Facebook tvrdí, že vyriešil problém, ktorý stál za jeho posledným výpadkom produktu

Predchádzajúci týždeň bol náročný Facebook, ktorá zaznamenala rozsiahly výpadok v celej svojej produktovej rade, v dôsledku čoho sa mnoho ľudí pokúšalo o alternatívne platformy. októbra 4 priniesol masívny výpadok, ktorý trval od Facebook na Oculus, hoci spoločnosť to vyriešila po niekoľkých hodinách. O pár dní firmu zasiahol ďalší výpadok.

Masívne Facebook výpadok produktu v pondelok bol rozsiahly, odpojil ľudí na celom svete a dokonca ovplyvnil pokusy niektorých vlastných zamestnancov spoločnosti používať interné systémy. Toto bol hlavný problém vzhľadom na to, aký široký to malo dopad Facebook používateľov vo viacerých produktoch vrátane WhatsApp, ktorý sa vo veľkej miere používa v mnohých krajinách.

Facebook dostal svoje produkty späť online po približne šiestich hodinách, neskôr vysvetlil, že výpadok bol spôsobený problémom s rutinnou údržbou, ktorý viedol k príkazu, ktorý omylom prerušil všetky pripojenia k „chrbticovej sieti spoločnosti“. Zmena spôsobila sekundárny problém, ktorý výpadok ešte zhoršil.

Spoločnosť problém vyriešila a všetkých vrátila online, no v októbri došlo k ďalšiemu menšiemu výpadku 8, čo používateľom sťažuje napríklad zdieľanie obsahu na Instagram. Samostatný problém viedol k tomuto sekundárnemu výpadku, ktorý bol našťastie vyriešený len za dve hodiny.

Spoločnosť to uviedla vo svojom tweete Twitter že jeho tím opravil problém, ktorý spôsobil tento druhý výpadok, a opäť sa ospravedlňuje za problémy, ktorým jeho používatelia čelili. Pondelkové a piatkové výpadky spolu nesúviseli, čo len podčiarklo smolu spoločnosti za posledných niekoľko dní.