FCC bude hlasova┼ą o pravidl├ích, ktor├Żmi sa mobiln├Żm oper├ítorom naria─Ćuj├║ overovanie hovorov

V kr├ítkosti: V pokra─Źuj├║cej vojne o robotick├ę odvolanie predseda FCC Ajit Pai stanovil nov├ę pravidl├í, ktor├ę by od dopravcov vy┼żadovali implement├íciu r├ímca SHAKEN / STIR. Tento protokol sa pou┼ż├şva na overenie volaj├║cich. Mal by by┼ą schopn├Ż zisti┼ą, kedy spolo─Źnos┼ą spoofinguje ─Ź├şsla.

V roku 2018 FCC po┼żadovalo, aby poskytovatelia mobiln├Żch telef├│nov implementovali protokol SHAKEN / STIR do konca roku 2019. R├ímec u┼ż bol zriaden├Ż mnoho dopravcov vr├ítane AT&T, T-Mobile, Verizon a Comcast. Spamov├ę hovory s├║ v┼íak st├íle probl├ęmom.

Minul├Ż febru├ír Pai s─ż├║bil ÔÇ×regula─Źn├Ż z├ísahÔÇť, ak telekomunika─Źn├ę spolo─Źnosti do roku 2020 nebud├║ bojova┼ą proti ob┼ąa┼żuj├║cim hovorom. Nov├ę pravidl├í sa zdaj├║ by┼ą pokusom splni┼ą tento s─żub.

ÔÇ×Je zrejm├ę, ┼że na ur├Żchlenie plo┼ín├ęho nasadenia tejto d├┤le┼żitej technol├│gie je potrebn├í akcia FCC,ÔÇť uviedol Pai v ozn├ímen├ş komisie FCC. ÔÇ×Neexistuje strieborn├í gu─żka, pokia─ż ide o eradik├íciu robotick├Żch volan├ş, ale toto je kritick├í strela na cie─ż.ÔÇť

Nov├ę pravidl├í by poverili mobiln├Żch poskytovate─żov, aby vytvorili sie┼ą na overovanie hovorov, kde sa predt├Żm d├┤razne podporovala. Komisia u┼ż v j├║ni schv├ílila nariadenia, ktor├ę dopravcom umo┼ż┼łuj├║ predvolene blokova┼ą fal┼íovan├ę ─Ź├şsla.

Nie je to v┼íak v┼íetko na mobiln├Żch podnikoch. V okt├│bri sme uviedli, ┼że zatia─ż ─Źo r├ímec SHAKEN / STIR u┼ż bol implementovan├Ż u niektor├Żch poskytovate─żov, niektor├ş v├Żrobcovia telef├│nov maj├║ radi Apple nedok├ízali aktualizova┼ą svoje zariadenia tak, aby zmysluplne identifikovali sign├íl vysielan├Ż protokolom.

Aj ke─Ć syst├ęm iOS 13 m├┤┼że prij├şma┼ą sign├íl SHAKEN / STIR, nezobrazuje spr├ívu, ktor├í nazna─Źuje, ┼że hovor m├┤┼że by┼ą spam. AppleRie┼íen├şm je ÔÇ×uml─Źa┼ą nezn├ímych volaj├║cichÔÇť. Toto v┼íak nie je praktick├ę v situ├íci├ích, ke─Ć m├┤┼żete okam┼żite zavola┼ą z nezn├ímeho ─Ź├şsla, ako je napr├şklad ┼íkola v├í┼ího die┼ąa┼ąa.

Lep┼í├şm rie┼íen├şm je pou┼żitie spamov├ęho filtra, ako je aplik├ícia AT&T na funkciu Call Protect. Nie je ani z─Ćaleka dokonal├Ż, ale lep┼í├ş ako ignorovanie ka┼żd├ęho nezn├ímeho hovoru.

O─Źak├íva sa, ┼że FCC bude hlasova┼ą o novo navrhovan├Żch pravidl├ích koncom tohto mesiaca.

Related Articles

Back to top button