Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Falošný obchod: SSD a pevné disky opotrebované ťažbou Chia sa predávajú ako „nové“


Ťažba kryptomien znižuje priemernú dĺžku života SSD / HDD oveľa rýchlejšie ako „normálne“ používanie.

V závislosti od typu kryptomeny, ktorú sa človek snaží ťažiť, sa komponenty počítača nepoužívajú rovnakým spôsobom. V prípade mien tzv dôkaz priestoruvyhrávajú úložné jednotky, takže pozor na falošné ponuky.

Prečítajte si tiež:
Western Digital rokuje o zlúčení so spoločnosťou KIOXIA o vytvorení giganta v oblasti úložiska

Kolaps CHIA

V skutočnosti, zatiaľ čo CHIA vyvolalo nespočetné množstvo sľubov medzi kryptomenami, prebudenie je bolestivé. Samozrejme, budúcnosť môže byť o pár týždňov, mesiacov alebo rokov jasnejšia, no momentálne sa cena kryptomien od jej predstavenia prepadla.

Množstvo priestoru prideleného Chia © Chia

Vlani v máji vyvrcholila na viac ako 1 600 dolárov. Odvtedy je to grimasa a cena CHIA sa znehodnocovala oveľa rýchlejšie ako u iných kryptomien. Horšie je, že CHIA sa obnovuje pomaly ako bitcoin alebo éter.

V čase písania tohto článku sa CHIA odhaduje len na približne 270 – 280 USD.

Prečítajte si tiež:
Miner od Chia vyradí klasické 256GB SSD disky len za 40 dní

Podvodný ďalší predaj

Ako priamy dôsledok tohto potopenia stále viac a viac kryptomanov opúšťa aktivity súvisiace s CHIA. Hromadne predávajú súvisiace vybavenie, ale problém, nerobia to veľmi čestným spôsobom… a my to tu robíme v charakteristickom podhodnotení!

Správca skupiny Facebook prepojený s CHIA upresňuje, že videl stále viac a viac svojich členov predávať svoje použité vybavenie a toto vybavenie nájdeme na mnohých trhoch… kde je prezentované „ako nové“. Pravdaže, niekedy majú len dva-tri mesiace, no s krypto-ťažbou to nie je ten istý príbeh.

Ako je správne pripomenuté WCCFTechpri „bežnom“ používaní pevný disk s 1 To má životnosť približne desať rokov. Pri použití – na plný plyn – na ťažbu CHIA je to len 80 dní. Áno, dvoj- až trojmesačný pevný disk je potom už na konci svojej životnosti.

Zdá sa, že tento fenomén sa sústreďuje na čínske trhoviská, no pri nákupe použitých skladovacích jednotiek z Ázie je preto obzvlášť potrebná opatrnosť.

zdroj: WCCFTech