Facebook „vyhodili 52 nečestných zamestnancov, ktorí ŠPIČKALI na používateľov vrátane čítania súkromných správ“

FACEBOOK údajne prepustil viac ako 50 zamestnancov, ktorí využívali svoj prístup k údajom a špehovali používateľov a dokonca čítali súkromné ​​správy.

Reportéri Sheera Frenkel a Cecilia Kang v novej knihe tvrdia, že k udalostiam špionáže a streľbe došlo okolo roku 2014 a 2015.

Telegraph údajne dostal vopred kópiu tejto zatracujúcej knihy.

Hovorí sa tomu „škaredá pravda: vo vnútri Facebook„Bitka o nadvládu“.

Správa z publikácie už odhalila niektoré znepokojivé odhalenia.

Jeden znepokojivý príbeh zahŕňa a Facebook inžinier, ktorý bol na dovolenke so ženou v Európe, než sa pohádali a žena odišla.

Inžinier chcel vedieť, kam zmizla, a údajne na to využil jeho prístup Facebookúdaje o polohe, ktoré ju majú sledovať, do hotela, do ktorého utiekla.

Ďalší Facebook inžinier údajne použil svoj prístup k údajom na tajné sledovanie ženy, ktorá po neúspešnom rande prestala reagovať na jeho správy.

„Vždy sme mali nulovú toleranciu voči zneužívaniu“

Kniha tvrdí, že mal prístup k „rokom súkromných rozhovorov s priateľmi Facebook posol, zúčastnené akcie, nahrané fotografie (vrátane tých, ktoré vymazala) a príspevky, ku ktorým komentovala alebo na ktoré klikla. “

Tiež mal údajne prístup k jej údajom o polohe, pretože mala Facebook aplikáciu v jej telefóne.

Alex Stamos, FacebookHlavný bezpečnostný dôstojník údajne v septembri 2015 informoval generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga o týchto problémoch.

Stamos si údajne myslel, že zamestnanci každý mesiac zneužívajú svoj prístup k údajom na účely špionáže.

Kým sa problémy začali riešiť, údajne malo prístup k údajom asi 16 000 zamestnancov.

A Facebook Hovorca pre Insider povedal: „Vždy sme mali nulovú toleranciu voči zneužívaniu a vyhodili sme každého jedného zamestnanca, u ktorého sa zistilo, že má nesprávny prístup k údajom.

“Od roku 2015 pokračujeme v posilňovaní našich školení zamestnancov, zisťovania zneužívania a protokolov prevencie. Pokračujeme aj v znižovaní potreby inžinierov získať prístup k niektorým typom údajov, keď pracujú na vytváraní a podpore našich služieb.”

Trump žaluje Facebook Generálny riaditeľ Zuckerberg, TwitterRiaditeľ spoločnosti Dorsey a Google a vyzýva na ukončenie „neamerickej“ kultúry zrušenia

V ďalších správach plánuje Netflix ponúkať videohry popri televíznych reláciách a filmoch.

Spoločnosť Microsoft vydala opravy najmenej 116 Windows bezpečnostné chyby a používateľom sa odporúča, aby ich okamžite aktualizovali.

A ak máte iPhone, ktorý je starší ako iPhone X, prídete o niektoré z nových funkcií iOS 15.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu