Fairphone 4 bude mať modernú funkciu, ktorá sa vám nebude páčiť

Fairphone zostáva jediným modulárnym a kompletne opraviteľným telefónom na trhu, ktorý si môže kúpiť ktokoľvek. Tieto telefóny sú tiež dosť zastarané v porovnaní so svojimi súčasníkmi, ale ich hodnota je aj tak mimo ich technických špecifikácií. Fairphone 4Zdá sa však, že je navrhnutý tak, aby skutočne dohnal niektoré vlastnosti moderného smartphones, ale nanešťastie mohol získať vlastnosť, bez ktorej by sa niektorí používatelia smartfónov pravdepodobne zaobišli.

Fairphone mal veľmi opodstatnené dôvody ponechať si aj Fairphone 3 a 3+ na dosť zastaranom procesore na svoju dobu, ale vie, že sa nakoniec musí pohnúť vpred. Fairphone 4 už bolo potvrdené, že ide o prvý modulárny 5G telefón na svete a na jeho dosiahnutie bude potrebovať aktuálnejší procesor. Stále nie je najnovší, ale je aspoň dostatočne aktuálny na to, aby mohol telefón nosiť ďalších päť rokov.

Podľa informácií WinFuture, Fairphone 4 bude bežať na čipsete Snapdragon 750G 5G, ktorý bol uvedený na trh pred rokom. Potvrdilo sa, že bude existovať a 6.3-palcový displej s rozlíšením FHD+ so starodávnym zárezom typu waterdrop a 48MP hlavným fotoaparátom. Nehovorilo sa nič o kapacite RAM, ale podľa všetkého budú k dispozícii možnosti úložiska 128 GB a 256 GB.

Stránka tiež zdieľala rendery Fairphone 4, ktorý predvádza svoj jedinečný dizajn fotoaparátu a absenciu skenera odtlačkov prstov na zadnej strane, ktorý mohol byť pod tlačidlom napájania. Citeľnejšia je však absencia a 30,5 mm konektor pre slúchadlá. Veľa „moderných“ smartphones zahodili tento konektor, ale fanúšikovia Fairphone pravdepodobne neocenia spoločnosť, ktorá nasleduje tento trend.

To je niečo, pre čo by skutočne modulárny telefón pravdepodobne mohol urobiť miesto, ale to nie je presne konečný cieľ Fairphone. Batéria je podľa informácií stále ľahko odnímateľná, takže stále zaškrtáva správne políčka z hľadiska opraviteľnosti a udržateľnosti.