Fotky Google omylom odoslali súkromné ​​video neznámej osobe

Už niekoľko rokov považujeme aplikáciu Fotky Google za našu obľúbenú galériu, hlavne preto, že má neobmedzené úložisko pre naše fotografie a videá. O tejto aplikácii sme vám pred pár dňami priniesli trik pre majiteľov mobilných telefónov Samsung, čo vám umožní mať neobmedzené úložisko originálnej kvality s veľkou ľahkosťou. Čo dnes vidíme o službách Google, je polemika, pretože niektorí používatelia videli, ako sa niektoré z ich videí posielalo cudzincom od Fotiek Google.

Je zriedkavé vidieť takéto chyby v dôležitých a široko používaných aplikáciách, takže je prirodzené, že sme prekvapení. Ide o to Niektorí používatelia dostali od spoločnosti Google e-maily s vysvetlením a potvrdením problému., upozorňujúc, že ​​sa to môže stať niektorým z videí používateľa, povieme vám všetko.

Vo vašom Fotky Google môže byť vaše video napadnuté

Ak používate Fotky Google, odporúčame vám zobraziť si doručenú poštu, ak ste jedným z postihnutých používateľov. Dnes sa zdá, že ich počet je malý., ale nie je neobvyklé, že sa naše videá zdieľajú s cudzími ľuďmi bez nášho súhlasu. Zdá sa, že k tomu dôjde za správnych okolností, takže ak ste sa v období, ktoré spoločnosť Google varovala, nevykonali, nebude to ovplyvnené. Necháme vám tweety od postihnutých používateľov, kde si môžeme prečítať e-mail od spoločnosti Google.

Než? @googlephotos? pic.twitter.com/2cZsABz1xb

– Jon Oberheide (@jonoberheide) 4 Február 2020

Ak prestaneme čítať, zistíme, že podľa spoločnosti Google používatelia od 21. do 25. novembra minulého roka (v čase, keď táto zraniteľnosť existovala) požadovali sťahovanie obsahu. Počas procesu sťahovania Ukazuje sa, že niektoré videá boli odoslané iným neznámym ľuďom, čo v zásade urobí to isté a naopak. Samotná spoločnosť Google upozorňuje, že niektoré z vašich videí môžu chýbať, a dokonca aj niektoré z nich nemusia byť vaše. Úplný preklad nechávame pod týmto riadkom.

Ahoj

Píšeme vám, aby sme vás informovali o technických problémoch ovplyvňujúcich spoločnosť Google.
“Stiahnite si údaje” pre Fotky Google medzi 21. Novembrom 2019 a
28. novembra 2019. Po oprave:

  • V období od 21. novembra 2019 do 25. novembra 2019 naše záznamy naznačujú, že ste požiadali o stiahnutie údajov spoločnosti Google vrátane fotografií Google.
  • Niektoré videá v službe Fotografie Google sa, žiaľ, nesprávne exportujú neprepojeným používateľom. ORTento problém nemá vplyv na žiadne alebo viac videí vo vašom účte Fotky Google.
  • Ak stiahnete svoje údaje, nemusia byť úplné a môže obsahovať video
    Nie je to tvoje.

Základný problém bol identifikovaný a vyriešený.

Ako nám Google povedal, toto sa podarilo vyriešiť, je to však veľká chyba služby, ktorá, ako dúfame, sa v tejto situácii už nebude opakovať. Teraz viete, že ak požiadate o prevzatie údajov z Fotiek Google do 25. novembra, môže to byť ovplyvnené.

Trať | limit