Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Facebook V roku 2020 podnikne kroky proti hlbokým podvodom

DeepFakes

Deepfakes je aj naďalej jednou z veľkých výziev sociálnych platforiem v roku 2020. V minulom roku sme sa zúčastnili zrodenia alebo skôr popularizácie tejto technológie.

Umožňuje vám manipulovať s videoklipom alebo zvukovým klipom tak, aby napríklad osoba s celosvetovým významom, ako napríklad Barack Obama alebo Mark Zuckerberg, vyzerala ako „hovoriace veci“, ktoré nepovedali.

Je to výzva, pretože prehĺbenie sa stáva skutočnejším a jeho rozlíšenie od skutočného videa môže byť komplikované. Spoločnosti ako napr Facebook alebo Adobe musia pracovať.

A teraz spoločnosť Zuckerberg potvrdila, ako bude konať v prípade tohto typu obsahu: odstránenie, pokiaľ sú splnené určité podmienky.

Ako vysvetlila Monika Bickert, viceprezidentka pre riadenie globálnej politiky na Slovensku Facebook,

manipulácie sa dajú vykonať pomocou jednoduchých technológií, ako je napríklad Photoshop alebo pomocou sofistikovaných nástrojov, ktoré používajú umelú inteligenciu alebo techniky „hlbokého učenia“ na vytváranie videí, ktoré skresľujú realitu, zvyčajne nazývané „hlboké falošné“.

Podľa Bickerta „tieto videá sú na internete stále zriedkavé, ale so zvyšujúcim sa používaním predstavujú pre náš priemysel a spoločnosť významnú výzvu.“

z Facebook, tvrdia, že ich prístup k boju proti hlbokým podvodom pozostáva z niekoľkých hlavných hrdinov. Zahŕňajú ľudí z akademickej obce a vlády z priemyslu, ako aj:

manipulácie sa dajú vykonať pomocou jednoduchých technológií, ako je napríklad Photoshop alebo pomocou sofistikovaných nástrojov, ktoré používajú umelú inteligenciu alebo techniky „hlbokého učenia“ na vytváranie videí, ktoré skresľujú realitu, zvyčajne nazývané „hlboké falošné“.

Kritériá podľa Facebook odstrániť Deepfakes

Ako bude spoločnosť konať pri odhalení Deepfakes? Odstránenie, keď spĺňa tieto kritériá:

  • "It bol upravený alebo syntetizovaný, okrem úprav zrozumiteľnosti a zrozumiteľnosti spôsobom, ktorý nie je pre priemerného človeka jasný, a ktorý pravdepodobne slúži na to, aby ho oklamal a že si myslí, že protagonista videa povedal slová, ktoré v skutočnosti nepovedal.
  • Ak je produkt umelej inteligencie alebo strojového učenia, zlúčenie, nahradenie alebo vloženie obsahu do videa, aby sa zdalo byť autentickým. "

Inými slovami, ak bolo video alebo audio (deepfakes) vytvorené pomocou umelej inteligencie alebo bolo upravené spôsobom, ktorý môže zavádzať „priemerného človeka“, spoločnosť ho odstráni z platformy.

Tieto opatrenia sa však nevzťahujú na paródiu alebo satirické hlboké falošné správy, ani na tie videá, ktoré boli upravené tak, aby vynechali slová alebo zmenili ich poradie (niečo, čo by sa dalo použiť na vytvorenie manipulovaného obsahu).

Ak obsah porušuje komunitné normy, či už je nepravdivý alebo nie, bude z neho odstránený Facebook,

Teraz sa spoločnosť nebude úplne zbaviť falošných správ, čo je ďalšia oblasť, ktorá nebola bez kontroverzie. Facebook zostáva trinásť a uvádza, že ak jeden z 50 partnerov na overenie údajov zistí nepravdivé alebo čiastočne nepravdivé správy, „výrazne zníži svoju distribúciu v službe News Feed a odmietne ju, ak sa zobrazuje ako reklama“.

Podobne aj ľudia, ktorí ho zdieľajú alebo zdieľajú, dostanú varovania upozorňujúce, že obsah je nepravdivý.

Výzva na detekciu prehĺbenia

V poslednej dobe, Facebook, spolu s niekoľkými aktérmi, ako je Microsoft a rôzne univerzity, spustili Deepfake Detection Challenge, výzvu, ktorej cieľom je „vyrobiť technológiu, ktorú môže každý použiť na lepšiu detekciu toho, kedy bola použitá umelá inteligencia na produkciu hlbokých podvodov na oklamanie diváka“. Ak ju chcete dotovať, Facebook venuje 10 miliónov dolárov.

Deepfakes a Čína

Radikálnejším príkladom by bola Čína. Od januára 1, podvody sú nezákonné a ich distribúcia je trestným činom, ktorý privedie používateľov do väzenia. Spoločnosti môžu tento obsah distribuovať, pokiaľ je to „jasne“, ak bol vytvorený pomocou umelej inteligencie.

Podobne je to v Kalifornii, ktorá zakazuje šírenie manipulovaných videí na diskreditáciu politických kandidátov počas 60 dní pred voľbami.