídzaj├║ci model a po─Źas pou┼ż├şvania je primerane pohodln├Ż. Ak ste e┼íte neza┼żili virtu├ílnu realitu, Gear VR je skvel├Ż sp├┤sob, ako za─Źa┼ą, aj ke─Ć mus├ş prebieha┼ą rev├şzia hardv├ęru.

Zatia─ż nie s├║ ┼żiadne spr├ívy, ale stoj├ş za to pripomen├║┼ą, ┼że ve─ża z├ívis├ş od kvality obrazovky, na ktorej sa obr├ízok zobrazuje.

Displej Samsung Gear VR:

USB_Headport

Displej nie je tak├Ż ostr├Ż, ako by som chcel, ale vzh─żadom na cenu a zariadenie, ktor├ę ho poh├í┼ła, je to pochopite─żn├ę. Prenesenie do nov├ęho sveta je ├║┼żasn├ę a pri prvom vstupe do ponuky Oculus v├ís to zaraz├ş.

Headset pou┼ż├şva obrazovku v├í┼ího telef├│nu na zobrazenie virtu├ílnej reality. M├í rozl├ş┼íenie 2560 x 1440 a 96-stup┼łov├ę zorn├ę pole, ktor├ę umo┼ż┼łuje slu┼ín├Ż obraz (aj ke─Ć je na okrajoch mierne rozmazan├Ż).

Nie je to grafick├í ve─żmoc, ale napriek tomu je p├┤sobiv├í. Je spravodliv├ę poveda┼ą, ┼że to m├┤┼że by┼ą niekedy trochu drsn├ę okolo okrajov, ale z├ívis├ş to od toho, ak├Ż z├í┼żitok o─Źak├ívate.

Tu je recenzia, ktor├í ukazuje, o ─Źom hovor├şm:

Rozmazan├ę

Ak ste v minulosti vysk├║┼íali technol├│giu VR, pravdepodobne nebudete sklaman├ş, ale nezabudnite, ┼że t├íto technol├│gia sa st├íle zdokona─żuje a bude sa zlep┼íova┼ą.

Tu je ─Ćal┼í├ş pou┼ż├şvate─ż z f├│r Gear VR Reddit;

ÔÇ×Pr├íve som dostal Gear VR a doteraz sa mi p├í─Źi. Dozvedel som sa o Stream Theater a v┼íetk├Żch ─Ćal┼í├şch skvel├Żch aplik├íci├ích. Probl├ęm, ktor├Ż m├ím, je, ┼że v┼íetko vyzer├í trochu rozmazane a nie ve─żmi ostro. Najm├Ą text. Zauj├şmalo by ma, ─Źi je to norm├ílne, alebo m├í m├┤j probl├ęm. Sk├║sil som pohn├║┼ą n├íhlavnou s├║pravou okolo hlavy a hral som s d├┤razom na u┼í─żachtilos┼ą a nemal som ┼í┼ąastie. Tie┼ż som sa uistil, ┼że som odstr├ínil v┼íetky plastov├ę krytiny. M├í niekto my┼ílienku? ”

S najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou je to samotn├í technol├│gia, ktor├í sp├┤sobila rozostrenie, o ktorom hovor├ş. Technol├│gia VR sa st├íle vylep┼íuje (najm├Ą pre mobiln├ę zariadenia), tak┼że nebude tak p├┤sobiv├í ako hern├í konzola. Na spustenie virtu├ílnej reality je potrebn├í ve─żk├í sila a je to na ├║kor grafickej vernosti.

Skuto─Źnos┼ą, ┼że to v├┤bec funguje, je s├ím osebe z├ízrak a ukazuje, ako ─Ćaleko sme sa dostali od 90. rokov minul├ęho storo─Źia a ich bl├ízniv├Żch pr├şloh ku konzole, ktor├ę koketovali s 3D.

VB

Sme v bode, ke─Ć sa zd├í, ┼że technol├│gia kone─Źne zachytila ÔÇőÔÇőkoncept a bude sa len v bud├║cnosti st├íle zlep┼íova┼ą.

Tu je video, ktor├ę ukazuje nov├║ aktualiz├íciu syst├ęmu Oculus Home na zariaden├ş Gear VR:

Samsung Gear VR Micro SD, pr├şslu┼íenstvo a pam├Ą┼ą:

Head_S7

N├íhlavn├í s├║prava m├í nieko─żko doplnkov, ako s├║ puzdr├í a kryty, ktor├ę ju ochr├ínia pred slnkom.

Ak potrebujete pri hran├ş v├Ą─Ź┼íiu kontrolu, existuje ofici├ílna podlo┼żka, ktor├║ si m├┤┼żete k├║pi┼ą samostatne. Mo┼żno to nie je pre ka┼żd├ęho, ale je ┼íkoda, ┼że nie je s├║─Źas┼ąou balenia headsetu. (Na internete je k dispoz├şcii aj nieko─żko neofici├ílnych ovl├ída─Źov, ktor├ę by mali fungova┼ą.)

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia S7 maj├║ probl├ęmy pri pokuse o kop├şrovanie s├║borov, ale tieto probl├ęmy sa zd├í by┼ą vyrie┼íen├ę po ned├ívnej aktualiz├ícii.

Samsung Gear VR v bud├║cnosti

Je jasn├ę, ┼że ka┼żd├Ż si pomaly zvyk├í na to, ┼że ─Ćal┼íou ve─żkou vecou je virtu├ílna realita. Spolo─Źnosti v├Żrazne investuj├║ do technol├│gie (a tla─Źia ju, ako m├┤┼żu), zatia─ż ─Źo spotrebitelia a m├ędi├í boli po po─Źiato─Źnom skepticizme pr├şjemne prekvapen├ş.

Najlep┼íie na tom je, ┼że v bud├║cnosti je ve─ża priestoru na zlep┼íenie a ned├í sa poveda┼ą, kde sa to zastav├ş.

Headset bud├║cnosti

Mo┼żno n├ís nek┼Ľmia, ale ─Źoskoro m├┤┼żeme virtu├ílnu realitu vyu┼ż├şva┼ą na ve─żk├ę mno┼żstvo ├║loh a z├íbavn├Żch ├║─Źelov. V na┼íej recenzii produktu a v na┼íom ─Źl├ínku o filmoch a telev├şzi├ích podrobne diskutujeme o bud├║cnosti VR zariadenia, tak┼że sa pozrite, ak sa chcete dozvedie┼ą viac.

(Mo┼żno je tu e┼íte nieko─żko odkazov?)

V skratke

Ak chcete iba z├íklady, tu je zoznam v├Żhod a nev├Żhod n├íhlavnej s├║pravy Gear VR:

Klady:

Ak chcete za┼żi┼ą VR a m├íte kompatibiln├ę zariadenie, je to lacn├Ż a ─żahk├Ż sp├┤sob, ako sa pracovne pozrie┼ą do bud├║cnosti hier. (├Üdajne.)

Skuto─Źn├í virtu├ílna realita funguje dobre Lacn├í vzh─żadom na to, ─Źo pon├║ka Slu┼ín├Ż v├Żber aplik├íci├ş v obchode ─Żah┼í├ş a pohodlnej┼í├ş ako predch├ídzaj├║ce modely Dobr├í podpora spolo─Źnost├ş tret├şch str├ín

Zápory:

Cons_Air

Nie je to pre ka┼żd├ęho a pred odstr├ínen├şm t├Żchto probl├ęmov je e┼íte potrebn├ę urobi┼ą ve─ża pr├íce:

Obmedzen├Ż na mal├Ż v├Żber zariaden├ş Niektor├Żm u┼ż├şvate─żom sa n├íhlavn├í s├║prava st├íle ┼ąa┼żko nos├ş M├┤┼że pri dlh┼íom pou┼ż├şvan├ş sp├┤sobi┼ą probl├ęmy (napr├şklad prehriatie) Rozmazan├ę okolo okrajov Nieko─żko ch├Żb Hmly sa daj├║ ─żahko

Záver

Ak ste st├íle nerozhodn├ş, nie je d├┤vod hne─Ć sko─Źi┼ą do n├íkupu. Teraz by ste mali aspo┼ł ma┼ą lep┼íiu predstavu o tom, ─Źo Samsung Gear VR pon├║ka, a tie┼ż o niektor├Żch hlavn├Żch v├Żhod├ích a nev├Żhod├ích headsetu.

Majitelia sa objavili na celom internete, aby zaregistrovali svoje prekvapenie nad t├Żm, ak├Ż dobr├Ż z├í┼żitok to je, ale existuj├║ probl├ęmy, ktor├ę je potrebn├ę z dlhodob├ęho h─żadiska vyrie┼íi┼ą.

Potom, ─Źo pre┼ílo nieko─żko gener├íci├ş hardv├ęru telef├│nu, ako dobr├í bude t├íto technol├│gia? Na to si budeme musie┼ą po─Źka┼ą, ale ak bude Gear VR ak├Żmko─żvek n├íznakom, ─Źak├í n├ís v bud├║cnosti nieko─żko skvel├Żch chv├ş─ż.

N├íhlavn├í s├║prava Gear VR je pomerne lacn├í polo┼żka z├íkladnej ├║rovne (v slu┼żbe Google Cardboard st├íle nie je tak├í lacn├í) a ak m├íte kompatibiln├ę zariadenie, m├í zmysel to vysk├║┼ía┼ą, ak si mysl├şte, ┼że by v├ís to mohlo zauj├şma┼ą.

Nasleduj├║ce ─Ź├ştanie: Samsung Gear VR

Pl├ínujete v bl├şzkej bud├║cnosti vysk├║┼ía┼ą n├íhlavn├║ s├║pravu Samsung Gear VR, alebo u┼ż ju m├íte? Dajte n├ím vedie┼ą, ─Źo si mysl├şte, v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie!