Facebook Poslanci varujú, že sprisahanie šifrovania VŠETKÝCH rozhovorov pomôže paedosom zdieľať obrázky zneužívania detí

Britskí poslanci označili FACEBOOK za „beznádejne naivný“, ktorí si myslia, že plány na šifrovanie jeho aplikácie na odosielanie správ pomôžu pedofilom.

Alarm bol spustený Facebookplánuje šifrovať viac našich súkromných chatov – vypnúť hackerov, ale aj políciu.

Britská politička Yvette Cooperová uviedla, že plány polícii sťažia ochranu detí v nebezpečenstve zneužívania.

Existujú tiež obavy, že zastavia zásah proti zdieľaniu záberov zneužívania detí.

To znamená, že tisíce pedofilov môžu zostať neodhalení, keď sa pokúšajú odosielať správy deťom online alebo odosielať nezákonný obsah.

Problém je v tom, že gigant sociálnych médií už nebude môcť vidieť obsah správ Facebook a Instagram ak jeho plány pokračujú.

To znamená, že jeho softvér na skenovanie zneužívania detí už nebude účinný v súkromných správach.

Facebook predtým plán obhajoval a uviedol, že šifrovanie sa považuje za „priemyselný štandard“.

Šifrovanie je v mnohých ohľadoch dobrá vec, znamená to, že ste menej náchylní na prelomenie vašich súkromných správ.

Môže tiež chrániť vaše osobné údaje a zabrániť špehovaniu a Facebook zdôraznila, ako dúfa v zastavenie podvodov s údajmi a identifikáciu krádeží.

Nie je to však také dobré, ak ste orgány, ktoré sa snažia zabrániť ľuďom v porušovaní zákona.

Facebook pripustil, že šifrovanie môže znamenať menej hlásení o zneužívaní detí na polícii.

Generálny riaditeľ Mark Zuckerberg má tieto šifrovacie plány od roku 2019, pretože sa snaží, aby boli jeho sociálne siete viac zamerané na súkromie.

Včera, Facebook zástupcovia predstúpili pred užší výbor pre vnútorné záležitosti Spojeného kráľovstva, aby sa zaoberali tým, ako plánuje riešiť škody online.

Poslanci počuli ako FacebookSoftvér na skenovanie zneužívania detí viedol k skončeniu 2, 500 zatknutí a 3Polícia v Británii zachránila 000 detí.

Napriek tomu, že americké organizácie pre bezpečnosť detí predpovedajú 70% pokles hlásení o zneužívaní detí, ak do hry vstúpi šifrovanie, Facebook dúfa, že riešením by mohlo byť vzdelávanie používateľov.

FacebookViceprezidentka pre riadenie globálnej politiky Monika Bickert na stretnutí uviedla, že spoločnosť chce poučiť používateľov o tom, ako sa vyhnúť škodlivým situáciám.

Yvette Cooper odpovedala: „To znie beznádejne naivne, keď máte ľudí, ktorí hľadajú spôsoby, ako obísť systémy a vynakladajú veľké úsilie na udržanie odporných zločinov proti deťom.

„Veci, o ktorých hovoríte, sa dajú páchateľom veľmi ľahko vyhnúť. Ešte viac im to uľahčujete šifrovaním typu end-to-end.“

Facebook sa v súčasnosti nevyjadruje inak, ako bolo povedané na stredajšej schôdzi výboru.

Tvrdila, že zneužívanie detí a starostlivosť o deti nemajú na svojich platformách miesto, a bude pokračovať v spolupráci s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Facebook vlastnená chatovacia platforma WhatsApp je šifrovaná medzi koncovými bodmi a údajne každý mesiac zakáže približne 250 000 účtov podozrivých zo zdieľania snímok zneužívania detí.

Apple odhaľuje všetky strašidelné spôsoby, ako Facebook aplikácia vás sleduje po aktualizácii ochrany osobných údajov pre iOS

V ďalších správach polícia varuje Facebook používateľov o podvode, ktorý by sa mohol zamerať na vašich priateľov a váš bankový účet.

Podľa ruských médií vrahovia akceptujú kryptomeny ako Bitcoin, aby páchali zločiny.

WhatsApp sa otočil a rozhodol sa budúci mesiac vniesť kontroverzné nové podmienky pre používateľov.

Aký je váš názor na šifrované čety? Dajte nám vedieť v komentároch …

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu