Facebook ru┼í├ş konferenciu v├Żvoj├írov F8 kv├┤li vystra┼íeniu koronav├şrusy

─îo sa pr├íve stalo? Facebook zru┼íil svoje druh├ę vyst├║penie na konferencii zameranej na v├Żvoj├írov za to─żko t├Ż┼żd┼łov, kv├┤li obav├ím o COVID-19, ─Źastej┼íie zn├ímym ako koronav├şrus.

Gigant soci├ílnych siet├ş vo ┼ítvrtok uviedol, ┼że ru┼í├ş osobn├║ zlo┼żku nadch├ídzaj├║cej v├Żvojovej konferencie F8. V├Ą─Ź┼íinou sa konala konferencia pre devs a podnikate─żov p├┤vodne v m├íji 5-6, 2020, v Kongresovom centre McEnery v San Jose v Kalifornii.

Konstantinos Papamiltiadis, riadite─ż v├Żvojov├Żch platforiem a programov na Facebook, uviedli, ┼że presk├║mali sp├┤soby, ako udr┼ża┼ą neporu┼íen├║ osobn├║ zlo┼żku, ale poznamenali, ┼że nem├í pocit, ┼że by mala ├║─Źas┼ą F8 bez ├║─Źasti medzin├írodn├Żch v├Żvoj├írov.

Facebook ru┼í├ş konferenciu v├Żvoj├írov F8 kv├┤li vystra┼íeniu koronav├şrusy 1

Nejde v┼íak o ├║pln├ę pranie. Papamiltiadis uviedol, ┼że namiesto darovania ─Źasti predaja vstupeniek skupin├ím, ktor├ę sa sna┼żia diverzifikova┼ą technick├Ż priemysel, Facebook zv├Ż┼íi svoj pr├şspevok na 500 000 dol├írov a uprednostn├ş organiz├ície, ktor├ę sl├║┼żia miestnym obyvate─żom.

Spolo─Źnos┼ą m├í tie┼ż hist├│riu prenaj├şmania miestnych ┼ítudentov na t├║to akciu. Tento rok, pod─ża Papamiltiadisa, pre t├Żchto ┼ítudentov st├íle poskytuj├║ z├í┼żitok in┼ípirovan├Ż F8.

ÔÇ×Namiesto osobnej udalosti F8 pl├ínujeme in├ę sp├┤soby, ako sa na┼ía komunita spoj├ş prostredn├şctvom kombinovan├ęho zoznamu miestnych hostite─żsk├Żch udalost├ş, vide├ş a obsahu vysielan├ęho na┼żivo,ÔÇť dodal Papamiltiadis.

Koronav├şrus u┼ż prin├║til zru┼íenie Mobile World Congress a vyzval nieko─żko v├Żznamn├Żch ├║─Źastn├şkov vr├ítane spolo─Źnosti Sony, Facebook, Microsoft a Epic vyst├║pi┼ą z nadch├ídzaj├║cej konferencie Game Developers.

─Äal┼íie podrobnosti t├Żkaj├║ce sa FacebookPl├íny pre F8 bud├║ zdie─żan├ę v nadch├ídzaj├║cich t├Ż┼żd┼łoch.

Masthead kredit: James Martin, CNET. Zrušenie pomocou chase4concept.