Facebook ruší konferenciu vývojárov F8 2020 pre obavy z koronavírusu

Facebook ruší konferenciu vývojárov F8 2020 pre obavy z koronavírusu 1

Facebook zrušila osobnú stránku svojej výročnej vývojovej konferencie F8. Dôvod? Koronavírus COVID-19, samozrejme.

F8 2020 mal byť pôvodne dvojdňový turnaj, ktorý sa začal 5 Smieť. Vývojári a médiá z celého sveta spravidla lietajú na predstavenie v San Jose, aby ho osobne zakryli. Tento rok však Facebook uviedol, že ruší hlavnú konferenciu F8 a namiesto toho usporiada „miestne usporiadané udalosti, videá a obsah vysielaný naživo“. Tu je vyhlásenie spoločnosti:

„Každý rok sa tešíme na spojenie s našou globálnou vývojárskou komunitou na F8 a na zdieľanie našej vízie do budúcnosti, ktorú spolu budujeme. Vzhľadom na rastúce obavy týkajúce sa COVID-19 sme sa však ťažko rozhodli zrušiť osobná zložka F8 2020. “

Sociálna sieť uverejnila príspevok v blogu, aby svoje rozhodnutie úplne vysvetlila. FacebookKonstantinos Papamiltiadis, riaditeľ vývojových platforiem a programov, uviedol Facebook chce „uprednostniť zdravie a bezpečnosť našich vývojových partnerov, zamestnancov a všetkých, ktorí pomáhajú nasadiť F8“. Povedal Facebook skombinoval iné spôsoby usporiadania konferencie, ale rozhodol sa, že „sa necíti dobre“.

Majte na pamäti, že toto nie je prvá technická konferencia, ktorá bude zrušená v súvislosti s obavami z koronavírusu. Je zrejmé, že existujú obavy z veľkého zhromaždenia mnohých ľudí a ako by to mohlo podráždiť smrteľné prepuknutie koronavírusu, ktoré spôsobuje katastrofu v celej pevninskej Číne a rýchlo sa šíri po celom svete. Podľa údajov John Hopkins University bolo diagnostikovaných viac ako 82 000 ľudí.

V čase písania tohto textu viac ako 2, 800 ľudí zomrelo. Úmrtia sú väčšinou obmedzené na Čínu.

Facebook plánuje v nadchádzajúcich týždňoch zdieľať ďalšie podrobnosti o plánoch F8. Môžete sa tu zaregistrovať a dostávať aktualizácie e-mailom priamo.