Fujifilm X-Pro bol navrhnut├Ż 3 Vyzer├í ako filmov├í kamera a skryje podsvieten├║ LCD obrazovku

S├ęria Fujifilm X-Pro bola v┼żdy pomerne ┼ípecializovan├í. Za to v┼íak m├íme radi. T├íto zrkadlov├í kamera m├í jedine─Źn├Ż hybridn├Ż objekt├şv fotoapar├ítu – optick├║ aj elektronick├║ v├Ązbu – a model X-Pro 3 , Ako je to d├┤le┼żit├ę. Ako? ├Üpln├Żm skryt├şm podsvietenej obrazovky LCD.

Namiesto toho m├í X-Pro 3 M├í na zadnej strane mal├Ż sub-LCD displej, ktor├Ż zobrazuje aktu├ílne re┼żimy sn├şmania alebo filmov├Ż re┼żim, v─Ćaka ─Źomu tento fotoapar├ít vyzer├í rovnako ako retro filmov├í kamera. Zd├í sa, ┼że logika je, ┼że pou┼ż├şvatelia X-Pro 3 Interakt├şvnej┼íie interaguj├║ s h─żad├í─Źikom, tak┼że sa t├Żm odstr├ínia v┼íetky rozpt├Żlenia hlavnej obrazovky.

Ale nepropadajte panike, st├íle je tu aj hlavn├Ż panel LCD, je to iba preklopenie obrazovky – ─Źo je pod─ża v├ís pod kamerou trochu neobvykl├ę. Pri ├║vodnom presk├║man├ş X-Pro sme sa divili polovici 3 ─îi sa m├í Fuji prihl├ísi┼ą a ├║plne vy─Źisti┼ą obrazovku.

Rovnako ako u ostatn├Żch s├ęri├ş X-Pro, aj model tretej gener├ície spolo─Źnosti pou┼ż├şva ┼ío┼íovky s├ęrie X. Optick├Ż h─żad├í─Źik sa nem├┤┼że prisp├┤sobi┼ą v┼íetk├Żm t├Żmto ohniskov├Żm vzdialenostiam, teda hybridnej koordin├ícii. M├┤┼że vykresli┼ą digit├ílne ─Źiary nad optickou obrazovkou, aby uk├ízal r├ím. Vizu├ílna ┼í├şrka je ┼íir┼íia ako r├ím─Źek, ─Źo znamen├í, ┼że m├┤┼żete predv├şda┼ą, ─Źo sa v r├ím─Źeku nach├ídza. Je to ve─żmi ┼ípeci├ílny sp├┤sob pr├íce, o ─Źom je X-Pro 3,

Viac inform├íci├ş o X-Pro 3 – Prv├ę uvedenie sn├şma─Źa Fujifilm X-Trans CMOS IV – pozrite si h─║bkov├║ predbe┼żn├║ kontrolu.

Veveri─Źka