Facebook Recenzie portálu Go sú vonku a najhoršia časť je celkom zrejmá

Prvé recenzie na FacebookPortal Go od spoločnosti ‘s je vonku a aj keď sa tlak sociálnej siete na miniaplikácie na videohovory mohol spočiatku stretnúť s nejasnosťami, uprostred pandémie a zlepšujúceho sa sortimentu produktov sa ukázalo, že táto prenosná verzia je skutočne nečakane dobrá. Samozrejme, každý, kto sleduje technologický svet – alebo, dopekla, skutočný svet – čo i len okrajovo nedávno, už pravdepodobne dokáže predpovedať veľký problém Portal Go.

Portal Go, ktorý bol ohlásený v septembri, je prvým zo série Portal, ktorý má na palube batériu. To znamená, že 200 dolárový gadget je 10.1-palcový displej a technológiu kamery na sledovanie osôb môžete prenášať po celom dome, vďaka čomu sú videohovory jednoduché, pokiaľ sú v dosahu WiFi.

Táto flexibilita získava body u recenzentov. Gizmodo chváli jednoduchosť použitia a prenosnosť s rukoväťou na zadnej strane spolu s výdržou batérie. Asi po deviatich hodinách YouTube pri prehrávaní videa bola batéria vybitá na 30 percent.

FacebookInteligentný kamerový sledovací systém tiež dostáva pochvalu. Rovnako ako u iných modelov portálu, Facebook nepoužil fyzicky sa pohybujúcu šošovku. Namiesto toho má 12-megapixlový fotoaparát ultra široké zorné pole a Portal Go sa spolieha na softvérové ​​zoomovanie a orezávanie, aby vás udržal v zábere. Je to podobné s čím Apple robí s Center Stage na iPade.

Podľa Engadgetu to funguje dobre. Facebook nazýva systém Spotlight a je podporovaný nielen v Messenger a WhatsApp, ale aj služby tretích strán, ako sú Zoom a GoToMeeting. Okrem automatického sledovania jednotlivca môžete prepísať Spotlight a dvakrát klepnúť na niekoho iného v scéne, aby sa naňho zameral.

Pokiaľ ide o to, čo nie je také skvelé, obmedzené množstvo podporovaných aplikácií a služieb na streamovanie videa je naďalej problémom. Budete potrebovať a Facebook alebo účet WhatsApp samozrejme na nastavenie Portal Go hore a potom to bude fungovať aj s BlueJeans, GoToMeeting, Workplace, Webex a Zoom. Podpora tímu Microsoft príde neskôr v tomto roku.

CBS News a Food Network majú natívne aplikácie a môžete načítať Netflix, SlingTV a YouTube cez prehliadač. The Verge však poukazuje na to, že neexistuje žiadna podpora Amazon Prime Video, Hulu alebo napríklad HBO Max. Nedáva to veľký zmysel ani ako digitálny fotorámik, ktorý len podporuje Facebook alebo Instagram galérie alebo zábery pracne prenesené z aplikácie Portál vo vašom telefóne.

Medzitým, aj keď je to pre deti jednoduché, absencia funkcií rodičovskej kontroly dostane ďalší palec dole. Buzzfeed zistil, že neexistuje spôsob, ako zablokovať používateľov, povedzme, zo streamovania videa, keď by ste radšej chceli, aby používali Portal Go len na hovory.

Najväčšou nevýhodou – a dôvodom, prečo mnohí recenzenti jednoducho nemôžu odporučiť Portal Go – je Facebook. Či už máte morálne alebo politické pochybnosti o účasti sociálnej siete na šírení falošných správ, obavy z toho, ako skrýva výskum naznačujúci produkty ako Instagram sú potenciálne nebezpečné pre mladších používateľov, alebo sa im jednoducho nepáči predstava veľkej korporácie, ktorá má o vás tak veľa údajov, existuje viacero dôvodov, prečo mať problém s Facebook zariadenia vo vašej domácnosti.

Ak sa niečo blíži ku konsenzu, je to to, že hoci dizajn, výdrž batérie a všeobecné funkcie sledovania videa Portal Go sú pevné, obmedzenia okolo Facebook a integrácia WhatsApp vás môže pozastaviť. Podľa zvuku je Portal Go zatiaľ najlepším portálovým zariadením – veľkým sklamaním je, že Facebook tým sa to podarilo.