Freak. Masterpiece. Genius. Ori a Vôla Wispsov – prehľad

Dobré hry ako obidve časti série Ori sú zriedkavé. Ešte menej často patrí k malému módnemu žánru plošinových hier. Medzitým sú Ori a Will of the Wisps prvými fanúšikmi bohoslužieb, v čo dúfali. A ešte oveľa viac.

Nebol som pripravený na to, aká dobrá bola hra od Ori a Blind Forest. Moja pozornosť bude upriamená na akúkoľvek grafiku a úžasných hudobníkov v reklamných upútavkách. Keď to však začnem po niekoľkých minútach. A nemusíte sa hanbiť tvrdiť, že som sa po absolvovaní výučby tak pohnutý.

Ako sa ukázalo, táto nezávislá platforma pre malé vývojové štúdio mala viac emócií, krásy, mágie a obsahu ako mnoho hier AAA z veľkého štúdia. V Ori bolo všetko nad očakávaniami. Nádherná grafika, úžasná hudba zaznamenaná orchestrami, skvelý príbeh a mimochodom, aj z hernej stránky bola prekliata dobrá, zaujímavá, náročná a trochu rušivá hra.

Pre Ori a Vôľu vosov som mal veľké očakávania.

Ori a slepý les boli jedinečné a podľa môjho skromného názoru boli jednou z najlepších produkcií všetkých konzol, ktoré mi boli známe o tejto generácii. Takže sa veľmi bojím pokračovania. Na jednej strane som nemohol vynechať žiadny z prvkov, kvôli ktorým by som prvú hru veľmi miloval. Na druhej strane, keby išlo len o súbor ďalších úrovní s veľmi konzervatívnym a opatrným prístupom k zmenám, bol by som sklamaný.

Toto umiestnenie na ventilátore vyvolá lavinové spomienky

Našťastie pokračovanie splní takmer všetky moje očakávania. Ak by to nestačilo, v prípade, že som sklamaný, sú možné opravy, pretože ide o menšie technické problémy, ktoré uvediem a ktoré sa môžu vyskytnúť iba na mojej platforme (hrám na Xbox One X). Hra je k dispozícii na konzole Xbox One a na počítači PC prostredníctvom konzoly Xbox Live a Valve Steam.

Čo je to Ori a vôľa Wispov?

Ori a Will of the Wisps je plošinovka v štýle Metroidvania, takže definujeme platformy, ktoré sa zameriavajú na objavovanie veľkého sveta s prepojenými miestami. To znamená, že často uvidíme tie isté miesta, v ktorých sme už boli, snažiac sa využiť získané zručnosti a úlohy na získanie prístupu do nových regiónov.

Recenzia Ori a Will of the Wisps

Našťastie, prosím, nahláste, že tak ako v prvej časti, takzvané spätné sledovanie je potešením, nie náročnou povinnosťou a osobne sa mi väčšinou nepáčia hry, ktoré ma nútia navštíviť miesta, ktoré som často navštevoval. Nielenže je to veľmi príjemné kvôli prekrásnej grafike a animáciám, o ktorých sa chystáte písať, ale aj kvôli samotnému dizajnu úrovne.

Ori a Vôľa Wisptov sú veľmi ťažké.

Rozhodne nie toľko, ako keby Cuphead radšej nebudeme hádzať zlatú podložku stenou, ale vždy musíte byť sústredení na hru, aby ste sa mohli pohnúť ďalej. Výzvy sú navrhnuté skvele. Hra nám nikdy nepovie, ako prekonať dané prekážky, v zásade nám nič nehovorí. Dokonca aj tutoriál je skrytý v prologu príbehu, v ktorom namiesto toho, aby ste postupovali podľa pokynov, typu A skočte, pomaly objavujeme, ako riadiť hlavného hrdinu.

Postup v samotnej hre vyzerá podobne. Nikto nám nič nepovie, musíme urobiť všetko sami. Hra však nie je frustrujúca, nelogická alebo nespravodlivá. v neprítomnosti pomoci a vynikajúceho herného dizajnu sú Ori a Will of the Wisps veľmi pútavým hráčom. Pre zmenu by sa Mio videohrom nepovažovalo za hlúposť, vďaka čomu je oveľa príjemnejšie a uspokojivejšie prekonať problémy zručnosti.

Recenzia Ori a Will of the WispsMáme tri stromy schopností. Sú tu nové zbrane, okrem toho sú tu aj predmety a zručnosti

Ori nie je schopný získať iba nové zručnosti v oblasti mobility, ako napríklad schopnosť držať sa múrov, vykonávať dvojitý skok a bojovať. Pretože, samozrejme, bezbranný Ori získa v priebehu času nové zručnosti, s pomocou ktorých namiesto toho, aby utekal pred súperov alebo im predchádzal, ich odstráni z našej cesty. Existuje mnoho ďalších zručností a zbraní, rozširujeme ich o predmety zozbierané od mŕtvych nepriateľov alebo z rôznych kútov hracej plochy. Existuje veľa závislostí, napríklad v dobrej RPG hre, a zároveň môžeme použiť len niekoľko z tých, ktoré poznáme.

Recenzia Ori a Will of the WispsŠéfovia sú ťažké. Môže to byť desivé

Boj v Ori je rovnako príjemný ako plošinová vrstva a tiež náročný.

Hra nestráca čas a krátko po tom, čo nám predstaví najľahšieho súpera, ktorý porazil, predstavuje tých silnejších a obratnejších. Opäť musia zdôrazniť, že Ori nie je jednoduchá hra a nie je vhodná pre nedeľného hráča. Veľmi rýchlo nás núti trénovať reflexy a predovšetkým sa skombinovať a plánovať dopredu. Z času na čas sú to takzvaní šéfovia, t. J. Veľmi silní oponenti. Boj s nimi môže trvať aj desiatky minút, z čoho niekoľko minút za správny boj a zvyšok času to skúste znova a hľadajte metódu pre šéfa.

Recenzia Ori a Will of the WispsTáto hádanka je zrejmá iba na prvý pohľad …

Hra vám umožňuje uložiť hru na určené miesta na mape. Na rozdiel od predchádzajúcich oddielov má však aj mechanizmus automatického ukladania. Je to vďaka tomu trochu ľahšie a menej často musíme prekonávať ťažkosti, s ktorými sme sa už stretli. Nie som však fanúšikom tohto zariadenia, určené zóny záznamu v prvej časti nás vyprovokujú k plánovaniu akcií ešte presnejšie.

Takmer vo všetkých ohľadoch je Ori a Vôľa Wisptov rovnaká, ale lepšia ako prvá časť, pokiaľ ide o mechaniku hry. Viac zručností, viac zbraní, viac protivníkov a tiež vyleštených až do absurdity, dokonca aj úrovne projektov a protivníkov. A to ešte nie je koniec.

Fabua a väzba. Disney by sa mal od spoločnosti Microsoft niečo naučiť.

Recenzia Ori a Will of the WispsNiekedy počas hry budete cítiť guľky v krku a vlhkosť v očiach

Nechcem odhaľovať scenár hry, pretože je krásny a bolo by pre vás zábavné odhaliť jeho ďalšie karty. Len napíš, že to je všetko, o čom snívali prví veriaci. Toto je priame pokračovanie príbehu z prvej časti, takže sa znova stretneme s priateľmi, ktorých sme stretli v staršej hre. Začína sa, keď sa potomok hlavného antihrdina Ku naučí leto spolu s Ori. Táto veda preruší udalosť Ori a Ku ako výsledok jej oddelenia ďaleko od domova.

Rovnako ako v minulosti, aj Ori a Vôla Wispov používa malý počet cutscenes a dokonca aj počet dialógov zmizne. Hra rozpráva príbeh. A rovnako ako prvá časť sa pohybuje. Je to úplne krásne, pri ktorom som niekedy náhodou upadol z emócií. Zrelý, dôležitý a pravdepodobne dokonca potrebný, pretože nás nenápadným a sofistikovaným spôsobom učí, aby sme boli citliví. A zároveň je originálny. Je to hra, v ktorej cítite radosť nielen z výzvy, ktorú ste prekonali, ale aj zo širšieho úspechu hlavnej postavy. Zaujíma ma skutočnosť, že som nevedome kričal a nedobrovoľne dávam Ori, ty dávaš! v jednej z dynamických a kľúčových príbehových sekvencií. Takmer sa mi to nikdy nestane.

Recenzia Ori a Will of the WispsNa našej ceste sa stretneme s mnohými novými priateľmi

Audiovizuálne prostredie určite zvyšuje emócie. Pokiaľ ide o hudbu a zvuk, poviem stručne: je rovnako dobrý ako ten, ktorý je dokonalý. Symfonický a prispôsobiteľný hudobnému obsahu na obrazovke zdôrazňuje krásu, tempo, dynamiku alebo dramatikov danej situácie a zvuk je v Dolby Atmos dobre zmiešaný, takže majitelia domácich kín budú obzvlášť potešení. Toto je jedna z najlepších hier, aké som kedy hral.

Grafika je ešte krajšia ako v prvej časti. Napriek obrovskému svetu sa tu neopakuje ani jeden prvok. Ani jeden pixel. Každý list, každý krík, každá gáza je jedinečný výtvor, ktorý sa vyskytuje iba na jednom mieste. Ako výkon je tiež najvyššou úrovňou. Na rozdiel od prvej časti však životné prostredie žije svojím vlastným životom. Prešiel nejakým kríkom, naplní sa plynom. Tento šliapajúci na drevený mostík sa jemne pripne pod naše telo. V Ori a Will of the Wisps môžu len hľadieť bez gamepadu a bude to potešenie, ale iba pre oči.

Recenzia Ori a Will of the Wisps

Bohužiaľ, nedal by som hre hodnotenie 10/10. Ale to sa môže zmeniť.

V plošinových hrách, ktoré od hráča vyžadujú vysokú presnosť kontroly, je plynulosť absolútne rozhodujúca. Ori a Vôľa Wisptov by mali pracovať v 60 pevných rámcoch za sekundu. To je nevyhnutnosťou pre tento žáner. Bohužiaľ, hra má problémy. Aspoň na Xbox One X, na ktorom hrám. Hra môže byť chrumkavá, takže nezníži svoju likviditu natoľko, že o zlomok sekundy preruší, čo jej umožní pokračovať v hre aj po chvíli. A to, nanešťastie, často.

Recenzia Ori a Will of the WispsDve novinky na jednom snímku obrazovky: NPC bočné questy a dynamický systém osvetlenia

Pravdepodobne bude tento problém vyriešený v budúcej aktualizácii, ale zatiaľ nám nikto nesľubuje. Bohužiaľ, je to veľká chyba, pretože aj keď sú tieto chrumky malé, zabite nás veľkou zábavou. A niekedy kvôli nim musíme celú výzvu prekonať znova.

To je všetko, na čo sa môžu držať. Oceňuje Ori a Vôľu vosov na dlhú dobu.

V tejto hre je všetko, na čo sa môžem spoľahnúť. Fabua Pikna. Krásna grafika a animácie. Úžasná hudba. A predovšetkým náročné, aj keď nie frustrujúce hry, školenia hlavne našich reflexov, ale aj často šedých buniek. Každá z výziev, či už ide o platformu alebo bitku, je zaujímavá a prináša veľa zábavy a uspokojenia.

Keby to nebolo technické problémy, bola by to perfektná hra. Bohužiaľ, aspoň teraz, je to jednoducho skvelé. Neodporúčajte to iba ľuďom, ktorí hľadajú jednoduchú a leštiacu zručnosť relaxačnej hry Ori a Will of the Wisps pre nich bude príliš frustrujúca. Všetkým ostatným odporúčam, pokiaľ je to možné, je to mimoriadne úspešné pokračovanie jednej z najlepších a najzaujímavejších hier posledných rokov. Ak to nestačilo, hra je k dispozícii zadarmo pre ľudí s aktívnym predplatným hry Xbox Game Pass rovnako ako v prvej časti.

Related Articles

Back to top button