Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Facebook spust├ş nov├Ż informa─Źn├Ż kan├íl len pre priate─żov

Facebook spust├ş nov├║ kartu, aby ste videli pr├şspevky, ktor├ę v├ís skuto─Źne zauj├şmaj├║

Mark Zuckerberg pr├íve ozn├ímil spustenie novej karty s n├ízvom Feeds (Fil de publications vo franc├║z┼ítine), ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje vidie┼ą najnov┼íie publik├ície od va┼íich priate─żov, skup├şn a str├ínok oddelene a v chronologickom porad├ş.

Tento samostatn├Ż informa─Źn├Ż kan├íl netrpezlivo o─Źak├ívali pou┼ż├şvatelia, ktor├ş mali pocit, ┼że im ÔÇ×ch├Żbaj├║ÔÇť pr├şspevky, ktor├ę ich skuto─Źne zauj├şmali, prehlu┼íen├ş in├Żmi pr├şspevkami navrhnut├Żmi algoritmom. Facebook.

Vo videu ni┼ż┼íie od gener├ílneho riadite─ża spolo─Źnosti Meta m├┤┼żeme vidie┼ą nov├║ kartu Feeds. Na vyhradenej karte m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia prep├şna┼ą medzi r├┤znymi pon├║kan├Żmi kateg├│riami: Ob─ż├║ben├ę, Priatelia, Skupiny a Str├ínky. Karta Ob─ż├║ben├ę v├ím umo┼ż┼łuje prida┼ą ob─ż├║ben├Żch priate─żov a str├ínky.

Nov├Ż informa─Źn├Ż kan├íl, ktor├Ż sa predvolene nepou┼żije

Vo svojom pr├şspevku FacebookMark Zuckerberg upres┼łuje: ÔÇ×Aplik├ícia sa v┼żdy otvor├ş na prisp├┤sobenom informa─Źnom kan├íli na karte Domov, kde n├í┼í vyh─żad├ívac├ş n├ístroj odporu─Ź├ş obsah, o ktorom si mysl├şme, ┼że v├ís bude najviac zauj├şma┼ą (pozn├ímka: sl├ívny algoritmus). Karta Informa─Źn├ę kan├íly v├ím v┼íak umo┼żn├ş ─Ćalej prisp├┤sobova┼ą a ovl├ída┼ą svoje prostredie. ┬╗

To znamen├í, ┼że ke─Ć otvor├şte aplik├íciu Facebook, najsk├┤r sa zobraz├ş kan├íl spr├ív riaden├Ż algoritmom. To zodpoved├í karte Domov, ktor├í bude teraz ÔÇ×miestom objavovaniaÔÇť s prisp├┤soben├Żmi odpor├║─Źaniami. Tak┼że budete musie┼ą klepn├║┼ą na kartu Feeds, aby ste mali pr├şstup k prisp├┤soben├ęmu informa─Źn├ęmu kan├ílu iba s pr├şspevkami od va┼íich priate─żov, skup├şn alebo str├ínok.

Facebook kr├í─Źa po stop├íchInstagram ktor├Ż teraz pon├║ka chronologick├Ż informa─Źn├Ż kan├íl, ktor├Ż sa v┼íak ┼ítandardne nepou┼ż├şva, ─Źo bolo pre niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov sklaman├şm.

facebook-new-tabTu je karta, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje pr├şstup k novink├ím venovan├Żm va┼íim priate─żom. ┬ę Facebook

Sp├┤sob, ako konkurova┼ą TikTok a udr┼ża┼ą si jeho pou┼ż├şvate─żov?

Na jednej strane informa─Źn├Ż kan├íl venovan├Ż priate─żom reaguje na siln├Ż dopyt pou┼ż├şvate─żov, ─Źo vysvet─żuje, pre─Źo je novinka nasaden├í Facebook. Na druhej strane skuto─Źnos┼ą, ┼że karta Domov je teraz sk├┤r miestom objavovania s prisp├┤soben├Żmi odpor├║─Źaniami a nov├Żm obsahom, pripom├şna z├í┼żitok, ktor├Ż u┼ż pon├║ka TikTok (objavovanie videa). Op├Ą┼ą by sa zdalo, ┼że skupina Meta sa ve─żmi in┼ípiruje svojim konkurentom, no na spomalenie rozm├íhaj├║cej sa ─Ź├şnskej aplik├ície to zrejme nebude sta─Źi┼ą.

M├┤┼że to by┼ą aj sp├┤sob Facebook udr┼ża┼ą svojich pou┼ż├şvate─żov v aplik├ícii t├Żm, ┼że im pon├║kneme prisp├┤sobenej┼íie prostredie, preto┼że soci├ílna sie┼ą u┼ż nieko─żko mesiacov str├íca p├┤du pod nohami: 1 Vo febru├íri 2022 stratili mili├│ny akt├şvnych pou┼ż├şvate─żov.

Medzin├írodn├ę nasadenie bud├║ci t├Ż┼żde┼ł

Od dne┼ín├ęho d┼ła bud├║ m├┤c┼ą niektor├ş pou┼ż├şvatelia vidie┼ą, ┼że sa v aplik├ícii objav├ş nov├í karta venovan├í personalizovan├ęmu spravodajstvu Facebook. V syst├ęme iOS sa t├íto karta nach├ídza v spodnej ─Źasti aplik├ície a v syst├ęme Android v hornej ─Źasti. T├íto karta bude potom nasaden├í pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov Facebook po celom svete v priebehu bud├║ceho t├Ż┼żd┼ła. Zosta┼łte naladen├ş!