Fujifilm X-T4 s 26.1-Megapixelov├Ż sn├şma─Ź BSI CMOS, spusten├Ż mechanizmus IBIS s 5 osami

Spolo─Źnos┼ą Fujifilm ozn├ímila uvedenie svojho najnov┼íieho zrkadlov├ęho digit├ílneho fotoapar├ítu s n├ízvom Fujifilm X-T4. Nov├Ż vlajkov├Ż model je najnov┼í├şm pr├şrastkom spolo─Źnosti v rade digit├ílnych fotoapar├ítov bez zrkadiel, ktor├ę s├║ zn├íme svojimi kompaktn├Żmi a ─żahk├Żmi telesami. Model Fujifilm X-T4 sa m├┤┼że pochv├íli┼ą ┼ít├Żlom centr├ílneho h─żad├í─Źika, ktor├Ż bol prijat├Ż do s├ęrie X-T. Okrem toho m├í model X-T4 tie┼ż najr├Żchlej┼í├ş re┼żim sn├şmania v s├ęrii 15 sn├şmok za sekundu a vysokor├Żchlostn├Ż AF re┼żim tak r├Żchlo, ako 00,02 sekundy.

Fujifilm X-T4 cena, dostupnos┼ą

Fujifilm X-T4 je pripraven├Ż na predobjedn├ívku na bhphotovideo.com za po─Źiato─Źn├║ cenu (iba pre telo) $1, 699 (zhruba Rs. 1, 21600). So s├║pravou objekt├şvov 18 – 55 mm cena fotoapar├ítu zastrel├ş na $2, 099 (zhruba Rs. 1, 50 200) alebo si m├┤┼żete tie┼ż zvoli┼ą s├║pravu ┼ío┼íoviek 16 – 80 mm, ktor├í bola cena za $2, 199 (zhruba Rs. 1, 57400). Dod├ívka sa m├í za─Źa┼ą v apr├şli.

Špecifikácie Fujifilm X-T4

Fujifilm X-T4 m├í 26.1-megapixel BSI X-Trans CMOS 4 senzor, ktor├Ż je spojen├Ż s vysokor├Żchlostn├Żm motorom na spracovanie obrazu naz├Żvan├Żm X-Processor 4, T├íto kamera vyu┼ż├şva aj novo vyvinut├Ż uz├íver s ohniskovou rovinou, ktor├Ż je poh├í┼łan├Ż vysokov├Żkonn├Żm motorom na dosiahnutie s├ęrie sn├şmok s r├Żchlos┼ąou 15 sn├şmok za sekundu, a z├írove┼ł zachov├íva oneskorenie uvo─żnenia uz├ívierky na rovnak├║ hodnotu 00,35 sekundy. Pokia─ż ide o video, X-T4 m├┤┼że nahr├íva┼ą pri 4K videu 60fps a 1080p videu a┼ż do 240 fps, ─Źo vytv├íra a┼ż 10x spomalen├Ż efekt, a to dokonca aj pri r├Żchlo sa pohybuj├║com objekte. Na hornom paneli je tie┼ż prep├şna─Ź re┼żimu statick├Żch z├íberov a filmov, ktor├Ż umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żovi pou┼żi┼ą r├┤zne nastavenia statick├Żch obr├ízkov a vide├ş.

Fujifilm X-T4 m├í 63 bodov chr├ínen├Żch proti poveternostn├Żm vplyvom, v─Ćaka ktor├Żm m├í vylep┼íen├║ ├║rove┼ł odolnosti proti prachu a vlhkosti, podobne ako u modelu X-T3. T├íto kamera je tie┼ż prv├Żm modelom s├ęrie X-T, ktor├Ż je vybaven├Ż p├Ą┼ąosov├Żm mechanizmom IBIS, ktor├Ż sa vzd├íva 6,5-stop v├Żhodu, ─Źo z neho rob├ş dobr├Ż v├Żber pre ┼íportov├ę a in├ę akt├şvne situ├ície v stre─żbe. Okrem toho je mo┼żn├ę fotoapar├íty X-T4 a ─Ćal┼íie zrkadlov├ę kamery s├ęrie X kombinova┼ą s celkom 35 vymenite─żn├Żmi objekt├şvmi ┼ípeci├ílne navrhnut├Żmi pre t├║to s├ęriu X. Napokon, novovyvinut├í vysokokapacitn├í bat├ęria ÔÇ×NP-W235ÔÇť umo┼żn├ş u┼ż├şvate─żom sn├şma┼ą pribli┼żne 500 sn├şmok za poplatok, ─Źo zodpoved├í roz┼í├şren├Żm po┼żiadavk├ím na profesion├ílne fotografovanie.