Fialová krava, klient a organizácia

Ned├ívno som mal rozhovor s dobr├Żm priate─żom o tom, ako by organiz├ícia mala pracova┼ą so svojimi zamestnancami a tie┼ż o tom, ─Źo by mali robi┼ą jednotliv├ş zamestnanci. Po─Źas tejto konverz├ície mi povedala nasleduj├║cu rovnicu: Predstavte si, ┼że sed├şte v aute a prech├ídzate r├┤znymi pastvinami. Na prvej pastvine vid├şte hned├║ kravu, ktor├í sa pr├íve pasie.

Je to kr├ísa zviera┼ąa, ale jednoducho jazd├şte bez toho, aby ste mu venovali osobitn├║ pozornos┼ą. Na ─Ćal┼íej l├║ke uvid├şte kr├ísnu ─Źiernu a bielu ┼íkvrnit├║ kravu, ktor├í rob├ş iba svoju vec … pas├║ sa. Op├Ą┼ą sta─Ź├ş ├şs┼ą. Chv├ş─żu to pokra─Źuje a potom uvid├şte ve─żk├ę st├ída kr├ív. Potom v in├Żch oblastiach je ich len nieko─żko. Vo v┼íetk├Żch pr├şpadoch jazd├şte bez toho, aby ste venovali osobitn├║ pozornos┼ą zvierat├ím, ktor├ę vid├şte.

Ale potom pr├şdete na l├║ku, kde na plote uvid├şte fialov├║ kravu.

fialovo-cow-infobunny

─îo rob├ş┼í?

Bolo by norm├ílnou reakciou odstavi┼ą auto, vyst├║pi┼ą a bli┼ż┼íie sa pozrie┼ą na kravu. Mnoh├ş z n├ís si vyber├║ svoj smartf├│n a urobia fotografiu alebo selfie s kravou a uverejnia ho na soci├ílnych m├ędi├ích, aby ka┼żd├Ż v ich kruhu vedel o zvl├í┼ítnom z├í┼żitku, ktor├Ż m├í v tom ─Źase. In├ş e┼íte p├┤jdu o krok ─Ćalej a pok├║sia sa z├şska┼ą z tejto kravy produkt (mlieko alebo syr).

Teraz vlo┼żte vodi─Źa do auta namiesto ÔÇ×z├íkazn├şkaÔÇť, kravu v ├║lohe seba ako "Professional" a tr├íva je synonymom ÔÇ×organiz├íciaÔÇť Pracujete pre T├Żmto sp├┤sobom z├şskate zauj├şmav├ę nastavenie, ktor├ę m├┤┼żete vidie┼ą z r├┤znych uhlov.

─îo je to fialov├í krava? – Fialov├í krava

├üno, viem, ┼że ve─ża (eur├│pskych) ─Źitate─żov vymysl├ş vynikaj├║cu ty─Źinku z mlie─Źnej ─Źokol├ídy. O tom v┼íak nie je tento ─Źl├ínok. Rovnako ako v pr├şklade existuje ve─ża, takmer podobn├Żch krav. Sudcovia (klienti) jazdia a s trochou ┼í┼ąastia si vyberaj├║ produkty alebo slu┼żby, ktor├ę konkr├ętna spolo─Źnos┼ą poskytuje. Nez├íle┼ż├ş na tom, ktor├í krava vykon├íva pr├ícu, pokia─ż je slu┼żba poskytovan├í, je to v poriadku. Fialov├í krava prich├ídza so ┼ípecializ├íciou. Je to krava, ktor├í upozor┼łuje! Krava, ktor├í je tak├í zvl├í┼ítna, ┼że upriamuje pozornos┼ą sudcov (klientov). Situ├ícia, v ktorej ─żudia bud├║ vedie┼ą, ako ┼ąa n├íjs┼ą a spolo─Źnos┼ą, pre ktor├║ pracujete, bez toho, aby sa starali o radu, aby si vzali selfie s vami, fialov├║ kravu.

─îo pre m┼ła rob├ş fialov├í krava? – Purpurov├í krava

V skuto─Źnosti je to jednoduch├ę; Ste alebo ste si ist├ş, ┼że sa z v├ís stane fialov├í krava! Niektor├ę s├║ obdaren├ę niektor├Żmi darmi pr├şrody. In├ş rozv├şjaj├║ ┼ípecializ├íciu, ktor├í je v ur─Źitom ─Źase ve─żmi popul├írna. Ale majte na pam├Ąti: ÔÇ×Dobr├Ż n├ípad / zru─Źnos┼ą bez publika je ods├║den├í na smr┼ą.ÔÇť

In├Żmi slovami, v┼íetko z├íle┼ż├ş na tom, ako svetu prezentujete tieto dary alebo ┼ípecializ├ície. Nejde iba o konkr├ętne vedomosti alebo zru─Źnosti. St├íle rast├║cim faktorom je to, ako a ako sa nach├ídzate na modernom trhu.

Ak├í je va┼ía online pr├ştomnos┼ą?

Z├║─Źast┼łujete sa na spr├ívnych znalostn├Żch skupin├ích a vedome si budujete svoju cestu?

├Ü─Źinok ÔÇ×Ozna─Źte svoju spolo─Źnos┼ąÔÇť. – Purpurov├í krava

S├║─Źasn├ę trhov├ę prostredie mo┼żno charakterizova┼ą slovami; r├Żchly, inovat├şvny, ru┼íiv├Ż a nezabudnite na agilnos┼ą. M├┤┼żeme diskutova┼ą o tom, do akej miery je to skuto─Źne pravda. Tieto typy v├Żrazov v┼íak vytv├íraj├║ em├│cie, ktor├ę ved├║ k konaniam spolo─Źnost├ş (niekedy a┼ż takmer k panike). ÔÇ×Kto n├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą, preto┼że ak teraz nep├┤jdeme, na┼íi konkurenti bud├║ nad nami a potom … …ÔÇť St├íle viac sa ukazuje, ┼że tieto spolo─Źnosti chc├║ iba r├Żchlu ├║─żavu od ÔÇ×bolestiÔÇť a prv├Żm krokom, ktor├Ż podnikn├║, je online. h─żada┼ą ÔÇ×autorituÔÇť v tejto oblasti. Po┼żiadaj├║ spolo─Źnos┼ą Google o najlep┼íiu spolo─Źnos┼ą (v zozname: najsk├┤r na zozname), ktor├í im pom├┤┼że. Preto je pre ve─Źierok ─Źoraz d├┤le┼żitej┼íie umiestni┼ą svoje ÔÇ×fialov├ę kravyÔÇť na l├║─Źny plot.

To sa d├í dosiahnu┼ą z├şskan├şm statusu ÔÇ×autoritaÔÇť alebo s vynikaj├║cou online ├║─Źas┼ąou. Ma┼ą dobr├║ poves┼ą alebo stav autority m├í ve─żk├Ż vplyv na stupe┼ł po─Źiato─Źnej d├┤very, ktor├║ maj├║ ─żudia vo va┼íej organiz├ícii. T├íto po─Źiato─Źn├í d├┤vera je ve─żmi d├┤le┼żit├Żm faktorom na za─Źatie budovania dobr├ęho vz┼ąahu medzi dod├ívate─żom a z├íkazn├şkom. Nasleduj├║ce kroky potom ur─Źia, ─Źi t├íto d├┤vera porastie.

Zostavte si svoje st├ído. – Purpurov├í krava

Aj ke─Ć je tento ─Źl├ínok o v├ís ako o fialovej krave, st├íle chcem zd├┤razni┼ą, ┼że ma┼ą jasn├ę poslanie a v├şziu organiz├ície je ve─żmi d├┤le┼żit├ę pre budovanie v├í┼ího st├ída.

Ak viete, kam sa presun├║┼ą, je ─żah┼íie vykona┼ą konkr├ętne h─żadanie spr├ívnych ÔÇ×teliatÔÇť (─Ź├ştaj: ┼íkolsk├Żch odborn├şkov / mlad├Żch ─żud├ş) alebo vhodn├Żch fialov├Żch kr├ív na trhu, aby ste sa dostali do va┼íej organiz├ície.

Oceni┼ą v├í┼í dobytok. – Fialov├í krava

Prin├í┼ía┼ą ich je prv├Żm krokom, ale akon├íhle si vytvor├şte sol├şdny bal├ş─Źek, je ─żahk├ę ich ├║plne vy─Źerpa┼ą t├Żm, ┼że ich don├║tite kona┼ą a ke─Ć sa zd├í, ┼że u┼ż nem├┤┼żu robi┼ą viac, pred├ívaj├║ ich, aby ich zabili a pok├║sili sa zarobi┼ą viac pe┼łaz├ş. z nich. Z kr├ítkodob├ęho h─żadiska m├┤┼że by┼ą konanie tak├Żm sp├┤sobom lukrat├şvne, ale nakoniec ┼żiadna zo z├║─Źastnen├Żch str├ín nebude ┼í┼ąastn├í. Je ove─ża pr├şjemnej┼íie nau─Źi┼ą sa oceni┼ą va┼íe hospod├írske zvierat├í, povzbudi┼ą ich k rozvoju ich talentu a odmeni┼ą ich ─Źerstvou zelenou tr├ívou. Tu v Holandsku, niekde na jar, je v┼żdy pote┼íen├şm vidie┼ą, ako kravy hr├ívaj├║ na pasienkoch. Po celej zime zamknutej v ich stodol├ích je pre kravy skuto─Źn├Żm sviatkom, aby sa znova dostali von.

Nezabudnite preto, ┼że priemern├í ÔÇ×fialov├íÔÇť krava vo va┼íej spolo─Źnosti potrebuje aj ur─Źit├║ formu slobody. Nechajte zamestnancov prosperova┼ą. Umo┼żnite svoj rast a aktualizujte svoje vedomosti pomocou dostupn├ęho ┼íkolenia a literat├║ry. Ale tie┼ż ich povzbudzujte a u─żah─Źujte im pri komunik├ícii s okolit├Żm svetom. Povzbudi┼ą t├şm, aby sa z├║─Źast┼łoval na sie┼ąov├Żch udalostiach (Ako roz┼í├şri┼ą svoju sie┼ą), po┼żiadajte ich o uverejnenie alebo prijatie k─ż├║─Źov├Żch poz├şci├ş na podujatiach. Okrem toho im m├┤┼żete na svojich webov├Żch str├ínkach poskytn├║┼ą blogov├║ str├ínku.

├Üloha fialovej kravy. – Purpurov├í krava

Z vy┼í┼íie uveden├ęho sa m├┤┼że zda┼ą, ┼że v┼íetky povinnosti pripadaj├║ zamestn├ívate─żovi. Tento skreslen├Ż obraz mus├ş by┼ą okam┼żite odstr├ínen├Ż. K─ż├║─Źom k ├║spechu s├║ spr├ívne proporcie a interakcie medzi zamestn├ívate─żmi, zamestnancami a (potenci├ílnymi) z├íkazn├şkmi. Ako zamestnanec (fialov├í krava) je tie┼ż d├┤le┼żit├ę zabezpe─Źi┼ą, aby jeho fialov├í farba nezmizla. Majte na pam├Ąti, ┼że va┼ía pridan├í hodnota predstavuje rozdiel pre spolo─Źnos┼ą, pre ktor├║ pracujete.

Poskytuj├║ spr├ívne podmienky, za ktor├Żch funguje, ale je aktivovan├í fialov├í farba TU ple┼ą. YOU urobi┼ą zmenu, a preto je TU povinnos┼ą zabezpe─Źi┼ą, aby va┼íe vedomosti zostali na mieste. Prezentujte sa spr├ívne a v├Żborne a ur─Źite pridajte pridan├║ hodnotu. Iba tak├Żmto sp├┤sobom (potenci├ílni) z├íkazn├şci bud├║ st├íle prich├ídza┼ą, aby si vzali selfie s vami a dali svetu vedie┼ą, ako zvl├í┼ítne s├║ osvieten├ş fialovou kravou, ktor├║ na┼íli.

Autor: Marco van der Linden

Sleduj Marco