Facebook V Brit├ínii sa sp├║┼í┼ąa n├ístroj na sledovanie sympt├│mov koronav├şrusu-a odhal├ş hotspoty COVID-19

FACEBOOK spustil prieskum sledovania sympt├│mov koronav├şrusu vo Ve─żkej Brit├ínii – len nieko─żko dn├ş po spusten├ş tejto funkcie v USA.

Tento n├ístroj sa zobraz├ş ako odkaz v hornej ─Źasti informa─Źn├ęho kan├íla a je navrhnut├Ż tak, aby pomohol vedcom sledova┼ą ┼í├şrenie COVID-19.

ÔÜá´ŞĆ Pre─Ź├ştajte si na┼íe ┼żiv├Ż blog o koronav├şruse pre najnov┼íie spr├ívy a aktualiz├ície

Tento dobrovo─żn├Ż prieskum sa nach├ídza v hornej ─Źasti Facebook informa─Źn├Ż kan├íl aplik├íci├ş a ktor├ęho cie─żom je identifikova┼ą hotspoty koronav├şrusu.

Facebook ┼á├ęf Mark Zuckerberg ozn├ímil spustenie s t├Żm, ┼że ├║daje m├┤┼żu ÔÇ×odomkn├║┼ą ve─ża dobr├ęhoÔÇť.

ÔÇ×Ke─Ć┼że svet bojuje proti covid-19 a krajiny vyv├şjaj├║ pl├íny na op├Ątovn├ę otvorenie svojich spolo─Źnost├ş, je nevyhnutn├ę jasne porozumie┼ą tomu, ako sa choroba ┼í├şri,ÔÇť hovor├ş miliard├ír. Facebook vysvetlil n├í─Źeln├şk.

ÔÇ×Lep┼íie ├║daje m├┤┼żu vl├ídam pom├┤c┼ą ur─Źi┼ą, kam posla┼ą zdroje, ako s├║ ventil├ítory a osobn├ę ochrann├ę prostriedky – a nakoniec, ktor├ę oblasti je bezpe─Źn├ę za─Źa┼ą znova otv├íra┼ą.ÔÇť

Americk├Ż prieskum u┼ż priniesol viac ako mili├│n odpoved├ş.

A toto ─Ź├şslo by malo prudko st├║pa┼ą teraz, ke─Ć sa prieskum za─Ź├şna vo Ve─żkej Brit├ínii a ─Ćal┼í├şch krajin├ích po celom svete.

Facebook na svojom blogu vysvet─żuje: ÔÇ×Ako s├║─Źas┼ą FacebookProgram Data for Good pon├║ka mapy pohybu obyvate─żstva, ktor├ę vedci a neziskov├ę organiz├ície u┼ż pou┼ż├şvaj├║ na pochopenie kr├şzy sp├┤sobenej koronav├şrusom, a pomocou agregovan├Żch ├║dajov chr├íni s├║kromie ─żud├ş.

ÔÇ×Po─Źuli sme od nich, ak├ę cenn├ę m├┤┼żu by┼ą tieto inform├ície v reakcii na COVID-19, a dnes predstavujeme nov├ę n├ístroje na podporu ich pr├íce.ÔÇť

Tieto nov├ę n├ístroje zah┼Ľ┼łaj├║ ÔÇ×tri nov├ę typy m├íp prevencie chor├┤b, ktor├ę maj├║ pom├┤c┼ą informova┼ą o ├║sil├ş v oblasti predpoved├ş chor├┤b a ochrann├Żch opatreniachÔÇť.

Tieto mapy, ktor├ę by mohli zisti┼ą, ─Źi funguje soci├ílna vzdialenos┼ą, boli ozn├ímen├ę spolu s prieskumom, ktor├Ż bude pre ─żud├ş v USA.

Facebook ozna─Źil prieskum za ÔÇ×v├Żzvu d┼ła Facebook povzbudenie ─żud├ş v USA, aby sa zapojili do dobrovo─żn├ęho prieskumu V├Żskumn├ęho centra Delphi University Carnegie Mellon University, ktor├Ż m├í pom├┤c┼ą v├Żskumn├şkom v oblasti zdravia identifikova┼ą hotspoty COVID-19 sk├┤r. ÔÇť

├Ü─Źastn├şci prieskumu bud├║ po┼żiadan├ş, aby odpovedali na ot├ízky t├Żkaj├║ce sa ich zdravia a sympt├│mov.

Facebook uviedol, ┼że identita ka┼żd├ęho, kto sa prihl├ísi do prieskumu, bude chr├ínen├í.

Zhroma┼żden├ę inform├ície by mohli by┼ą pou┼żit├ę na vytvorenie ÔÇ×tepeln├Żch m├íp sympt├│mov, ktor├ę si sami hl├ísiteÔÇť.

To by potom mohlo ur─Źi┼ą oblasti, ktor├ę vy┼żaduj├║ viac testov.

Podobn├Ż n├ístroj na sledovanie sympt├│mov u┼ż vytvorili vo Ve─żkej Brit├ínii vedci z nemocn├şc King’s College London a Guy a St Thomas.

N├ístroj na sledovanie sympt├│mov COVID pom├íha lep┼íie porozumie┼ą pand├ęmii.

Piers Morgan pros├ş n├írod, aby sa zhroma┼żdil za chor├Żm Borisom Johnsonom – ktor├Ż vytrvalo ka┼íle na Good Morning Britain

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach WhatsApp obmedzil presmerovanie ÔÇ×re┼ąazov├Żch spr├ívÔÇť iba na jeden chat v boji proti falo┼ín├Żm spr├ívam.

YouTube uviedol, ┼że zn├ş┼żi po─Źet odpor├║─Źan├Żch vide├ş ┼í├şriacich kon┼ípira─Źn├║ te├│riu, ┼że 5G sp├┤sobuje pand├ęmiu Covid-19.

A soci├ílne m├ędi├í boli zaplaven├ę robotmi, ktor├ş sa pok├║┼íali ┼í├şri┼ą falo┼ín├ę spr├ívy o koronav├şruse.

─îo e┼íte by pod─ża v├ís mali technologick├ę firmy robi┼ą, aby pomohli rie┼íi┼ą kr├şzu koronav├şrusov? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu