Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Falo┼ín├ę ÔÇ×mapy koronav├şrusovÔÇť infikuj├║ po─Ź├şta─Źe s malv├ęrom, aby ukradli hesl├í

Falo┼ín├ę ÔÇ×mapy koronav├şrusovÔÇť infikuj├║ po─Ź├şta─Źe s malv├ęrom, aby ukradli hesl├í 1

pokra─Źuj├║ce prepuknutie koronav├şrusu sp├┤sobuje katastrofu na celom svete, nakazuje 128 000+ jedincov a tvrd├ş, ┼że doteraz ┼żije 4700+ ─żud├ş. Medzit├Żm hackeri vyu┼ż├şvaj├║ t├║to pr├şle┼żitos┼ą na koris┼ą u pou┼ż├şvate─żov internetu t├Żm, ┼że vytv├íraj├║ falo┼ín├ę mapy koronav├şrusov, ktor├ę infikuj├║ po─Ź├şta─Źe malv├ęrom.

Ke─Ć sa ─żudia prchaj├║ po online sledova─Źoch koronav├şrusov, aby h─żadali inform├ície o ┼í├şren├ş COVID-19, hackeri obch├ídzaj├║ falo┼ín├ę dashboardy koronav├şrusov. Tieto falo┼ín├ę mapy predstieraj├║, ┼że zobrazuj├║ mapy sleduj├║ce ┼í├şrenie koronav├şrusu, ale v skuto─Źnosti infikuj├║ po─Ź├şta─Źe ─żud├ş ┼íkodliv├Żm softv├ęrom, ktor├Ż dok├í┼że ukradn├║┼ą citliv├ę ├║daje.

Ne┼ąahajte falo┼ín├ę mapy koronav├şrusov

Preto┼że sa koronav├şrus zmenil na glob├ílnu pand├ęmiu, v┼íetci chceme by┼ą neust├íle informovan├ş. Mali by ste sa v┼íak vyhn├║┼ą s┼ąahovaniu m├íp koronav├şrusu. Pod─ża prieskumu spolo─Źnosti Reason Security obsahuj├║ tieto mapy koronav├şrusov v├í┼żny malware, napr├şklad AZORult.

Hackeri m├┤┼żu pomocou AZORult ukradn├║┼ą va┼íe u┼ż├şvate─żsk├ę men├í, hesl├í, ─Ź├şsla kreditn├Żch kariet, hist├│riu prehliada─Źov a prihlasovacie ├║daje na soci├ílnych sie┼ąach. M├┤┼że dokonca z├şska┼ą pr├şstup k va┼íim bankov├Żm ├║─Źtom, kryptomenn├Żm pe┼ła┼żenk├ím alebo dokonca z├şska┼ą ├║pln├Ż vzdialen├Ż pr├şstup k infikovan├ęmu zariadeniu.

Zd├┤vodnenie Laborat├│ri├í na┼íli jeden tak├Ż Windows softv├ęr s n├ízvom ÔÇ×Corona Virus MapÔÇť, ktor├Ż pou┼ż├şva rovnak├ę rozhranie ako tracker univerzity Johns Hopkins, ktor├Ż je legit├şmny. Je to mal├Ż s├║bor EXE Win32 s n├ízvom Corona-virus-Map.com.exe. s ve─żkos┼ąou u┼żito─Źn├ęho za┼ąa┼żenia iba okolo 3.26 MB,

Moment├ílne malware AZORult ovplyv┼łuje Windows Iba vedci tvrdia, ┼że hackeri m├┤┼żu vyvin├║┼ą nov├║ verziu, ktor├í m├┤┼że infikova┼ą aj in├ę OS.

B A BANNER KURZOV├ŁCH KURZOV C A C ++ AD

Identifik├ícia falo┼ín├Żch sledova─Źov koronav├şrusov

Na rozdiel od legit├şmnych dashboardov koronav├şrusu tieto falo┼ín├ę webov├ę str├ínky vyz├Żvaj├║ pou┼ż├şvate─żov, aby si stiahli aplik├íciu na z├şskanie aktualiz├íci├ş o v├Żskyte koronav├şrusu v re├ílnom ─Źase. Uistite sa, ┼że tak├║to aplik├íciu nestahujete.

─Äal┼í├şm sp├┤sobom, ako identifikova┼ą tieto falo┼ín├ę webov├ę str├ínky, je skontrolova┼ą URL alebo podrobnosti na webovej str├ínke, preto┼że sa l├ş┼íia od legit├şmnych dashboardov koronav├şrusu.

Toto by ste mali urobi┼ą

Ak ste tie┼ż nain┼ítalovali ÔÇ×Corona Virus MapÔÇť alebo ak├║ko─żvek tak├║to falo┼ín├║ mapu coronavirus, mali by ste ju okam┼żite odin┼ítalova┼ą a vykona┼ą kontrolu v├şrusov.

Len v pr├şpade, ┼że ste si stiahli ak├Żko─żvek in├Ż softv├ęr s├║visiaci s prepuknut├şm koronav├şrusu, mali by ste napriek tomu spusti┼ą skenovanie, preto┼że falo┼ín├ę mapy koronav├şrusu s├║ iba jedn├Żm z mnoh├Żch podvodov s├║visiacich s koronav├şrusom.

etick├Ż hacking-chodov├ę ┼ítvorcov├Żch ad

D├┤veryhodn├ę online sledova─Źe koronav├şrusov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą

Ak skuto─Źne chcete inform├ície o ┼í├şren├ş koronav├şrusu v re├ílnom ─Źase, navrhujem, aby ste si tieto ofici├ílne sledovacie str├ínky zarezervovali ako z├ílo┼żku a dr┼żali sa len t├Żchto d├┤veryhodn├Żch online zdrojov: