Facebook výpadok: Twitter, TikTok, viac spony ako sociálni utečenci zaplavujú súperov

Väčšina z vás to už vie, ale Facebook, Instagrama WhatsApp boli väčšinu dňa mimo prevádzky. Čo by mohlo byť ešte prekvapivejšie, ako keby tieto tri služby nefungovali naraz na viac ako niekoľko minút, je skutočnosť, že tento výpadok má výrazný dominový efekt na zvyšok internetu. V skutočnosti mnohé iné webové stránky sociálnych médií pod tlakom klesajú Facebook a Instagram používateľov, ktorí sa hrnú do iných služieb.

Nie je to obmedzené len na jednu alebo dve sociálne siete, ktoré majú problémy. Namiesto toho väčšina významných stránok sociálnych médií a komunikačných služieb v súčasnosti vykazuje problémy, či už je to tak Twitter, TikTok, Snapchat, Signal alebo Telegram. Ak nič iné, slúži to ako skvelá pripomienka obrovského počtu ľudí, ktorí ho navštívia Facebook a Instagram počas priemerného dňa.

Aby sme dokázali, že tieto webové stránky majú problémy, obraciame sa na nikoho iného ako na DownDetector, ktorý dnes popoludní ukazuje veľký nárast hlásení používateľov pre Twitter. Twitter je pravdepodobne najbližším súperom Facebook v týchto dňoch, takže to dáva zmysel, že ľudia by tam skončili Facebook zostáva neprístupná.

Zatiaľ čo Down Detector to ukazuje Twitter môže ovládať veci (aspoň v čase písania tohto článku), to nie je prípad Snapchatu, ktorý sa zdá byť uprostred veľkého nárastu v správach používateľov. Podobne aj používatelia konkurenta WhatsApp Signal hlásili problémy dnes pred poludním EDT, krátko po problémoch o Facebook, Instagrama WhatsApp sa stal zrejmým.

Takže aj keď Facebook a Instagram sú nefunkčné, stále ničia veci ľuďom na internete. Ak máte problémy na niektorej z vyššie uvedených stránok, môžete si uvedomiť, že nie ste sami, ale veci sa pravdepodobne nezlepšia, kým Facebook, Instagram, a WhatsApp sa vrátili. Keď sa tak stane, dáme vám vedieť, takže nás čakajte na ďalšie.