Facebook ruší výročnú konferenciu o koncerne Coronavirus

Každý rok sa Facebook usporadúva výročnú konferenciu pre vývojárov a záujemcov o informácie o plánoch spoločnosti do budúcnosti. Účelom stretnutia je zdieľať správy a priblížiť Gigante k sociálnym sieťam s komunitou. Zdá sa však, že obavy z rozšírenia koronavírusu budú brzdiť plány spoločnosti.

Túto stredu (27), Facebook oznámila, že zruší vydanie svojho výročného podujatia do roku 2020. Dôvodom je práve obava z urýchleného postupu choroby, ktorá sa alarmujúco rozšírila do niekoľkých častí sveta. Udalosť bola naplánovaná na dni 5 a 6 Máj v San Jose, Kalifornia, Spojené štáty.

Facebook znepokojený rozvojom koronavírusu

Vydanie 2018 F8 priťahovalo 5 tisíc ľudí. Toto nie je také expresívne číslo, ale musíme pamätať na to, že sa na ňom zúčastnia vývojári z celého sveta. To je dôvod, prečo sa spoločnosť rozhodla udalosť zrušiť, aj keď plánuje priebežne aktualizovať komunitu inými spôsobmi.

„Plánujeme ďalšie spôsoby, ako sa naša komunita spojí prostredníctvom kombinácie miestnych udalostí, videí a živého obsahu,“ uviedol Konstantinos Papamiltiadis, riaditeľ platformy partnerstva.

„Vzhľadom na rastúce obavy týkajúce sa projektu COVID-19 sme sa tento rok rozhodli ťažké zrušiť výročnú konferenciu F8, aby sme uprednostnili zdravie a bezpečnosť našich partnerských vývojárov, zamestnancov a všetkých, ktorí pomáhajú F8 s realitou.“ , povedal ďalší hovorca Facebook,

MWC bol tiež zrušený v dôsledku koronavírusu

Mobile World Confress (MWC), popredná svetová udalosť na trhu mobilných technológií a smartphones, ktorá sa uskutoční tento týždeň v Barcelone, bolo tiež zrušené Španielsko. Generálny riaditeľ GSMA, spoločnosti, ktorá koordinovala stretnutie, John Hoffman, povedal tlači, že veľtrh sa nestane v roku 2020, pretože „epidémia koronavírusov znemožnila uskutočnenie“.

Na veľtrhu v španielskej Barcelone sa očakávalo viac ako 100 tisíc návštevníkov a vystavovateľov a zatiaľ nie je presne známe, čo každá spoločnosť urobí na oslavu uvedenia svojich nových produktov na trh.

Veľké spoločnosti ako LG, Sony, Ericsson, Nokia, Amazon, Intel a niekoľko ďalších predtým zrušili svoju účasť na udalosti. Značky ako Xiaomi a Huawei však počítali s MWC 2020, aby predviedli svoje správy o mobilite 5G do sveta.

Zľavové kupóny TecMundo: