Formy gravit├ície vs. Ninja Forms – Doplnky WordPress FormsÔÇŽ

Ak chcete na svoj web WordPress prida┼ą formul├íre, m├┤┼żete si vybra┼ą z nieko─żk├Żch cenn├Żch mo┼żnost├ş. To nie je prekvapuj├║ce, preto┼że kontaktn├Ż formul├ír je d├┤le┼żit├Żm zdrojom takmer pre v┼íetky webov├ę str├ínky. Nie─Źo ako v┼żdy popul├írny (a bezplatn├Ż) kontaktn├Ż formul├ír 7 Doplnok by sa mal stara┼ą o va┼íe z├íkladn├ę potreby. Ak chcete na svoj web prida┼ą atrakt├şvnej┼íie, v├Żkonnej┼íie a pokro─Źilej┼íie formul├íre, presk├║majte obchodn├ę pr├şle┼żitosti

V tomto ─Źl├ínku porovn├ím dva najob─ż├║benej┼íie doplnky pre obchodn├ę formul├íre: Gravity Forms a Ninja Forms. Gravity Forms existuje u┼ż dlh┼íie ako Ninja Forms a z├şskal poves┼ą ako Pr├ęmiov├Ż doplnok pre formul├íre WordPressOd svojho uvedenia na trh v roku 2011 v┼íak spolo─Źnos┼ą Ninja Forms zbiera zdroje a vylep┼íuje pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, aby sa etablovala ako d├┤stojnej┼íia konkurencia.

Aj ke─Ć s├║ oba komplexn├Żmi n├ístrojmi na pr├ícu s r├┤znymi met├│dami v programe WordPress, existuje nieko─żko v├Żznamn├Żch rozdielov v ich ponuke. Ak chcete robi┼ą viac zauj├şmav├Żch vec├ş s formul├írmi na svojom webe WordPress, ale nie ste si ist├ş, ktor├Ż doplnok je pre v├ís najvhodnej┼í├ş, toto porovnanie v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą vybra┼ą ten, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje va┼íim potreb├ím.

Gravita─Źn├ę formy verzus ninja: charakteristiky

Nemalo by by┼ą ┼żiadnym prekvapen├şm, ┼że gravita─Źn├ę formul├íre a formul├íre Ninja s├║ pln├ę funkci├ş. Priame porovnanie je v┼íak dos┼ą komplikovan├ę. Preto┼że obe pon├║kaj├║ ┼íirok├║ ┼ík├ílu doplnkov a aktualiz├íci├ş, mali by ste ma┼ą neist├║ predstavu o druhu funk─Źnosti, ktor├║ h─żad├íte, sk├┤r ako za─Źnete.

Overili sme hlavn├ę krit├ęri├í, ktor├ę treba zv├í┼żi┼ą, aby sme v├ím pomohli rozhodn├║┼ą sa, ktor├Ż doplnok formul├íra je najvhodnej┼í├ş pre va┼íe po┼żiadavky.

├Üprava nastaven├ş zadania formul├íra

Obidva doplnky v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą neobmedzen├Ż po─Źet formul├írov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na svojich webov├Żch str├ínkach. Po─Źet z├íznamov, ktor├ę m├┤┼że formul├ír akceptova┼ą, nie je nijako obmedzen├Ż. Tieto formul├íre alebo z├íznamy m├┤┼żu by┼ą ulo┼żen├ę v datab├íze WordPress a spr├şstupnen├ę prostredn├şctvom administra─Źn├ęho panela alebo odoslan├ę na viac e-mailov├Żch adries.

Gravita─Źn├ę formul├íre a formul├íre Ninja v├ím umo┼ż┼łuj├║ exportova┼ą polo┼żky formul├írov v r├┤znych form├ítoch vr├ítane CSV, PDF a Excel. Ak chcete ├║daje formul├íra zobrazi┼ą zauj├şmavej┼í├şm sp├┤sobom, stoj├ş za to presk├║ma┼ą slu┼żbu GravityView.

Typy pol├ş formul├íra

Nastavenia pol├ş pre obidve s├║ p├┤sobiv├ę – aspo┼ł v jednom z t├Żchto doplnkov je k dispoz├şcii takmer ak├Żko─żvek typ po─ża, ktor├Ż chcete prida┼ą do svojho formul├íra. Patria sem ┼ítandardn├ę polia, ako s├║ meno, e-mail, bezplatn├Ż text a d├ítum, ako aj roz┼í├şren├ę polia, ako s├║ ceny a mo┼żnosti platby.

Formul├íre ninja a z├íva┼żnosti v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą povinn├ę formul├íre pol├ş, pou┼ż├şva┼ą valid├íciu pol├ş a vykon├íva┼ą v├Żpo─Źty na z├íklade ├║dajov zadan├Żch pou┼ż├şvate─żom. Vytv├íranie formul├írov, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ podmienen├║ logiku na ur─Źenie pol├ş, ktor├ę sa zobrazia, ke─Ć pou┼ż├şvatelia upravia formul├ír, nie je probl├ęm. M├íte tie┼ż pr├şstup k primeranej ochrane pred nevy┼żiadanou po┼ítou vo forme bezpe─Źnostn├Żch probl├ęmov.

Druhy tvarov

V ka┼żdom pr├şpade s├║ typy formul├írov, ktor├ę m├┤┼żete vytvori┼ą, ohromuj├║ce, vr├ítane propriet├írnych formul├írov, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii iba konkr├ętnym pou┼ż├şvate─żom alebo viacstr├ínkov├ę formul├íre a prieskumy.

Je tie┼ż mo┼żn├ę prij├şma┼ą pr├şspevky a in├ę typy obsahu pre va┼íe webov├ę str├ínky prostredn├şctvom formul├írov vytvoren├Żch pomocou tvarov gravit├ície a ninja. Tento ├║vodn├Ż pr├şspevok m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├Ż pre vlastn├şkov webov├Żch str├ínok, ktor├ş prij├şmaj├║ obsah generovan├Ż pou┼ż├şvate─żmi, ako napr├şklad pr├şspevky pre host├ş, a ktor├ş chc├║ n├ív┼ítevn├şkom u┼íetri┼ą probl├ęmy s odosielan├şm obsahu prostredn├şctvom administrat├şvneho rozhrania WordPress.

Vytvorte konfigurácie integrácie

┼Żiadny z doplnkov nepon├║ka integr├íciu s in├Żmi slu┼żbami vr├ítane najob─ż├║benej┼í├şch slu┼żieb e-mailov├ęho marketingu, platobn├Żch br├ín, CRM, oznamovac├şch slu┼żieb, platforiem elektronick├ęho obchodu a aplik├íci├ş na riadenie projektov.

Pokia─ż ide o zdroje, skuto─Źne existuje Nie je moc ich oddeli┼ąKe─Ć┼że s├║ v┼íak k dispoz├şcii v r├┤znych konfigur├íci├ích, napr├şklad v r├┤znych cenov├Żch pl├ínoch as pridan├şm alebo bez pridania, naozaj z├íle┼ż├ş na tom, ko─żko chcete zaplati┼ą, pokia─ż ide o typ formul├íra, ktor├Ż m├┤┼żete vytvori┼ą. ,

Niektor├ę doplnky v┼íak existuj├║ v jednom doplnku a nie v inom: Napl├ínovan├ę formul├íre s├║ k dispoz├şcii iba pre formul├íre Ninja iba na obmedzen├║ dobu, zatia─ż ─Źo formul├íre Gravity Forms neposkytuj├║ priamy sp├┤sob otvorenia formul├írov v mod├ílnom okne lightboxu. Gravita─Źn├ę formul├íre poskytuj├║ lep┼íiu podporu pre predvyplnen├ę formul├íre a polia.

Pochopite─żne si v┼íimnete nieko─żko rozdielov medzi t├Żmito dvoma doplnkami, ak h─żad├íte konkr├ętne funkcie potrebn├ę pre v├í┼í projekt. Vo v┼íeobecnosti sa v┼íak zd├í, ┼że maj├║ podobn├ę vlastnosti pri zva┼żovan├ş doplnkov a roz┼í├şren├ş tret├şch str├ín.

Za zmienku stoj├ş, ┼że bezplatn├Ż doplnok Ninja Forms obsahuje mnoho vynikaj├║cich funkci├ş, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ prid├íva┼ą formul├íre na va┼íe webov├ę str├ínky. Budem pokr├Żva┼ą ceny a podrobnej┼íie modely t├Żchto dvoch doplnkov. Ak v┼íak h─żad├íte v├Żkonn├Ż a bezplatn├Ż doplnok WordPress, Ninja Forms v├ís nesklame.

Porovnanie pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania Form Builder

Pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhrania t├Żchto dvoch doplnkov sa riadia ┼ít├Żlom hlavn├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania WordPress. To znamen├í, ┼że str├ínky na pozad├ş oboch doplnkov sa dokonale hodia do zvy┼íku administrat├şvnej oblasti WordPress a vyzeraj├║ ako centr├ílna ─Źas┼ą va┼íich webov├Żch str├ínok a nielen ako doplnkov├Ż modul tret├şch str├ín.

Ke─Ć vytvor├şte formul├íre pre svoje webov├ę str├ínky, tieto dva doplnky maj├║ podobn├Ż pr├şstup k pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhraniam. Polia, ktor├ę m├íte k dispoz├şcii, sa zobrazuj├║ na str├ínke na vytv├íranie formul├írov a ka┼żd├Ż doplnok tieto polia z d├┤vodu jednoduchosti usporiada do skup├şn. Men├í, ktor├ę pre tieto skupiny pou┼ż├şvaj├║ formul├íre Ninja, s├║ v┼íak u┼żito─Źnej┼íie a u─żah─Źuj├║ vyh─żad├ívanie pol├ş, ktor├ę h─żad├íte.

Gravita─Źn├ę polia formul├írov vs Ninja Forms NF

Pridanie po─ża do formul├íra je len pr├şpad kliknutia na pr├şslu┼ín├ę pole v pl├ívaj├║cich paneloch. Oba doplnky pon├║kaj├║ rozhranie drag and drop na usporiadanie pol├ş na spr├ívnu poz├şciu.

Tvar gravit├ície vs ninja tvor├ş drag and drop

Ak chcete nakonfigurova┼ą polia, ktor├ę ste pridali do formul├íra, jednoducho rozba─żte pole na oba doplnky a pozrite si konfigur├íciu. V z├ívislosti od typu po─ża, na ktorom pracujete, to m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą prisp├┤sobenie ┼ít├ştka, nastavenie predvolenej hodnoty, povinn├ę pole a ove─ża viac.

Mo┼żnosti prisp├┤sobenia pol├ş vo formul├íroch Ninja

Ke─Ć tvar nadobudne tvar, m├┤┼żete pomocou oboch doplnkov zobrazi┼ą uk├í┼żku vzorky a zisti┼ą, ako bud├║ n├ív┼ítevn├şci vyzera┼ą po uverejnen├ş. V oboch pr├şpadoch mus├ş by┼ą formul├ír ulo┼żen├Ż, aby sa zobrazenie mohlo aktualizova┼ą. Nie je to ide├ílne, ak nie ste pripraven├ş na vykonanie zmien.

Zobrazi┼ą re┼żim gravit├ície

K├Żm Gravity Forms poskytuje jednoduch├║ vizualiz├íciu v├í┼ího v├Żtvoru, Ninja Forms pou┼ż├şva ┼ít├Żl va┼íej aktu├ílnej t├ęmy na z├şskanie presnej┼íej reprezent├ície tvaru.

V zobrazen├ş Ninja Forms

Vzorov├Ż formul├ír je plne funk─Źn├Ż; preto m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą ak├ęko─żvek pravidlo, vzorec alebo in├║ funkciu, ktor├║ m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą.

Prepnut├şm na zodpovedaj├║cu kartu na str├ínkach na vytv├íranie formul├írov dvoch doplnkov m├┤┼żete nakonfigurova┼ą jednotliv├ę nastavenia formul├íra a rozhodn├║┼ą sa, ─Źo sa stane, ke─Ć pou┼ż├şvate─ż odo┼íle formul├ír.

Gravita─Źn├í konfigur├ícia verzus tvarov ninjov NC

Formul├íre vytvoren├ę pomocou pr├şslu┼ín├ęho k├│du funkcie m├┤┼żete vlo┼żi┼ą do obsahu alebo ich prida┼ą do s├║borov mot├şvov pomocou pr├şslu┼ín├ęho k├│du ┼íabl├│ny. Nov├ę tla─Źidlo v editore WordPress u─żah─Źuje prid├ívanie formul├írov na va┼íe pr├şspevky a str├ínky Gravity Forms.

Schopnos┼ą pres├║va┼ą polia tvaru do spr├ívnej polohy zna─Źne zjednodu┼íuje proces. Obidva doplnky poskytuj├║ pozit├şvny dojem pou┼ż├şvate─ża pri vytv├íran├ş formul├írov. Rad┼íej som pracoval s rozhran├şm Ninja Forms preto┼że v niektor├Żch pr├şpadoch to bolo intuit├şvnej┼íie a vizualiza─Źn├í funkcia bola u┼żito─Źnej┼íia.

Ceny: najlep┼í├ş pr├ęmiov├Ż doplnok pre formul├íre WordPress

Zatia─ż ─Źo Gravity Forms je komer─Źn├Ż doplnok, hlavn├Żm je Ninja Forms, ktor├Ż je k dispoz├şcii zadarmo z ├║lo┼żiska doplnkov WordPress. Bezplatn├í verzia poskytuje pr├şstup k z├íkladn├Żm prvkom formul├íra, s. Napr├şklad. Schopnos┼ą vytv├íra┼ą viac formul├írov, pou┼ż├şva┼ą dobr├Ż v├Żber pol├ş formul├íra, uklada┼ą z├íznamy a posiela┼ą ich na personalizovan├ę e-mailov├ę adresy a ─Ćal┼íie.

Podobne ako be┼żn├ę doplnky WordPress, ako napr├şklad WooCommerce a Easy Digital Downloads, funkcie a vlastnosti Ninja Forms mo┼żno vylep┼íi┼ą in┼ítal├íciou jedn├ęho alebo viacer├Żch dostupn├Żch roz┼í├şren├ş.

Zatia─ż ─Źo niektor├ę z t├Żchto roz┼í├şren├ş Ninja Forms s├║ k dispoz├şcii zadarmo, mnoh├ę z nich s├║ pr├ęmiov├Żmi alebo komer─Źn├Żmi doplnkami. Aby bol n├íkup tohto pr├şslu┼íenstva pr├şstupnej┼í├ş a trochu ─żah┼í├ş, je k dispoz├şcii nieko─żko bal├şkov, ktor├ę obsahuj├║ kolekcie roz┼í├şren├ş na konkr├ętne ├║─Źely, napr├şklad B. vytvorte ─Źlensk├║ str├ínku s WordPress.

Na rozdiel od Ninja Forms, Gravity Forms nie je k dispoz├şcii v bezplatnej verzii. Namiesto toho vyberte jednu z troch platen├Żch mo┼żnost├ş:

 • Zamestnanci: 39 dol├írov
 • Obchod: 99 dol├írov
 • V├Żvoj├ír: 199 dol├írov
 • V┼íetky podrobnosti o troch cenov├Żch pl├ínoch n├íjdete tu. Hlavn├ę rozdiely s├║ v po─Źte str├ínok, na ktor├Żch m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą doplnok (s pr├şstupom k podpore a aktualiz├íci├ím) a po─Źtu doplnkov zahrnut├Żch vo va┼íich k├║pa.

  Rovnako ako v pr├şpade Ninja Forms m├┤┼żete vylep┼íi┼ą aplik├íciu Gravity Forms nain┼ítalovan├şm ─żubovo─żn├ęho po─Źtu doplnkov. K niektor├Żm z t├Żchto doplnkov m├┤┼żete pristupova┼ą pri n├íkupe, v z├ívislosti od mo┼żnosti licencie, ktor├║ vyberiete z in├Żch zdrojov, s├║ k dispoz├şcii aj roz┼í├şrenia tret├şch str├ín.

  Bohu┼żia─ż nie je mo┼żn├ę poveda┼ą, ktor├Ż z t├Żchto dvoch doplnkov poskytuje najlep┼íiu hodnotu bez toho, aby ste definovali zdroje potrebn├ę pre v├í┼í projekt, presk├║mali vlastnosti jednotliv├Żch doplnkov, ur─Źili, ktor├ę doplnky m├┤┼żu potrebova┼ą, a zistili, ko─żko bude st├í┼ą, aby ste ich z├şskali.

  Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky o form├ích Ninja vs Gravity Forms

  Obidva doplnky s├║ samy o sebe dobr├ę a obe mo┼żnosti u─żah─Źuj├║ prid├ívanie kr├ísnych, vysoko funk─Źn├Żch tvarov na va┼íe str├ínky!

  V├Żsledkom je, ┼że nie s├║ ve─żk├ę rozdiely vo funkci├ích pon├║kan├Żch ka┼żd├Żm z t├Żchto dvoch doplnkov a je pravdepodobn├ę, ┼że aspo┼ł pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov bude ka┼żd├í mo┼żnos┼ą posta─Źova┼ą. Skuto─Źn├Żm rozdielom je teda cena A ak uprednost┼łujete predplatenie doplnku, ako je Gravity Forms, alebo za─Źnite zadarmo a kupujte doplnky a aktualiz├ície, ke─Ć ich potrebujete, ako by to bolo v pr├şpade Ninja Forms.

  Okrem r├┤znych pon├║kan├Żch cenov├Żch modelov m├┤┼żu by┼ą n├íklady na pr├şstup k presn├Żm potrebn├Żm zdrojom rozhoduj├║cim faktorom pri rozhodovan├ş, ktor├Ż doplnok je pre va┼íe webov├ę str├ínky najlep┼í├ş.

  Rozdiely v pou┼ż├şvate─żsk├Żch rozhraniach nie s├║ nato─żko siln├ę, aby sa akumulovali alebo stratili body. Ke─Ć┼że oba doplnky maj├║ online demo verzie, m├┤┼żete si ich pred zak├║pen├şm vysk├║┼ía┼ą.