Funkcie a d├ítum vydania iOS 15 – najlep┼íie aktualiz├ície v Applenov├í aktualiz├ícia pre iPhone

Najnov┼í├ş softv├ęr APPLE pre iOS 15 by mohol by┼ą vydan├Ż u┼ż bud├║ci mesiac a m├í prinies┼ą nieko─żko skvel├Żch aktualiz├íci├ş pre iPhone.

Technick├Ż gigant ozn├ímil iOS 15 u┼ż v j├║ni a uviedol, ┼że bude vydan├Ż niekedy po─Źas ÔÇ×jesene 2021ÔÇť.

Apple u┼ż odhalilo nieko─żko funkci├ş titulkov, ktor├ę prich├ídzaj├║ do syst├ęmu iOS 15 po─Źas prezent├ície na jeho konferencii WWDC 2021.

Aktualiz├ícia predstav├ş prepracovan├║ domovsk├║ obrazovku a nieko─żko ve─żk├Żch zmien Appleaplik├ícia na odosielanie spr├ív, iMessage.

Bude tie┼ż obsahova┼ą aktualizovan├║ uzamknut├║ obrazovku a sadu nov├Żch funkci├ş ochrany osobn├Żch ├║dajov a upozornen├ş.

Priaznivci FaceTime bud├║ ma┼ą tie┼ż pr├şstup k u┼żito─Źnej funkcii rozmazan├ęho pozadia.

Niektor├ş ─żudia u┼ż testovali funkcie prostredn├şctvom verejn├ęho beta programu iOS 15.

Kedy je dátum vydania iOS 15?

Ak si chcete vysk├║┼ía┼ą iOS 15 beta, m├┤┼żete sa zaregistrova┼ą na Apple Beta str├ínka a zaregistrujte sa u svojho Apple ID.

Apple neuviedol presn├Ż d├ítum spustenia syst├ęmu iOS 15 pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov, ale o─Źak├íva sa, ┼że bude k dispoz├şcii niekedy v septembri.

─îo je nov├ę v iOS 15?

Jeden nov├Ż n├ístroj iOS 15 s n├ízvom Focus umo┼żn├ş pou┼ż├şvate─żom nastavi┼ą r├┤zne predvo─żby upozornen├ş v z├ívislosti od toho, ─Źo robia.

V z├ívislosti od v├í┼ího aktu├ílneho stavu budete ma┼ą napr├şklad mo┼żnos┼ą vybra┼ą si, ─Źi telef├│n vyd├íva zvuk alebo nie, alebo vibruje.

V novej ponuke budete m├┤c┼ą vybra┼ą, ─Źi idete autom, pracujete, sp├şte alebo si vyberiete vlastn├Ż stav.

Ponuka sa zobraz├ş na aktualizovanej uzamknutej obrazovke a v ovl├ídacom centre, v ponuke zariadenia iPhone a iPad sa r├Żchlo dostanete k nastaveniam.

Focus dokonca upozorn├ş va┼íe kontakty na iMessage na v├í┼í stav, aby im ozn├ímil, pre─Źo na ich texty nereagujete.

Ve─żk├ę aktualiz├ície iMessage

Apple pracuje aj na ve─żk├Żch aktualiz├íci├ích iMessage, v─Ćaka ktor├Żm bude viac ako platforma soci├ílnych m├ędi├ş, ako je WhatsApp.

Jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako to dosiahnu┼ą, je u─żah─Źi┼ą spr├ívu a interakciu s fotografiami a spravodajsk├Żmi ─Źl├ínkami, ktor├ę va┼íi priatelia zdie─żaj├║ prostredn├şctvom aplik├ície.

The Apple Fotografie a Apple spravodajsk├ę aplik├ície bud├║ ma┼ą nov├ę oblasti, ktor├ę ukladaj├║ iba obsah zdie─żan├Ż va┼íimi priate─żmi.

Mnoho ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş spolo─Źnosti, ako napr├şklad Wallet, Safari, Apple Drobn├ę vylep┼íenia prech├ídzaj├║ aj mapy a zdravie.

Napr├şklad FaceTime v├ím umo┼żn├ş rozmaza┼ą pozadie va┼íich vide├ş.

V├í┼ímu video kan├ílu poskytne podobn├Ż efekt ako re┼żim Portr├ęt dostupn├Ż vo fotoapar├ítoch najnov┼í├şch telef├│nov iPhone.

Budete tie┼ż m├┤c┼ą nahra┼ą svoj pas alebo vodi─Źsk├Ż preukaz na adresu Apple Pe┼ła┼żenka, pomocou ktorej sa pomocou telef├│nu m├┤┼żete odbavi┼ą napr├şklad na letisk├ích.

─Äal┼íia nov├í funkcia, ktor├║ predstavil Apple je navrhnut├Ż tak, aby va┼íim priate─żom a kamar├ítom bolo jednoduch┼íie uk├íza┼ą, ─Źo po─Ź├║vate alebo sledujete.

Hovor├ş sa mu ÔÇ×Share PlayÔÇť a umo┼ż┼łuje v├ím po─Ź├║va┼ą hudbu alebo sledova┼ą streamovaciu aplik├íciu s ─Źlenmi hovoru, pri─Źom video je synchronizovan├ę pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov.

Ozn├ímenia dost├ívaj├║ nov├Ż vzh─żad a bud├║ teraz zoskupen├ę do u┼żito─Źnej zbierky s n├ízvom S├║hrn upozornen├ş.

Apple bude pomocou AI zis┼ąova┼ą, ktor├ę ozn├ímenia s├║ pre v├ís najd├┤le┼żitej┼íie. M├┤┼żete nastavi┼ą, v ktor├║ denn├║ dobu si ich chcete pripomen├║┼ą.

Apple pravidelne vyd├íva aktualiz├ície softv├ęru pre opera─Źn├Ż syst├ęm iOS, ktor├Ż poh├í┼ła iPhone.

S┼ąahovanie, opravy ch├Żb a opravy bezpe─Źnostn├Żch dier, prin├í┼ía aj nov├ę funkcie, ktor├ę AppleIn┼żinieri na ktorom pracovali.

Apple predstavuje aktualiz├íciu syst├ęmu iOS 15 pre iPhone s novou uzamknutou obrazovkou a funkciami ochrany osobn├Żch ├║dajov

V ─Ćal┼í├şch novink├ích Elon Musk pracuje na robotovi Tesla, ktor├Ż vyzer├í ako ─Źlovek – a bude vykon├íva┼ą ÔÇ×nudn├ę alebo nebezpe─Źn├ę ├║lohyÔÇť.

WhatsApp pracuje na funkcii, v─Ćaka ktorej by va┼íe spr├ívy mohli zmizn├║┼ą po 90 d┼łoch.

A, Twitter mus├ş vykona┼ą zmeny vo svojom redizajne aplik├ície po tom, ako sa pou┼ż├şvatelia s┼ąa┼żuj├║ na bolesti hlavy a migr├ęny.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu