Facebook Portal Go a Portal+ odhalili: Prenosný a obrovský

Toto popoludnie Facebook odhalil pár nových inteligentných zariadení na videohovory s názvom Portal Go a (najnovšia verzia) Portal+. Tieto zariadenia sú len najnovšími zo série „portálových“ zariadení na videohovory rôznych veľkostí. Facebook nazýva Portal Go ich „vôbec prvým prenosným portálom“. Pre… ak ste niekedy chceli… telefonovať na obrazovke… na cestách.

Portal Go je menšie z týchto dvoch zariadení a prichádza s 10.1-palcový displej s rozlíšením 1280 x 800 pixelov. Toto zariadenie je 256.7 x 78.9 x 173,9 mm (D,W,V) a váži približne 3 libier (10,4 kg). Portal Go má byť prenosným portálom – alebo aspoň najrealistickejším prenosným portálom, aký doteraz Facebook.

Portal Go má nabíjací dok a nástenný adaptér, zatiaľ čo Portal+ má iba nástenný adaptér na nabíjanie. Obe zariadenia majú a 4-mic Tetrahedral Array mikrofónový systém a rovnaký softvér vo vnútri. Obe zariadenia sú vybavené jedným fotoaparátom s rozlíšením 12 MP a ultraširokouhlým zorným poľom.

Zariadenie Portal Go má 2 širokopásmové reproduktory a basový reproduktor pre basy. Portal+ má rovnakú sadu reproduktorov plus 2x pasívny žiarič. Veľkosť Portal+ a tvar Portal+ sa výrazne líšia od Portal Go. Portal+ má veľkosť 312.6 x 98.1 x 250,7 mm a hmotnosť 4.2 libier (10,9 kg.)

Nezabudnite si pozrieť naše predchádzajúce funkcie na Portal TV a obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov Facebook čelili (a stále čelí) takýmto zariadeniam. Rovnako ako celý potenciál situácie sledovania reklám, ak si pamätáte.

Portal Go má cenu približne 199 USD, zatiaľ čo Portal+ vás bude stáť 349 USD. Obe zariadenia budú dostupné na predaj na základe predobjednávky od septembra. Dátum vydania pre obe zariadenia Portal je 19. október 2021. Tieto zariadenia budú dostupné od Facebook a cez Amazon a Best Buy.