Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Foxconn očakáva, že do konca tohto mesiaca obnoví výrobu v čínskych továrňach

Foxconn očakáva, že do konca tohto mesiaca obnoví výrobu v čínskych továrňach 1

Neexistujú žiadne správy o prepuknutí choroby koronavírus (COVID-19) v Číne prerušila drvivú väčšinu činností vykonávaných v krajine vrátane výroby technologických zariadení v továrňach na výrobu vlny.

S postupným návratom niektorých služieb sú však niektoré spoločnosti už schopné predstaviť si možný dátum, kedy môžu úplne obnoviť svoje činnosti, medzi nimi najväčší výrobca telefónov iPhone, Foxconn,

Podľa novú správu od BloombergSpoločnosť Foxconn očakáva, že jej továrne v Číne budú normálne fungovať do konca tohto mesiaca, po oprave nedostatku pracovnej sily spôsobenej vypuknutím choroby. Napriek tomu spoločnosť stále nie je schopná určiť, ako narušenie činností v poslednom roku ovplyvní výrobu po zvyšok roka:

V súčasnosti obnovenie výroby dosiahlo 50% požadovanej sezónnej kapacity. Na základe aktuálneho harmonogramu sa nám podarí dosiahnuť úplnú sezónnu kapacitu do konca marca. Stále však existuje veľa neistôt, ktoré nemôžeme vyčísliť v súvislosti s potenciálnym dopadom na celý rok.

Pojmom „nevyhnutná sezónna kapacita“ sa spoločnosť Foxconn odvoláva na skutočnosť, že prvý štvrťrok každého roka je zvyčajne „pomalší“ ako v iných obdobiach. Ako vieme, má tendencia sa zvyšovať na začiatku druhého polroka a pokračuje týmto tempom až do konca roka, aby sa uspokojil dopyt po sviatočnej sezóne.

Tento rok však môže byť atypický: ako sme uviedli, Apple by sa chystá spustiť nový vstupný iPhone („iPhone 9“Alebo„ iPhone SE 2“), Pravdepodobne v prípade, že sa môže konať na konci tohto mesiaca. Podľa povestí sa však výroba tohto zariadenia mala začať vo februári, čo sa pravdepodobne nestalo v dôsledku vypuknutia vírusu v Číne.

Preto dúfa, že spoločnosť Ma dodržiava plán novosti (novín), ale najskôr odloží dátum uvedenia produktu na trh alebo začne s predajom s nízkou zásobou, v nadchádzajúcich mesiacoch ich postupne zvyšuje.

Čo má byť? Zostáva nám počkať, kým to budeme vedieť.