Facebook Obmedzí vaše funkcie WhatsApp z dôvodu neprijatia zásad ochrany osobných údajov

WhatsApp v piatok zverejnil, že nebude deaktivovať účty používateľov, ktorí neprijmú jeho nové zásady ochrany osobných údajov, ktoré budú vydané 15. mája, a dodal, že im bude naďalej pripomínať, aby prijali nové podmienky.

„Kvôli tejto aktualizácii nebude 15. mája nikomu vymazaný jeho účet ani stratí funkčnosť WhatsApp,“ povedal Facebook-vlastnená služba odosielania správ uviedla vo vyhlásení.

Tento krok predstavuje obrat oproti predchádzajúcemu postoju zo začiatku tohto roka, keď spoločnosť načrtla plány na úplné zneprístupnenie účtov, ak sa používatelia rozhodnú nedodržať dohodu o zdieľaní údajov a rozhodnú sa nezdieľať informácie o svojom účte WhatsApp s Facebook.

“Ak ste neprijali do [May 15]WhatsApp neodstráni váš účet. Nebudete však mať plnú funkčnosť WhatsApp, kým to neprijmete,” uviedla spoločnosť predtým. “Na krátky čas budete môcť prijímať hovory a upozornenia, ale nebudete môcť čítať ani odosielať správy. z aplikácie.”

Zatiaľ čo revidované zásady ochrany osobných údajov majú vstúpiť do platnosti presne o týždeň odo dneška, používatelia WhatsApp nestratia úplný prístup, ak neprijmú nové zásady ochrany osobných údajov do 15. mája. Namiesto toho bude používateľov naďalej nútiť prijať aktualizácie. s „trvalou pripomienkou“ výmenou za „obmedzenú funkčnosť“.

“Nebudete mať prístup k zoznamu chatov, ale stále môžete odpovedať na prichádzajúce telefonické hovory a videohovory,” uviedol WhatsApp. “Ak máte povolené upozornenia, môžete na ne klepnúť a prečítať si správu alebo na ňu odpovedať alebo zavolať späť na zmeškaný telefón alebo videohovor.” V konečnom dôsledku používatelia, ktorí nebudú súhlasiť s upravenými podmienkami ani po niekoľkých týždňoch obmedzenej funkčnosti, nebudú môcť prijímať prichádzajúce hovory alebo upozornenia, ako aj správy na svoje zariadenia.

Inými slovami, používatelia budú musieť v určitom okamihu stále prijať zmeny, ak chcú obnoviť funkcie a pokračovať v používaní služby.

Očakáva sa, že účty, ktoré sa počas tohto procesu stanú neaktívnymi – tj používatelia, ktorí nie sú pripojení k WhatsApp – budú vymazané po 120 dňoch v súlade so štandardnou politikou odstraňovania neaktívnych účtov z jej platformy z dôvodov ochrany súkromia a bezpečnosti.

Pôvodne sa plánovalo nadobudnúť účinnosť vo februári. 8Aktualizované zásady ochrany osobných údajov WhatsApp čelili prudkému odporu v súvislosti s obavami o presný druh informácií, ktoré budú zdieľané s Facebook, čo ju prinúti odložiť uvedenie na trh do 15. mája.

WhatsApp odvtedy objasnil, že aktualizácia nerozširuje jeho schopnosť zdieľať osobné používateľské chaty alebo iné profilové informácie Facebook a namiesto toho jednoducho poskytuje ďalšiu transparentnosť o tom, ako sa zhromažďujú a zdieľajú údaje používateľov pri používaní aplikácie na odosielanie správ na interakciu s podnikmi.