FTC vydá $1,7 Milión náhrad na podporu obetí podvodov

FTC vydá $1,7 Milión náhrad na podporu obetí podvodov 1Všetci sme pravdepodobne v našich životoch dostali podvodný hovor. Niekedy môžu byť veľmi presvedčiví, ak vedia o nás dosť dosť, aby z toho urobili verný hovor. Nie je prekvapením, že tam sú ľudia, ktorí padajú za takéto podvody, a jedným z týchto podvodov je podvod s falošnou technickou podporou.

Dobrou správou je, že ak ste sa stali obeťou jedného z týchto podvodov s technickou podporou, FTC oznámila, že začne proces odosielania refundácie vo výške $1,7 miliónom pre tých, ktorí sa stali obeťami týchto podvodov.

Podľa FTC „FTC začne poskytovať obetiam schémy v priemere 57 960 náhrad v priemere približne 30 dolárov. Väčšina príjemcov vráti svoje prostriedky prostredníctvom služby PayPal, ale tí, ktorí dostanú šeky, by mali svoje šeky vložiť alebo preplatiť do 60 dní, ako je to uvedené na šeku. “ Pre tých, ktorí nepoznajú tento podvod technickej podpory zahŕňa podvodníka, ktorý volá obeť a tvrdí, že ich počítače boli napadnuté škodlivým softvérom a narušením bezpečnosti.

Podvodníci sa potom pokúsia presvedčiť svoje ciele na nákup služieb technickej podpory ako prostriedku na vyriešenie tohto problému. Aj keď pochybujeme, že by nebolo možné úplne zastaviť podvody, dúfajme, že s postupom času sa ľudia budú o týchto podvodoch viac vzdelávať a prestanú im padať za obeť.

Vyplnené. Prečítajte si viac o a. zdroj: ftc.gov