Facebook odstr├íni V├ü┼á profilov├Ż obr├ízok, ak pri novom z├ísahu poru┼í├şte pravidl├í pre falo┼ín├ę spr├ívy

VA┼áA Facebook profilov├║ fotku je mo┼żn├ę odstr├íni┼ą bez v├í┼ího s├║hlasu, ak poru┼í├şte ur─Źit├ę pravidl├í.

Tento krok je s├║─Źas┼ąou FacebookZ├ísah do falo┼ín├Żch spr├ív a vyhl├ísen├ş proti o─Źkovaniu.

Spr├íva od technologick├ęho giganta odhalila, ako bojuje s odstra┼łovan├şm profilov├Żch fotografi├ş, ktor├ę propaguj├║ posolstvo proti o─Źkovaniu.

Tieto typy profilov├Żch fotografi├ş, na ktor├Żch m├┤┼że by┼ą tv├ír osoby obklopen├í cit├ítom proti o─Źkovaniu, s├║ v rozpore Facebookpokyny.

V blogovom pr├şspevku sa uv├ídza: ÔÇ×D├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou na┼íej pr├íce na zv├Ż┼íen├ş o─Źkovania je rie┼íenie obsahu, ktor├Ż poru┼íuje na┼íe pravidl├í t├Żkaj├║ce sa COVID-19 a dezinform├íci├ş o vakc├şnach.

ÔÇ×V priebehu pand├ęmie sme z na┼íich aplik├íci├ş odstr├ínili viac ako 16 mili├│nov kusov tohto obsahu, preto┼że poru┼íovali na┼íe pravidl├í t├Żkaj├║ce sa COVID-19 a dezinform├íci├ş o vakc├şnach.

ÔÇ×V pr├şpade ur─Źit├ęho obsahu, ktor├Ż neporu┼íuje tieto pravidl├í, ale napriek tomu m├┤┼że niekoho odradi┼ą od o─Źkovania, obmedzujeme jeho distrib├║ciu na Facebook a odstr├í┼łte ho z odpor├║─Źan├ş na Facebook a Instagram. “

Spr├íva CNBC odhalila nieko─żko r├ímcov profilov antiv├şrusov├ęho profilu, na ktor├Żch bolo spozorovan├ę Facebook.

Patrili sem fr├ízy ÔÇ×D├öVERUJEM SV├ëMU IMUNITN├ŁM SYST├ëMOM! #NOTASHOT ÔÇťaÔÇ× F *** va┼íu o─Źkovaciu l├ítku proti Covid ÔÇť.

Niektor├ş ─żudia pou┼ż├şvaj├║ aj r├ímy, ktor├ę v├Żslovne neuv├ídzaj├║ slovo vakc├şna alebo Covid-19, ─Źo by to mohlo s┼ąa┼żi┼ą Facebook ich odstr├íni┼ą.

CNBC si v┼íimla profilov├ę obr├ízky s n├ípisom ÔÇ×M├ím IMUNITN├Ł SYST├ëM! #MedicalFreedom ÔÇťspolu sÔÇ× Moje telo, moja vo─żba ÔÇť.

K dispoz├şcii s├║ aj profilov├ę obr├ízky s pre┼íkrtnut├Żmi ikonami emod┼żi.

Facebook podporuje men├í profilov├Żch fotografi├ş, ktor├ę s├║ pro o─Źkovanie.

ÔÇ×Z v├Żskumu v oblasti verejn├ęho zdravia vieme, ┼że ─żudia s├║ o─Źkovan├ş ─Źastej┼íie, ak vidia, ako to robia in├ş vo svojej komunite.

ÔÇ×V krajin├ích, kde je v├Ą─Ź┼íina popul├ície k dispoz├şcii o─Źkovac├şch l├ítok, ako s├║ USA a Spojen├ę kr├í─żovstvo, sme zintenz├şvnili na┼íe ├║silie uk├íza┼ą ─żu─Ćom, ke─Ć ich priatelia a susedia zdie─żaj├║ svoju podporu o─Źkovac├şm l├ítkam prostredn├şctvom profilov├Żch r├ímikov a n├ílepiek.

ÔÇ×Tieto profilov├ę r├ímy pou┼żilo na celom svete viac ako p├Ą┼ą mili├│nov ─żud├ş. A viac ako 50 percent ─żud├ş v USA to pou┼ż├şva Facebook u┼ż sme videli niekoho pou┼ż├şva┼ą r├ímy o─Źkovac├şch profilov COVID-19, ktor├ę sme vyvinuli v spolupr├íci s americk├Żm ministerstvom zdravotn├şctva a soci├ílnych slu┼żieb a centrami pre kontrolu a prevenciu chor├┤b. ÔÇť

Facebook pravidl├í, ktor├ę potvrdia z├íkaz Donalda Trumpa z t├Żchto str├ínok

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Twitter povr├íva sa, ┼że pracuje na predplatenej slu┼żbe s n├ízvom Twitter Modr├í, ktor├í by st├íla pou┼ż├şvate─żov $20,99 za mesiac.

Instagram v├ím u─żah─Źuje verejn├ę zobrazovanie va┼íich z├ímen vo va┼íom profile.

A, Facebook v USA ─Źel├ş reakcii na pl├íny na vytvorenie verzie Instagram pre deti do 13 rokov

Ako ─Źasto men├şte svoje Facebook profilov├Ż obr├ízok? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu