Facebook odha─żuje stra┼íideln├Ż ÔÇ×sn├şma─Ź rozpozn├ívania tv├íreÔÇť zabudovan├Ż do inteligentn├Żch okuliarov – a prich├ídzaj├║ v roku 2021

Facebook odha─żuje stra┼íideln├Ż ÔÇ×sn├şma─Ź rozpozn├ívania tv├íreÔÇť zabudovan├Ż do inteligentn├Żch okuliarov - a prich├ídzaj├║ v roku 2021 1

FACEBOOK by mohol do inteligentn├Żch okuliarov, ktor├ę pl├ínuje vyda┼ą nesk├┤r v tomto roku, vlo┼żi┼ą technol├│giu rozpozn├ívania tv├íre.

Firma st├íle diskutuje o kontroverznej my┼ílienke, preto┼że chce ma┼ą istotu, ┼że ÔÇ×autoritat├şvne ┼ítrukt├║ryÔÇť t├║to funkciu nepou┼żij├║ na naru┼íenie s├║kromia pou┼ż├şvate─żov.

Facebook a matersk├í spolo─Źnos┼ą Ray-Ban Luxottica spolupracuj├║ na vytvoren├ş okuliarov pre roz┼í├şren├║ realitu.

Ved├║ci AR a VR gigantu soci├ílnych m├ędi├ş Andrew Bosworth odhalil mo┼żnos┼ą nasadenia okuliarov vr├ítane rozpozn├ívania tv├íre Twitter a Instagram.

Bosworth povedal v Instagram Ot├ízky a odpovede, ┼że t├íto funkcia bude zahrnut├í iba vtedy, ak by to ─żudia chceli.

V reakcii na tweet o Facebook ved├║ci predstavitelia diskutuj├║ci o mo┼żnosti prida┼ą technol├│giu rozpozn├ívania tv├íre, Bosworth na twitteri uviedol: ÔÇ×O na┼íom ├║sil├ş o v├Żstavbu okuliarov AR sme otvoren├ş a st├íle sme v po─Źiato─Źn├Żch f├ízach.

ÔÇ×Rozpozn├ívanie tv├íre je ve─żmi kontroverzn├í t├ęma a z dobr├ęho d├┤vodu, o ktorom som hovoril, bolo o tom, ako budeme musie┼ą ve─żmi verejne diskutova┼ą o v├Żhod├ích a nev├Żhod├ích.

ÔÇ×Na na┼íom dne┼ínom stretnut├ş som konkr├ętne povedal, ┼że bud├║ci produkt by bol bez neho v poriadku, ale bolo nieko─żko pekn├Żch pr├şpadov pou┼żitia, ak by sa to dalo urobi┼ą sp├┤sobom, ktor├Ż by uspokojil verejnos┼ą a regula─Źn├ę org├íny.ÔÇť

Facebook bude musie┼ą presk├║ma┼ą v┼íetky pr├ívne aspekty rozpozn├ívania tv├íre, sk├┤r ako sa rozhodne pou┼żi┼ą technol├│giu.

Bosworth povedal v Instagram Ot├ízky a odpovede, ┼że jedn├Żm z etick├Żch z├íujmov boli v┼żdy zapnut├ę kamery a mikrof├│ny inteligentn├Żch okuliarov v kombin├ícii s rozpozn├ívan├şm tv├ír├ş, m├┤┼żu vies┼ą k tomu, ┼że ÔÇ×autoritat├şvne ┼ítrukt├║ryÔÇť zneu┼żij├║ tieto technol├│gie.

Zd├┤raznil tie┼ż, ┼że bez neho bude produkt v poriadku.

Na inteligentn├Żch okuliaroch sa pracuje od roku 2017 a ofici├ílne by sa mali uvies┼ą na trh v roku 2021.

├Üchvatn├ę inteligentn├ę okuliare Samsung v├ím umo┼żnia vidie┼ą V┼áETKO, ─Źo chcete-vr├ítane obrovskej virtu├ílnej telev├şzie

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Twitter spustila platen├ę predplatn├ę, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ ├║─Źtova┼ą sleduj├║cim pr├şstup k va┼íim ÔÇ×exkluz├şvnymÔÇť pr├şspevkom.

Apple Pod─ża povest├ş by tento rok mohlo by┼ą vydan├Żch a┼ż dev├Ą┼ą nov├Żch telef├│nov iPhone.

A WhatsApp m├í ─Ćal┼í├ş pokus o to, aby v┼íetci pou┼ż├şvatelia prijali kontroverzn├ę nov├ę podmienky ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Pou┼żili by ste inteligentn├ę okuliare? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu