Fujifilm X-T4 počiatočné hodnotenie: Zrkadlový šéf prináša odvážnejšie sady funkcií

Dlhoročná séria Fujifilm X-T v minulosti stanovila meradlo pre to, aby bola zrkadlovým fotoaparátom, ktorý dokáže poraziť všetkých ostatných. X-T3 získal v roku 2019 Awards za vreckové vlákna najlepší fotoaparát.

Teraz je v meste nové dieťa: Fujifilm X-T4. Poskytuje však tento najnovší fotoaparát dostatok ďalšieho na to, aby bolo možné kúpiť ho? Pred oficiálnym oznámením sme si museli zahrať s predprodukčnou kamerou, takže tu môžete očakávať.

X-T4 vs X-T3: Čo je nové?

 • X-T4 dodáva:
  • Nová stabilizačná jednotka v tele (IBIS)
  • Nová clona (mechanická 15fps)
  • Režim vyhradeného filmu
  • Nový systém batérií

Na prvý pohľad vyzerá X-T4 veľmi podobne ako jeho mladší brat X-T3. Existujú však jasné rozdiely. Novší fotoaparát je o niečo väčší a ťažší vďaka novému systému batérií, ktorý je navrhnutý tak, aby vydržal dlhšie.

Určitá hmotnosť sa uvoľnila niekde inde, aby sa predišlo jej prílišnému zaťaženiu zavedením novšieho, menšieho stabilizačného systému v tele, o ktorom sa hovorí, že je schopný 6,5 zastávky (hore od 5 zastávky X-H1, kde bolo telo prvýkrát zavedené Fujifilmom).

Fujifilm X-T4 počiatočné hodnotenie: Zrkadlový šéf prináša odvážnejšie sady funkcií 1

V súčinnosti so stabilizačným systémom je nový mechanizmus uzávierky schopný snímania série až 15 snímok za sekundu (15 snímok / s). Je tiež testovaná na 300 000 cyklov uzávierky, čo zdvojnásobuje trvanlivosť modelu X-T3.

Ďalšie malé vylepšenia by mali pre používateľov filmov byť veľkým rozdielom: vyhradený filmový režim s vlastnými nastaveniami ponuky Q Menu na obrazovke (užitočné pre tiché nastavenie) a dokonca aj odnímateľné dvierka karty SD, ak fotografujete zo súpravy. Zadná LCD obrazovka má tiež o niečo vyššie rozlíšenie ako predtým (10,62 m-dot v porovnaní s 10,04 m-dot).

Všade, kde je špecifikácia postavená na rovnakom jadre ako X-T3: to znamená, že X-T4 má rovnakú kombináciu senzorov a procesorov, rovnaké možnosti automatického zaostrovania na senzore (aj keď s vylepšením algoritmu na vylepšenie sledovania a detekcie tváre / očí) ). Ak teda v tejto oblasti hľadáte vyššie rozlíšenie alebo vyššiu kvalitu obrazu, potom sa tieto dve kamery nelíšia.

Ako funguje X-T4?

 • Nová telesná stopa z horčíkovej zliatiny: 134,6 mm x 92,8 mm x 63,8 mm / 607 g
 • 3-inch tri nastaviteľné dotykové obrazovky LCD, 1Rozlíšenie 0,62 m
 • 0,5palcový, 3Elektronický hľadáčik OLED s veľkosťou 0,69 m
 • Vylepšený algoritmus automatického zaostrovania
 • 425 voliteľných oblastí AF

X-T4 je vyrobený predovšetkým zo zliatiny horčíka, čo mu dáva silný pocit v ruke. Je tiež odolný voči poveternostným vplyvom, takže spolu s vhodným objektívom si nemusíte robiť starosti s postriekaním a dažďom.

Model X-T4 je vzhľadom na nový systém batérií väčší ako model X-T3. Vzhľadom na dlhovekosť sa však tento malý objem a zvýšenie hmotnosti o 10 percent oplatí. Nová batéria je 2, Kapacita 200 mAh, čo je veľký nárast v porovnaní s internetom 1, 260 mAh bunky X-T3. Fujifilm hovorí, že v dôsledku toho môžete očakávať viac ako 500 záberov za náboj.

Fujifilm X-T4 počiatočné hodnotenie: Zrkadlový šéf prináša odvážnejšie sady funkcií 2

K dispozícii je tiež nová vertikálna rukoväť, do ktorej sa dajú vložiť dve ďalšie batérie, a je vybavená špeciálnym prepínačom, ktorý umožňuje prepínanie medzi normálnymi, vylepšenými a úspornými režimami výkonu. Držadlo X-T3 sa nehodí na model X-T4 kvôli novému systému batérií a odlišnej stope fotoaparátu.

Nabíjanie sa uskutočňuje cez USB-C, podobne ako v telefóne s Androidom, ale pre najrýchlejší čas nabíjania budete musieť používať 15 W nabíjačku. Nabitie jednej bunky, ktorá nie je zvlášť rýchla, bude trvať asi tri hodiny, ale použite port USB s nízkou spotrebou a bude trvať trikrát alebo štyrikrát dlhšie!

X-T4 má teraz zadné nastavenie LCD a hľadáčika OLED. Dotykový displej s variabilným uhlom sa ľahko používa, ťaží z pridaného rozlíšenia, zatiaľ čo OLED nálezca X-T4 je presne rovnaký ako v X-T3. To znamená, že má všetky potrebné rozlíšenia, kompletné s vysokou obnovovacou frekvenciou, hlbokým kontrastom a veľkou hodnotou 00,75x ekvivalentná veľkosť zväčšenia – vďaka čomu je toto oko obdivuhodné.

Ak ste oboznámení s automatickým zaostrovaním modelu X-T3, o ktorom sme zistili, že na autosalóne Goodwood Revival odviedlo skvelú prácu, potom je to s X-T4 veľmi podobné. Fotoaparát používa obrovské 216 miliónov pixelov na detekciu fázy zabudovaných cez povrch snímača, ktoré sú určené na pokrytie celej šírky od okraja k okraju. To znamená, že môžete zaostriť kdekoľvek v zornom poli, tak ďaleko, ako je to vertikálne alebo horizontálne, ako chcete, a napriek tomu získať rovnakú schopnosť zaostrenia ako v strede.

Fujifilm X-T4 počiatočné hodnotenie: Zrkadlový šéf prináša odvážnejšie sady funkcií 3

Systém automatického zaostrovania je rozdelený na maximálne 425 oblastí, ktoré sa dajú ďalej zmenšiť, aby sa zjednodušila prevádzka podľa vášho želania. Použitím zadného kolieska môžete tiež nastaviť bod AF medzi rôznymi veľkosťami bodov. Stále však neexistuje žiadny Pinpoint režim v štýle Panasonic, ktorý nám pri použití zrkadlových kamier iných značiek vždy chýba.

Fujifilm tvrdí, že model X-T4 vylepšil sledovanie a detekciu tváre / očí k lepšiemu, ale zatiaľ sme nedokázali strieľať vo vhodných scenároch, aby sme dokázali rozlíšiť akékoľvek väčšie rozdiely.

So slušným objektívom na prednej strane a X-T4 je impozantný strelecký stroj (áno, vieme, je tu zobrazený so základným objektívom s 18 – 55 mm súpravou, ale Fujifilm ponúka veľa lepšieho skla). Od 15 s / s až po rôzne vlastné nastavenia (podobne ako v pro DSLR, vo formáte vhodnom pre jednotlivé scenáre), kamery bez zrkadiel sa v skutočnosti o nič lepšie nezmenia.

Aká je kvalita obrazu X-T4?

 • 26-megapixelový X-Trans CMOS 4 senzor
 • ISO 160 – 12 800 (80 – 51 200 ext)
 • Novinka: Eterna Beach Bypass filter

Rovnako ako X-T3, aj X-T4 obsahuje snímač X-Trans CMOS štvrtej generácie spoločnosti Fujifilm. Tento senzor je osvetlený zadnou stranou s umiestnením medených vodičov pod fotografickými diódami v senzore, aby sa vytvorila čistejšia signálna dráha.

To všetko fungovalo v X-T3 a je to tu rovnaké: kvalita obrazu je príkladná. Aj keď, ako vždy hovoríme, veľa z toho spadne na objektív na prednej strane fotoaparátu. A rozsah optiky spoločnosti Fujifilm znamená, že je tu niečo pre viac či menej každú situáciu. 18 – 55 mm, ktoré sme použili pre tento náhľad, je v poriadku, ale nie najteplejší lístok, našli sme 40 – 150 mm f /2,8 a 50 mm f /2,0 aby na nás ešte viac zapôsobili – najmä tie objektívy so širšou clonou.

Natáčali sme s X-T4 v okolí Fujifilmovho domu fotografie v centre Londýna, kde sú rôzne zdroje svetla a situácie. To dáva široký priestor na vyskúšanie základnej línie ISO 160 citlivosť, až po vyššiu ISO Nastavenie 12 800 pri snímaní vázy s kvetmi v slabom osvetlení (mimo verejných limitov) na pozemku.

Slabé osvetlenie bude samozrejme ukazovať určité zrno, ale nie je ohromujúce žiadnym opatrením, dokonca ani štvormiestnym ISO nastavenia sú skutočne čisté. Ale denné svetlo je miesto, kde skutočne svieti, a nižšie nastavenia dávajú skutočnú jasnosť.

Vždy sme ocenili Fujifilm za jeho kvalitu obrazu, čo je trend, ktorý X-T4 pokračuje. Nie, nie je rozhodnejšia ani pokročilejšia ako X-T3, čo niektorí uvidia ako downer, ale keďže sa táto kamera už podarila, skutočne hľadáte kúpiť tento novší model za lepšiu batériu, rýchlejšiu rýchlosť zhluku a vylepšenú stabilizácia obrazu (aj keď v tomto ohľade je to len okrajové zlepšenie).

Nové video schopnosti X-T4

 • Režim vyhradeného filmu, pomocou prepínača fyzického prepínania
 • Vyhradené menu Q s výberom tichého režimu
 • Maximálne 4K 60fps, 1080p 240fps pomaly-mo
 • Môže orezať plodinu na 1.29x pre všetky režimy

Model X-T4 bol tiež jasne navrhnutý s ohľadom na kameramana. Nielen kvôli lepšej batérii a odnímateľným dvierkam SD karty, ale aj vďaka špeciálnemu filmovému režimu, ktorý sa aktivuje pomocou fyzického prepínača pod rýchlostnou uzávierkou na fotoaparáte.

Presunutím tohto prepínača do polohy „Movie“ (Film) získate špeciálnu ponuku Q Menu, ktorá je prístupná počas snímania a znamená, že pomocou dotykového displeja je možné tiché nastavenie režimov. Fyzické číselníky budú tiež fungovať, ale ak sa chcete vyhnúť fyzickému pohybu a klikaniu na zvuky, je to jedna z možností.

Fujifilm X-T4 počiatočné hodnotenie: Zrkadlový šéf prináša odvážnejšie sady funkcií 4

Zvýšila sa aj možnosť snímok za sekundu, s rozlíšením Full HD (1080p), ktoré je teraz k dispozícii až do 240 snímok / s. Niektorí by to nazvali pomalým pohybom na jednu ôsmu rýchlosť normálneho snímania 30 snímok / s. X-T4 je tiež schopný 4K, ponúka 60fps v tomto ultra-HD režime (rovnako ako X-T3).

To všetko prispieva k oveľa dokonalejšiemu zariadeniu zameranému na filmy a snaží sa prekabátiť možnosti Panasonic a Sony na trhu.