Facebook Propag├ície: ─Źo potrebujete vedie┼ą

M├íte v ├║mysle usporiada┼ą s├║┼ąa┼ż alebo kampa┼ł v Facebook? Boli tieto pravidl├í zaveden├ę do roku 2007? Facebook zm├Ątil ┼ąa

U┼ż neh─żadajte. Tento ─Źl├ínok podrobne popisuje pravidl├í inzercie na str├ínke Facebook,

N├íro─Źn├ę pravidl├í

Zorganizujte s├║┼ąa┼ż v Facebook Je to mocn├Ż sp├┤sob, ako to urobi┼ą generova┼ą f├ímy, zvy┼íova┼ą zapojenie, zvy┼íova┼ą po─Źet fan├║┼íikov a vytv├íra┼ą zoznamy e-mailov. ale Facebook m├í┼í Pr├şsne pravidl├í upravuj├║ce, ktor├ę kampane m├┤┼żete a nem├┤┼żete spravova┼ą a pred├íva┼ą na va┼íej platforme

U┼ż nieko─żko rokov boli pravidl├í hospod├írskej s├║┼ąa┼że dos┼ą vo─żn├ę a Facebook Pou┼ż├şvatelia a spr├ívcovia str├ínok m├┤┼żu spravova┼ą kampane, ktor├ę chc├║, v medziach Facebook Zmluvn├ę podmienky (teraz naz├Żvan├ę Vyhl├ísenie o pr├ívach a povinnostiach)

ale 2009 Facebook v├Żrazne spr├şsnili svoje marketingov├ę pokyny a sp├┤sobili ve─ża zm├Ątku dokonca o dva roky nesk├┤r. Cituj Susan Getgoodov├║ o jej poslan├ş Facebook s├║┼ąa┼że:

Ka┼żd├Ż de┼ł sprac├║va kampane, ktor├ę poru┼íuj├║ pravidl├í, mno┼żstvo spr├ívcov str├ínok, od mal├Żch spolo─Źnost├ş po ve─żk├ę zna─Źky Facebook Pravidl├í riskujete, ┼że va┼íe str├ínky bud├║ ├║plne zak├ízan├ę. Odpor├║─Źam v┼íetk├Żm Facebook sidadministrat├Ârer obozn├ímte sa s bezpe─Źn├Żm sp├┤sobom s├║┼ąa┼żenia v r├ímci pravidiel,

Tento pr├şspevok v├ím povie, ─Źo potrebujete vedie┼ą.

─îo robi┼ą? Facebook m├íte na mysli ÔÇ×kampa┼łÔÇť?

citova┼ą Facebook:

Tieto marketingov├ę pokyny upravuj├║ va┼íu komunik├íciu alebo spr├ívu reklamn├Żch predmetov, s├║┼ąa┼ż├ş, s├║┼ąa┼ż├ş alebo in├Żch podobn├Żch pon├║k (ka┼żd├í ÔÇ×propag├íciaÔÇť) v Facebook,

ÔÇ×Odovzd├ívanieÔÇť je propag├ícia, ktor├í obsahuje cenu a n├íhodne vybran├ęho v├ş┼ąaza.

ÔÇ×S├║┼ąa┼żÔÇť alebo ÔÇ×s├║┼ąa┼żÔÇť je kampa┼ł, ktor├í obsahuje cenu a v├ş┼ąaza ur─Źen├ęho schopnos┼ąou (tj hodnoten├şm na z├íklade konkr├ętnych krit├ęri├ş).

potom, zaka┼żd├Żm, ke─Ć spust├şte kampa┼ł Facebook kde si chcete vybra┼ą v├ş┼ąazaspadalo by to z h─żadiska marketingov├Żch usmernen├ş Facebooku.

Facebook tie┼ż hovor├ş:

Kampa┼ł nebudete m├┤c┼ą spravova┼ą prostredn├şctvom Facebookout prostredn├şctvom aplik├ície v Facebook Platform. Spr├íva zah┼Ľ┼ła spustenie v┼íetk├Żch ─Źast├ş kampane, napr. zbiera┼ą l├şstky, nakresli┼ą, posudzovanie l├şstkovalebo informova┼ą v├ş┼ąaza,

Jednoducho povedan├ę: Vo svojich kampaniach nem├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą funkcie Facebooku!

Kampa┼ł, v ktorej vyberiete v├ş┼ąazov, je nemali by ste sa s vami zamie┼ła┼ą jednoducho propag├íciou a propag├íciou v├í┼ího podnikania– To je presne d├┤vod Facebook (fan) str├ínky boli navrhnut├ę!

─îo je to Facebook Pravidl├í s├║┼ąa┼że v jednoduchej angli─Źtine?

6 November 2009 Facebook v├Żznamne zmenili svoje marketingov├ę smernice. Pred t├Żmto d├ítumom to bola prakticky bezplatn├í hra. So zmenen├Żmi pravidlami Facebook v podstate to ┼ílo z jedn├ęho na druh├ęho.

Ak chcete spravova┼ą v┼íetky typy s├║┼ąa┼ż├ş, mus├şte (1) z├şska┼ą p├şsomn├Ż s├║hlas Facebook najmenej sedem dn├ş pred spusten├şm kampane (2) ma┼ą z├ístupcu ├║radu Facebook a dosahuj├║ najni┼ż┼íie reklamn├ę n├íklady 10 000 dol├írov mesa─Źne a (3) pou┼ż├şva┼ą aplik├íciu tretej strany v Facebook platformu.

potom, 29. novembra 2010 Facebook trochu uvo─żnil a zmenil pravidl├í, Dobr├í spr├íva je teda:

    U┼ż nepotrebujete p├şsomn├ę povolenie od Facebook spusti┼ą z├ívod. Na Facebooku u┼ż nepotrebujete z├ístupcu ├║─Źtu. Nemus├şte sp─║┼ła┼ą minim├ílnu mesa─Źn├║ invest├şciu do reklamy. ALE st├íle mus├şte zvl├ídnu┼ą V┼áETKY s├║┼ąa┼że Facebook prostredn├şctvom aplik├ície tretej strany EN Facebook platformu.

To je pravda! Samozrejme, ak nie ste dobr├Żm inzerentom Facebook,

Ktor├ę aplik├ície s├║ najlep┼íie pre s├║┼ąa┼że?

Jednou z naj─Źastej┼íie pou┼ż├şvan├Żch aplik├íci├ş je aplik├ícia Wildfire. Jeho rozhranie je ve─żmi jednoduch├ę a jeho ceny s├║ konkurencieschopn├ę.

aplikácie Wildfire

M├┤┼żete Vyberte si z 10 r├┤znych typov kampan├ş, vr├ítane fotografi├ş, vide├ş, kv├şzov, drobnost├ş a ─Ćal┼í├şch:

mo┼żnosti wildfireappWildfire mo┼żnosti aplik├ície a marketingov├ę
mo┼żnosti wildfireappWildfire mo┼żnosti aplik├ície a marketingov├ę

Prezrite si lesn├ę po┼żiare, ktor├ę sa zvy─Źajne rozhoduj├║ medzi usporiadan├şm reklamn├Żch predmetov, s├║┼ąa┼żou alebo propag├íciou kup├│nov / dar─Źekov.

ONE R├┤zne aplik├ície tret├şch str├ín pon├║kaj├║ marketingov├ę slu┼żby, ktor├ę nasleduj├║ Facebookr├ímec, ak, Pozrite sa na jednu z nasleduj├║cich mo┼żnost├ş:

Pozri tie┼ż tento s├║visiaci pr├şspevok: 75 najlep┼í├şch aplik├íci├ş na vylep┼íenie va┼íich Facebook Page. Pozri tie┼ż Facebook Zoznam preferovan├Żch v├Żvoj├írov n├íjdete tu.

M├┤┼żem n├íhodne vybra┼ą fan├║┼íika, ktor├Ż rozd├í cenu?

Nie. Toto je ┼żrebovanie, v ktorom s├║ vybran├ş v├ş┼ąazi. Pou┼ż├şvate efekt├şvne Facebook ÔÇ×zbiera┼ą l├şstkyÔÇť. viac nem├┤┼żete kontaktova┼ą v├Żhercov vo vn├║tri Facebook v├┤bec prostredn├şctvom e-mailu, chatu alebo e-mailu na stenu, ani nem├┤┼żete uverej┼łova┼ą v├ş┼ąazov na bo─Źnej stene,

M├┤┼żete napr├şklad urobi┼ą Vyberte n├íhodne fan├║┼íika a prezentujte ho na fotografii na svojej str├ínke. Alebo pr├şpadne predstavte vybran├Żch fan├║┼íikov na vlastnej z├ílo┼żke (odkaz). Pokia─ż nem├íte in├Żch fan├║┼íikov, ktor├ş volia alebo predkladaj├║ nomin├ície at─Ć.

Hra─Źky R Us Fan Featured!

Hra─Źky ÔÇ×RÔÇť n├ís s├║ v s├║─Źasnosti z├íbavn├ę Prezentovan├í kampa┼ł pre fan├║┼íikov. Upozor┼łujeme, ┼że predkladanie a hlasovanie s├║, samozrejme, s├║─Źas┼ąou autorizovanej ofici├ílnej kampane spustenej v aplik├ícii tretej strany.

Obr├ízok z hra─Źiek R Us Facebook s├║┼ąa┼żHra─Źky ÔÇ×RÔÇť N├ís Obr├ízok Facebook s├║┼ąa┼ż. V┼íimnite si odkaz na podmienky.

M├┤┼żem svojich fan├║┼íikov po┼żiada┼ą, aby sa z├║─Źastnili s├║┼ąa┼że t├Żm, ┼że odovzd├ím fotografie?

Nie, ak po┼żiadate fan├║┼íikov, aby priamo nahrali obr├ízky Facebook, Fotografie alebo ak├Żko─żvek obsah odoslan├Ż na ├║─Źas┼ą v s├║┼ąa┼żi je mo┼żn├ę vytvori┼ą iba prostredn├şctvom aplik├ície tretej strany d┼ła Facebook platformu. Facebook aplik├ícia sa nepo─Ź├şta.

Z pokynov kampane:

Nem├┤┼żete: Podmienky ozn├ímenia v propag├ícii pre pou┼ż├şvate─ża, ktor├Ż poskytuje obsah na Facebooku, napr├şklad uverejnenie na bo─Źnej stene, odovzdanie fotografie alebo zverejnenie aktualiz├ície stavu.

M├┤┼żete: Pomocou aplik├ície tretej strany upravte pr├şspevok v kampani, ke─Ć pou┼ż├şvate─ż do aplik├ície poskytne obsah. Napr├şklad m├┤┼żete spravova┼ą s├║┼ąa┼ż fotografi├ş, kde pou┼ż├şvate─ż odovzd├í fotografiu do aplik├ície tretej strany a vst├║pi do s├║┼ąa┼że.

Ve─ża som h─żadal Flickra Facebook Napr├şklad, m├┤┼że to by┼ą dobr├ę rie┼íenie pre spustenie s├║┼ąa┼że, ale bolo ponechan├ę pr├ízdne.

Ak h─żad├íte v slu┼żbe Google ÔÇťFacebook s├║┼ąa┼ż fotografi├ş ", nane┼í┼ąastie uvid├şte s├║ tu desiatky Facebook Str├ínky, ktor├ę prev├ídzkuj├║ nevyhovuj├║ce fotografick├ę s├║┼ąa┼że Facebook-villkoren,

Tu je z├íbavn├Ż pr├şklad fotografickej s├║┼ąa┼że je Facebook– s p├ípe┼żskou radou Spojen├Żch ┼ít├ítov:

Fotografick├í s├║┼ąa┼ż receptov dvakr├ít pe─Źen├í, dvakr├ít m├║drej┼í├şS├║┼ąa┼ż fotografovania receptov dvakr├ít, dvakr├ít tak inteligentn├í

M├┤┼żem da┼ą cenu ka┼żd├ęmu, komu sa m├┤j web p├í─Źi?

Svoju kampa┼ł M├ö┼ŻETE obmedzi┼ą iba na ├║─Źastn├şkov, ktor├ş sa v├ím p├í─Źili na va┼íich str├ínkach, pokia─ż sa s marketingom zaobch├ídza prostredn├şctvom aplik├ície tretej strany na samostatnej str├ínke s pl├ítnom (teraz odkaz, predt├Żm karta).

Aj dobr├ę spr├ívy! M├┤┼żete darujte a dokonca zbierajte men├í a e-maily od fan├║┼íikov a n├ív┼ítevn├şkov va┼íich str├ínok, Odpor├║─Źam v├ím pridajte na svoju str├ínku vlastn├Ż kontaktn├Ż formul├ír, Pou┼żite svoj vlastn├Ż syst├ęm na spr├ívu registra─Źn├ęho syst├ęmu alebo vytvorte svoj vlastn├Ż formul├írov├Ż formul├ír s nie─Ź├şm ako JotForm, ktor├Ż je uveden├Ż tu.

M├┤┼żete pou┼żi┼ą informa─Źn├Ż k├│d typu ÔÇ×iba pre fan├║┼íikovÔÇť Dajte kup├│nov├Ż k├│d alebo ┼ípeci├ílny dar─Źek ka┼żd├ęmu, komu sa va┼ía str├ínka p├í─Źi, Pozrite sa na Guy Kawasaki'S Facebook str├ínku pre jej ─Ćal┼íiu knihu, Enchantment, kde rozd├íva bezplatn├║ e-knihu, aby si ju u┼żila.

Guy Kawasaki - o─Źarenie Facebook bo─Źn├ęGuy Kawasaki: O─Źarovanie Facebook bo─Źn├ę

vidie┼ą Facebook strana 1-800 kvet├şn pre z─żavov├Ż k├│d, zverejnen├ę iba pou┼ż├şvate─żom, ktor├ş maj├║ radi svoje str├ínky.

Ako sa dozviem o s├║┼ąa┼żi v Facebook dodr┼żujete pokyny?

Propag├ícia v roku 2007 Facebook mus├şte ma┼ą jasne zadan├ę v├Żrazy, ktor├ę s├║ vidite─żn├ę priamo na str├ínke pl├ítna, Tu s├║ napr├şklad pravidl├í pre dvakr├ít pe─Źen├ę, dvakr├ít ako inteligentn├ę fotografick├ę s├║┼ąa┼że:

Pravidl├í hospod├írskej s├║┼ąa┼że pre dvakr├ít pe─Źen├ę, dvakr├ít m├║drej┼í├şPravidl├í hospod├írskej s├║┼ąa┼że pre dvakr├ít pe─Źen├ę, dvakr├ít inteligentnej┼íie

M├┤┼żem preda┼ą s├║┼ąa┼ż o moje Facebook str├ínku, ktor├í sa zobrazuje na mojom blogu?

├üno. Pokia─ż to nie je potrebn├ę Facebook; ako je va┼ía str├ínka, koment├ír, nahra┼ą obsah at─Ć. Na svoju str├ínku m├┤┼żete jednoducho vlo┼żi┼ą odkaz na s├║┼ąa┼ż. A pre ├║pln├║ istotu by obsahovalo aj toto zverejnenie,

Vyplat├ş sa spusti┼ą s├║┼ąa┼ż bez aplik├ície tretej strany?

Nie, rizik├í s├║ pr├şli┼í ve─żk├ę, pod─ża m├┤jho n├ízoru. v pr├şpade, Facebook Nem├íte prostriedky na sledovanie ka┼żdej kampane na platforme. Nikdy v┼íak nevie┼í, kedy by to mohlo dosta┼ą pozornos┼ą v├í┼ího pr├ívneho oddelenia.

Okrem na┼íich ─Ćal┼í├şch zdrojov m├┤┼żeme odstr├íni┼ą v┼íetok propaga─Źn├Ż materi├íl alebo deaktivova┼ą va┼íe str├ínky, aplik├ície alebo ├║─Źet, ak pod─ża vlastn├ęho uv├í┼żenia zist├şme, ┼że poru┼íuje ktor├ęko─żvek z na┼íich pravidiel.

Facebook Ak zist├şte poru┼íenie, v├í┼żne podniknete kroky. M├┤j priate─ż Jonathan Rivera mal sk├║senosti so svoj├şm odkazom na nehnute─żnos┼ą Facebook str├ínka, kde do┼ílo k n├íhodn├ęmu pou┼żitiu ochrannej zn├ímky. Hoci Rivera nasleduje, Facebook Uzavrel ve─żmi popul├írny web desiatkami tis├şc fan├║┼íikov. Na┼í┼ąastie sa probl├ęm vyrie┼íil pomerne r├Żchlo a Jonathan z├şskal svoju str├ínku neporu┼íen├║ … s nov├Żm menom.

Len si to poznamenajte v┼íetky zlo─Źiny proti Facebook- Podmienky s├║ samozrejme riziko, (Spolu s va┼íou priamou spr├ívou s├║┼ąa┼ż├ş a kampan├ş Facebook na str├ínku, dve ─Ćal┼íie be┼żn├ę poru┼íenia vytv├íraj├║ viac ako jeden osobn├Ż profil a / alebo nastavuj├║ osobn├Ż profil v mene spolo─Źnosti).

D├║fajme, ┼że hmla okolo s├║┼ąa┼ż├ş v Facebook teraz pre v├ís vstal! V┼íetko, ─Źo si mus├şte zapam├Ąta┼ą, je V┼żdy, ke─Ć chcete spusti┼ą ak├Żko─żvek typ kampane, v ktorej si vyberiete v├ş┼ąaza, mus├şte pou┼żi┼ą aplik├íciu tretej strany Facebook plo┼íina, Nap├ş┼íem kontroln├Ż pr├şspevok obsahuj├║ci podrobnosti o tom, ─Źo rob├ş s├║┼ąa┼ż ├║spe┼ínou. Zosta┼łte naladen├ş!

Medzit├Żm Ak├ę m├íte ot├ízky t├Żkaj├║ce sa s├║┼ąa┼ż├ş? Urobili ste ├║spe┼ín├║ kampa┼ł sami? Radi by sme sa od v├ís dozvedeli v koment├íroch ni┼ż┼íie.