Fotky Google teraz majú miliardu aktívnych používateľov

Spoločnosť Google začala používateľom pomáhať spravovať svoje obrázky už v roku 2002 pomocou programu Picasa. Teraz ide o Fotky Google a táto služba dosiahla dôležitý míľnik. Po štyroch rokoch prevádzky ako samostatná služba má fotografia miliardu aktívnych používateľov. Väčšina z nich tiež získa bezplatný ukladací priestor od spoločnosti Google.

Fotky Google, ktoré dnes poznáme, začali svoje životy ako súčasť Google+ späť, keď sa spoločnosť pokúsila vymedziť všetky služby, ktoré mohla v jej deaktivovanej sociálnej sieti. Z programu Picasa ostali fotografie a ukázalo sa, že ide o vynikajúci krok. Fotky Google sa pred pár rokmi oslobodili od Google+ a rýchlo zhromaždili veľké množstvo používateľov. Počas roku 2017 sa dosiahla aplikácia Obchod Play 1 miliardy stiahnutí, ale je to iné, ako mať miliardu aktívny Užívateľ.

Fotky Google naďalej ponúkajú bezplatné (komprimované) ukladanie fotografií pre každého a väčšina telefónov Pixel od spoločnosti Google má bezplatné originálne fotokópie v pôvodnej kvalite. Očakávame, že budeme pokračovať s nadchádzajúcim Pixel 4, Fotografie sú však obľúbené aj u ľudí iPhone. Je to tak dobré. Spoločnosť Google tiež spustila aplikáciu Gallery Go, ktorá sa zameriava na správu obrázkov a videa v režime offline. Google hovorí, že aplikácia je o „ďalšej miliarde“ používateľov.

Skúste postupovať