Facebook Žaluje 4 Vietnamci za hackovanie účtov a podvody s reklamami za 36 miliónov dolárov

Facebook v utorok odhalila, že podala dve samostatné právne žaloby proti páchateľom, ktorí zneužili jej reklamnú platformu na spúšťanie klamlivej reklamy v rozpore so zmluvnými podmienkami a zásadami inzercie spoločnosti.

„V prvom prípade sú obžalovaní kalifornská marketingová spoločnosť a jej zástupcovia zodpovední za reklamnú schému „návnady a vypínača“. Facebook“, povedala Jessica Romero, riaditeľka pre presadzovanie platformy a súdne spory giganta sociálnych médií.

„V druhom prípade sú obžalovaní skupina jednotlivcov vo Vietname, ktorí prinútili používateľov, aby sa sami ohrozili Facebook účty a spustili milióny dolárov neoprávnených reklám.“

V rámci podvodnej činnosti marketingová spoločnosť N&J USA Incorporated propagovala predaj tovaru, ako je oblečenie, hodinky a hračky, prostredníctvom zavádzajúcich reklám, ktoré po kliknutí presmerovali používateľov na iné webové stránky elektronického obchodu, aby dokončili nákup. buď nedostane nič, alebo dostane doručené položky, ktoré boli „iné alebo nižšej kvality, než aké boli inzerované“.

Spoločnosť spolu s Mohitom Melwanim a Vishaalom Melwanim tiež aktívne blokovala sťažnosti a negatívne recenzie zdieľané používateľmi, ktorí tomuto systému prepadli, Facebook uviedla a dodala, že podnikla kroky na deaktiváciu účtov a stránok obžalovaných.

Samostatne, štyria vietnamskí štátni príslušníci – Thêm Hữu Nguyễn, Lê Khang, Nguyễn Quốc Bảo a Pham Hữu Dung – boli obvinení zo zneužívania techniky nazývanej krádež súborov cookie na prevzatie účtov zamestnancov reklamných a marketingových agentúr a ich používanie na zobrazovanie neoprávnených reklám. v hodnote 36 miliónov dolárov.

Aby to dosiahli, jednotlivci vyvinuli škodlivú aplikáciu pre Android s názvom „Ad Manager for Facebook“, čo podnietilo obete, aby sa podelili o svoje Facebook prihlasovacie údaje, čím obžalovaným umožnili prístup k ich účtom a zobrazovanie reklám, vrátane niektorých, ktoré propagovali online podvody.

Aplikácia bola odvtedy odstránená z Google Play Store, s Facebook aj vrátenie peňazí postihnutým obetiam. „Vytváranie skutočných dôsledkov pre tých, ktorí klamú používateľov a zapájajú sa do maskovacích schém, je dôležité pre zachovanie integrity našej platformy,“ povedal Romero.