FCC ├║dajne uklad├í spolo─Źnosti AT&T, Sprint, T-Mobile, Verizon pokutu najmenej 200 mili├│nov dol├írov za predaj ├║dajov o polohe

Ve─żk├ş ┼ítyria dopravcovia krajiny u┼ż roky mohli vo─żne sprostredkova┼ą ├║daje o polohe mobiln├Żch telef├│nov svojich z├íkazn├şkov tret├şm stran├ím, aby tak mohli ─żah┼íie vyplati┼ą pasa┼żierom peniaze od ─żud├ş, ktor├ş im u┼ż platia za dod├ívku drah├ęho bezdr├┤tov├ęho internetu do svojich drah├Żch zariaden├ş. Uk├ízalo sa, ┼że FCC nie je spokojn├Ż so svoj├şm spr├ívan├şm a pod─ża zdrojov spolo─Źnosti Reuters m├┤┼że by┼ą pripraven├Ż uvali┼ą na siete osemmiestnu pokutu.

Toto ─Ź├şslo je pova┼żovan├ę za ÔÇ×najmenej 200 mili├│nov dol├írovÔÇť, ale mohlo by sa upravi┼ą odteraz do okamihu, ke─Ć FCC ozn├ími svoj n├ívrh na ulo┼żenie pokuty spolo─Źnostiam – bud├║ m├┤c┼ą napadn├║┼ą pokuty.

FCC bol don├║ten├Ż vy┼íetri┼ą AT&T a Verizon v roku 2018 po medi├ílnych spr├ívach o ├║dajoch o polohe mobiln├Żch telef├│nov v re├ílnom ─Źase svojich z├íkazn├şkov, ktor├ę boli verejne vystaven├ę zranite─żnosti v ─Źasti bezpe─Źnostn├ęho softv├ęru od dod├ívate─ża Securus. T├íto spolo─Źnos┼ą zaslala svoje ├║daje od LocationSmart – makl├ęra, ktor├Ż pracoval s dvoma najlep┼í├şmi dopravcami v krajine.

Spolo─Źnos┼ą T-Mobile nesk├┤r presk├║mala z├íkladn├í doska kv├┤li sprostredkovaniu ├║dajov, ktor├ę sa op├Ą┼ą sprostredkovali poskytovate─żom z├íru─Źn├Żch listov a obchodn├şkom s automobilmi.

Dopravcovia tvrdia, ┼że nevedeli o tom, ┼że by ich klienti poru┼íovali podmienky poskytovania slu┼żby, a spr├şsnili by tak svoje pravidl├í.

Minul├Ż mesiac predseda FCC Ajit Pai potvrdil kongresu, ┼że vy┼íetrovania jeho agent├║ry dospeli k z├íveru, ┼że ÔÇ×jeden alebo viac bezdr├┤tov├Żch dopravcov zjavne poru┼íuje feder├ílny z├íkonÔÇť. Proti t├Żmto ┼ítyrom dopravcom sa tie┼ż pod├ívaj├║ hromadn├ę ┼żaloby.