Facebook Roz┼íiruje funkciu ÔÇ×Pomoc pre komunituÔÇť s cie─żom pom├┤c┼ą ─żu─Ćom po─Źas segreg├ície

Spolo─Źnos┼ą Facebook, ktor├í bola uveden├í na trh v roku 2017 ako s├║─Źas┼ą s├║boru ÔÇ×bezpe─Źnostnej kontrolyÔÇť, ktor├í m├í pom├┤c┼ą obetiam katastrofy komunikova┼ą s bl├şzkymi, teraz roz┼íiruje funkciu ÔÇ×Pomoc pre komunituÔÇť pre ─żud├ş uviaznut├Żch v karant├ęne, pri─Źom blokuje glob├ílny koronav├şrus. Spolo─Źnos┼ą v utorok na blogu uviedla, ┼że rozhodnutie je s├║─Źas┼ąou jej pl├ínov ÔÇ×(Umo┼żnite ─żu─Ćom ─żah┼íie n├íjs┼ą a poskytn├║┼ą pomoc v ich komunit├ích.ÔÇť,

Pod─ża Facebook, Komunitn├í pomoc bude online centrom pre ─żud├ş, ktor├ş m├┤┼żu po┼żiada┼ą o susedn├ę krajiny alebo im poskytova┼ą pomoc, napr├şklad dobrovo─żn├şctvo pri poskytovan├ş potrav├şn, darovan├ş v miestnom obchode s potravinami alebo pri zbieran├ş darov. Do komunity pomoci sa dostanete v informa─Źnom centre COVID-19 na str├ínke Facebook Alebo nav┼ít├şvte ┼ípecializovan├║ str├ínku na facebook.com/covidsupport. T├íto funkcia sa pr├íve za─Źala roz┼íirova┼ą v USA, Ve─żkej Brit├ínii, Franc├║zsku, Austr├ílii a Kanade, ale spolo─Źnos┼ą tvrd├ş, ┼że v najbli┼ż┼í├şch t├Ż┼żd┼łoch bude pracova┼ą na jej prenose do ─Ćal┼í├şch kraj├şn.

Ak to e┼íte nepozn├íte, komunita pomoci je Facebook Iniciat├şva, ktor├í bola p├┤vodne ohl├ísen├í v roku 2017 ako sp├┤sob kontroly milovan├Żch os├┤b po katastrof├ích, ako s├║ teroristick├ę ├║toky, zemetrasenia, hurik├íny at─Ć., Sa pod─ża spolo─Źnosti in┼ípirovala t├Żm, ako sa ─żudia ─Źasto stret├ívaj├║, aby si navz├íjom pom├íhali v ─Źase n├║dze, ale zameriava sa aj na Na rie┼íenie ÔÇ×straten├Żch spojen├şÔÇť.

Rovnako ako mnoh├ş z jeho kamar├ítov v Silicon Valley, Facebook Po─Źas pand├ęmie COVID-19 bola poskytnut├í pomoc ─żu─Ćom. Spolo─Źnos┼ą u┼ż zverejnila inform├ície o Coronav├şruse Hub V spolupr├íci so Svetovou zdravotn├şckou organiz├íciou (WHO) poskytova┼ą denn├ę spr├ívy o tejto chorobe, ako aj inform├ície o soci├ílnych rozdieloch a o tom, ako to urobi┼ą. Taktie┼ż vy─Źlenila a┼ż 20 mili├│nov dol├írov na dary na pomoc v oblasti pomoci COVID-19 a podporuje aud├ştorov vykon├ívaj├║cich kontrolu faktov, aby sa zbavili dezinform├íci├ş o prepuknut├ş choroby.