Facebook ru┼í├ş konferenciu F8 2020 pre obavy z kononav├şrusu

─Äal┼íia v├Żznamn├í technick├í konferencia tento rok presko─Ź├ş uprostred rast├║cich ob├ív z nov├ęho koronav├şrusu.

Vo ┼ítvrtok, Facebook ozn├ímila, ┼że ÔÇ×osobn├í zlo┼żkaÔÇť v├Żro─Źnej konferencie pre v├Żvoj├írov F8 2020 bola zru┼íen├í. V posledn├Żch rokoch sl├║┼żila F8 ako miesto stretnut├ş pre v├Żvoj├írov, ktor├ş ich vyu┼ż├şvaj├║ FacebookNa r├┤znych platform├ích, ako aj na tla─Źovej konferencii, ktor├í oznamuje nov├ę produkty a slu┼żby. Napr├şklad predobjedn├ívky pre Oculus Quest a Oculus Rift S sa otvorili na minuloro─Źnom podujat├ş F8.

ÔÇ×Ka┼żd├Ż rok sa te┼í├şme na spojenie s na┼íou glob├ílnou v├Żvoj├írskou komunitou na F8 a na zdie─żanie na┼íej v├şzie do bud├║cnosti, ktor├║ budujeme spolo─Źne,ÔÇť uviedol Konstantinos Papamiltiadis, riadite─ż Platform Platformhips, v spravodajskom pr├şspevku na t├ęmu Facebook Str├ínka pre v├Żvoj├írov vo ┼ítvrtok. ÔÇ×Vzh─żadom na rast├║ce obavy t├Żkaj├║ce sa modelu COVID-19 sme sa v┼íak ┼ąa┼żko rozhodli zru┼íi┼ą osobn├║ zlo┼żku F8 2020.ÔÇť

"Bolo to ┼ąa┼żk├ę zavola┼ą – F8 je neuverite─żne d├┤le┼żit├í udalos┼ą." Facebook a je to jeden z na┼íich najob─ż├║benej┼í├şch sp├┤sobov, ako osl├ívi┼ą v├ís v┼íetk├Żch z cel├ęho sveta – ale mus├şme uprednostni┼ą zdravie a bezpe─Źnos┼ą na┼íich v├Żvojov├Żch partnerov, zamestnancov a v┼íetk├Żch, ktor├ş pom├íhaj├║ nasadi┼ą model F8, ÔÇťdodal Papamiltiadis. ÔÇ×Presk├║mali sme in├ę sp├┤soby, ako udr┼ża┼ą osobn├║ ─Źas┼ą F8, ale je pre n├ís d├┤le┼żit├ę usporiada┼ą inkluz├şvne podujatie a nemalo pocit, ┼że je spr├ívne ma┼ą F8 bez ├║─Źasti na┼íich medzin├írodn├Żch v├Żvoj├írov.ÔÇť

Facebook daruje ─Źas┼ą predaja vstupeniek ÔÇ×organiz├ícii, ktor├í sa sna┼ż├ş diverzifikova┼ą technick├Ż priemyselÔÇť v San Jose – hostite─żskom meste F8 – ka┼żd├Ż rok, ale ke─Ć┼że v roku 2020 sa nebud├║ pred├íva┼ą ┼żiadne vstupenky, Facebook namiesto toho daruje 500 000 dol├írov priamo organiz├íci├ím, ktor├ę sl├║┼żia San Jose. Facebook bude tie┼ż poskytova┼ą ÔÇ×z├í┼żitok in┼ípirovan├Ż F8ÔÇť pre miestnych ┼ítudentov, ktor├ş by sa konferencie z├║─Źastnili, hoci neboli poskytnut├ę ┼żiadne podrobnosti.

Nakoniec Papamiltiadis vysvet─żuje, ┼że hoci bola hlavn├í udalos┼ą zru┼íen├í, Facebook st├íle pl├ínuje da┼ą svojej komunite pr├şle┼żitos┼ą zvola┼ą si ÔÇ×kombin├íciu miestnych hostite─żsk├Żch udalost├ş, vide├ş a obsahu vysielan├ęho na┼żivoÔÇť. V nasleduj├║cich t├Ż┼żd┼łoch sa bude zdie─ża┼ą viac pl├ínov t├Żkaj├║cich sa t├Żchto ┼żiv├Żch a ┼żiv├Żch prenosov.

Zdroj obrázka: Facebook

Facebook ru┼í├ş konferenciu F8 2020 pre obavy z kononav├şrusu 1

Jacob za─Źal na vysokej ┼íkole venova┼ą videohr├ím a technol├│gi├ím ako kon├ş─Źek, ale r├Żchlo mu bolo jasn├ę, ┼że to chce urobi┼ą pre ┼żivot. V s├║─Źasnosti ┼żije v New Yorku a p├ş┼íe pre BGR. Jeho predt├Żm publikovan├║ pr├ícu n├íjdete na TechHive, VentureBeat a Game Rant.