Flipkart pozastavuje poskytovanie slu┼żieb, preto┼że indick├ę uzatv├íranie blokuje online dod├ívky potrav├şn

Walmart's Flipkart pozastavuje slu┼żby, preto┼że indick├ę uzatv├íranie blokuje online dod├ívky potrav├şn

Pridru┼żen├í spolo─Źnos┼ą Walmart Inc, Flipkart Inc., pozastavila slu┼żby, preto┼że ju India za─Źala odstavova┼ą na 21 dn├ş kv├┤li boju proti ┼í├şreniu pand├ęmie koronav├şrusov. Inform├ícia o tom informovala v stredu inform├ícia na webovej str├ínke indickej spolo─Źnosti elektronick├ęho obchodu.

Premi├ęrka Narendra Modi nariadila v utorok zatvorenie z polnoci, ale jedna z odpor├║─Źan├ş feder├ílnej vl├ídy navrhla oslobodi┼ą z├ísielky elektronick├ęho obchodu od potrieb, ako s├║ potraviny a lek├írske vybavenie, ako aj obchody s potravinami a banky.

Flipkart, ktor├ęho slu┼żby zah┼Ľ┼łaj├║ dod├ívku potrav├şn, nepovedal, ako dlho bude pozastavenie pokra─Źova┼ą. ÔÇ×Povedal, ┼że sme s─ż├║bili, ┼że sa ─Źo najsk├┤r vr├ítime, aby sme v├ím mohli sl├║┼żi┼ą.ÔÇť

Amazon V mnoh├Żch mest├ích nebola k dispoz├şcii ani slu┼żba indick├ęho skladovania potrav├şn. Nepovedala v┼íak, ┼że pozastavuje dod├ívate─żsk├ę slu┼żby, iba ┼że zastav├ş zbyto─Źn├ę po┼żiadavky na v├Żrobky, aby uprednostnila kritick├ę potreby z├íkazn├şkov.

Zd├í sa, ┼że pre mnoh├Żch z n├ís je pr├íca z domu normou. V indicko-indickej technol├│gii m├íme nieko─żko ─Źl├ínkov, ktor├ę v├ím to m├┤┼żu u─żah─Źi┼ą. Po prv├ę, ako zlep┼íi┼ą WiFi, ─Źo je skuto─Źne d├┤le┼żit├ę. Pre─Ź├ştajte si o tom tu. ─Äalej vysvetl├şme, ako ulo┼żi┼ą ├║daje o WhatsApp vzh─żadom na to, ┼że by sme ich mohli ve─ża pou┼żi┼ą. Potom vysvetl├şme, ako m├┤┼żete vyrovna┼ą ─Źas obrazovky pri pr├íci z domu. Tieto aplik├ície na videohovory m├┤┼żu by┼ą u┼żito─Źn├ę aj pri pr├íci z domu. Nenechajte to fungova┼ą, m├┤┼żete sa spo─żahn├║┼ą na tieto aplik├ície pre fitness, aby v tomto tr├ęningu pokra─Źovali aj po─Źas zatv├írania. A nakoniec nieko─żko v┼íeobecn├Żch r├íd, ktor├ę treba ma┼ą na pam├Ąti pri pr├íci z domu.

─Ź├şta┼ą: Apple Obchody m├┤┼żete za─Źa┼ą znova otv├íra┼ą v prvej polovici apr├şla

Ozn├ímenie spolo─Źnosti Moody viedlo k dlh├Żm radom v obchodoch s potravinami v mest├ích ako Dill├ş a Bombaj, ke─Ć z├íkazn├şci za─Źali paniku nakupova┼ą sk├┤r, ako z├íkaz nadobudol ├║─Źinnos┼ą.

E┼íte pred ozn├ímen├şm Moodyho, nieko─żko miest v Indii za─Źalo uv├Ąz┼łova┼ą z├íkaz vych├ídzania napriek povoleniu z├íkladn├Żch slu┼żieb. R├┤zne objedn├ívky jednotliv├Żch kraj├şn v┼íak sp├┤sobili zm├Ątok a preru┼íili dod├ívky online vr├ítane dod├ívok potrav├şn.

BigBeals, internetov├Ż obchod s potravinami podporovan├Ż Alibaba, uviedol, ┼że jeho slu┼żby boli ovplyvnen├ę. ÔÇ×Spolupracujeme s miestnymi org├ínmi na z├şskan├ş povolen├ş a povolen├ş, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ pohyb dotknut├Żch jednotlivcov a vozidiel,ÔÇť uviedol.

Spolo─Źnos┼ą tie┼ż uviedla, ┼że bola zarezervovan├í v priebehu nasleduj├║cich siedmich dn├ş takmer vo v┼íetk├Żch mest├ích, v ktor├Żch p├┤sob├ş, a vyzdvihla z├ísoby z├íkazn├şkov.

­čôú Indian Express je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (indiaExpress) a budete ma┼ą preh─żad o najnov┼í├şch tituloch

Ak chcete z├şska┼ą najnov┼íie technologick├ę novinky, stiahnite si aplik├íciu Indian Express.