Fastweb – prv├í r├şmska sie┼ąov├í aplik├ícia 5G so spolo─Źnos┼ąou Ericsson

Roma Capitale, Fastweb a Ericsson dnes vydali prv├Ż scen├ír virtu├ílnej reality a roz┼í├şrili realitu aplikovan├║ v odvetv├ş cestovn├ęho ruchu na sk├║senosti s technol├│giou 5G v meste Diokleci├ínov k├║pe─żov.Hlavn├ę mesto R├şma 5gNa tla─Źovej konferencii bola predstaven├í prv├í konkr├ętna aplik├ícia na obohatenie kult├║rneho a umeleck├ęho dedi─Źstva hlavn├ęho mesta, pri─Źom v centre experimentu boli diokleci├ínove k├║pele. Implementovan├ę rie┼íenie umo┼ż┼łuje ─Ćal┼íie obohatenie z├í┼żitku n├ív┼ítevn├şkov virtu├ílnou rekon┼ítrukciou nepr├şstupn├Żch alebo existuj├║cich k├║pe─żn├Żch miestnost├ş pomocou ┼ípeci├ílnych prehliada─Źov. Rie┼íenie zalo┼żen├ę na vernej 360-stup┼łovej rekon┼ítrukcii priestoru v├ím umo┼ż┼łuje ├║plne sa ponori┼ą do k├║pe─żov Diokleci├ínov, ako sa zdali v staroveku. V─Ćaka virtu├ílnej realite bude ma┼ą n├ív┼ítevn├şk nielen mo┼żnos┼ą ÔÇ×spozna┼ąÔÇť star├Żch obyvate─żov R├şma, ale tie┼ż v─Źasn├ę inform├ície na z├íklade dostupn├Żch archeologick├Żch ├║dajov, ktor├ę ho bud├║ sprev├ídza┼ą po─Źas jeho virtu├ílnej cesty a pom├┤┼żu porozumie┼ą nav┼ít├şven├Żm miestam. Takto sa div├ík predstav├ş v k├║pe─żoch a bude ma┼ą sk├║senosti s transportom sp├Ą┼ą do ─Źias starovek├ęho R├şma as viden├şm niektor├Żch prostred├ş verne vytvoren├Żch v─Ćaka virtu├ílnej realite, ako s├║ priestory spojen├ę s telocvi─Ź┼łou, otvoren├Ż balk├│n a bo─Źn├ę prostredie, pr├şpadne ur─Źen├ę pre gymn├íziov├ę ┼íkoly a sauna.

Hlavn├ę mesto R├şma 5g

V─Ćaka efekt├şvnosti siete 5G z h─żadiska ni┼ż┼íej latencie, vy┼í┼íej r├Żchlosti, mo┼żnosti pren├í┼íania ─Ćal┼í├şch inform├íci├ş a zabezpe─Źenia vysokej ├║rovne bezpe─Źnosti bude ma┼ą n├ív┼ítevn├şk mo┼żnos┼ą za┼żi┼ą skuto─Źne pohlcuj├║ci z├í┼żitok a sledova┼ą sc├ęny na ve─żmi vysokej ├║rovni. rozl├ş┼íenie, 6K VR video a sc├ęny s r├┤znymi rozl├ş┼íeniami a┼ż 12K.

Okrem ÔÇ×kult├║ry a cestovn├ęho ruchuÔÇť sa v nadch├ídzaj├║cich mesiacoch projekt # Roma5G obohat├ş o nov├ę aplik├ície v oblasti mobility a mestskej bezpe─Źnosti. V prvej oblasti experimentovania sa vyvin├║ aplik├ície automatick├Żch slu┼żieb na sledovanie ciest pre nov├ę modely stanovovania cien a inform├íci├ş pre cestuj├║cich v hromadnej doprave a pre diagnostiku na dia─żku v diagn├│ze na palube a predikt├şvne anal├Żzy por├║ch. Na druhej strane sa v oblasti bezpe─Źnosti vyvin├║ inovat├şvne rie┼íenia pre dia─żkov├ę monitorovanie v ultra vysokom rozl├ş┼íen├ş.