Fotoaparát iPhone 12 neprekoná najlepší Android …

iphone 12 dxomark

Jedna z najsilnejších stránok mobilných telefónov Apple vždy to bol jeho fotoaparát. Odkedy však výrobcovia Androidu začali do svojich mobilov implementovať viacero fotoaparátov, iPhony prestali v tomto smere integrovať pódium tých najlepších. Nedávno to potvrdil DxOMark vo svojej recenzii fotoaparátu iPhone 12, ktorý sa nedostal ani do top 10 na webe.

Treba si však uvedomiť, že iPhone 12 nie je najlepší smartfón, aký máte Apple v tomto čase. Tento trón obsadil iPhone 12 Pro Max, ktorý je v rebríčku fotoaparátov DxOMark na štvrtom mieste. iPhone 12 je „cenovo dostupný“ mobil v aktuálnom katalógu Apple, takže dúfam, že v tejto analýze príliš nevyčnieval. A v skutočnosti má o jeden snímač fotoaparátu menej ako jeho starší bratia. Každopádne, poďme sa pozrieť na to, čo DxOMark povedal o najnovšom štandardnom fotoaparáte iPhone.

iPhone 12 je štandardná vlajková loď s najlepším fotoaparátom súčasnosti

Farby iPhone 12

Konkrétne iPhone 12 získal 132 bodov vo fotografických testoch, 112 bodov vo videotestoch a len 41 bodov v zoome. Tým smerom, dosiahol celkové skóre 122 bodov a umiestnil sa na trinástej pozícii z rebríčka DxOMark na iba 2 Maximálny počet bodov pre iPhone 11 Pro. Po prelomení oštepu v prospech iPhonu 12 treba povedať, že ide o štandardný mobil (nie Pro, Ultra alebo Plus) s najlepším skóre zhora, ktorý porazil vrchol o dva body. Galaxy Note 20 a Google Pixel 5.

Podľa DxOMark je výkon fotoaparátu iPhone 12 celkovo celkom solídny. Pokiaľ ide o fotografiu, ponúka presné a konzistentné automatické zaostrovanie, expozíciu a farby v interiéri. Čo je viac, DxOMark chváli vynikajúcu úroveň detailov na fotografiách v interiéri aj exteriéri. Kliknite však na niektoré základné problémy, ako je zoom a režim na výšku, kde ho mobily rovnakej cenovej kategórie (alebo ešte nižšej) jednoznačne prekonávajú.

To, že iPhone 12 nevyniká v zoome, je niečo, čo sme všetci očakávali, pretože na to nemá vyhradený senzor. Na druhej strane ľudia z DxOMark poukazujú na to, že fotoaparát iPhone 12 má obmedzený dynamický rozsah a často má viditeľný šum v scénach so slabým osvetlením. To by bola jediná výtka k fotoaparátu tohto mobilu, pretože vo videu prakticky neochabuje.

Nahrávanie videí je jedným z troch najlepších mobilov súčasnosti

Pre DxOMark má iPhone 12 jednu z troch najlepších kamier na nahrávanie videí v súčasnosti, čím porazil takmer celý Android. V skutočnosti, vo videu má rovnaké skóre ako iPhone 12 Pro. Prečo je to také dobré? Podľa analytikov to všetko súvisí s tromi veľkými prednosťami: širokým dynamickým rozsahom videa, celkovo príjemnými farbami a tónmi pleti a efektívnou stabilizáciou videí pri státí aj pri chôdzi.

iPhone 12 má skrátka výborný fotoaparát na fotky, aj keď nie taký dobrý ako ten najlepší Android veľkých značiek. napriek tomu je lepší na nahrávanie videí ako väčšina Androidov. Samozrejme musíme pamätať na to, že iPhone 12 je štandardný mobil, takže výkon fotoaparátu je viac než prijateľný.

Zdroj | DxOMark