Facebook naliehavo vyz├Żvame, aby sa kontroverzn├ę zo┼írotovaliInstagram pre deti v s├║vislosti s obavami o bezpe─Źnos┼ą det├ş

FACEBOOK v USA ─Źel├ş reakcii na pl├íny na vytvorenie verzie Instagram pre deti do 13 rokov

V s├║─Źasnosti nalieha na viac ako 40 gener├ílnych prokur├ítorov Facebook upusti┼ą od svojho kontroverzn├ęho ‘Instagram pre detsk├Ż pl├ín.

Gener├ílni z├ístupcovia vydali otvoren├Ż list gener├ílnemu riadite─żovi Markovi Zuckerbergovi s tvrden├şm, ┼że fyzick├ę a du┼íevn├ę zdravie mal├Żch det├ş by mohlo by┼ą ohrozen├ę, ak bud├║ pou┼ż├şva┼ą soci├ílne m├ędi├í.

Vyslovili sa obavy, ─Źi bude platforma v s├║lade s existuj├║cim feder├ílnym z├íkonom o ochrane osobn├Żch ├║dajov det├ş a ─Źi bude schopn├í urobi┼ą dos┼ą pre to, aby deti zostala v bezpe─Ź├ş.

Jedna ─Źas┼ą listu uv├ídza: ÔÇ×Zd├í sa, ┼że ├íno Facebook nereaguje na potrebu, ale namiesto toho ju vytv├íra, preto┼że t├íto platforma oslovuje predov┼íetk├Żm deti, ktor├ę inak nemaj├║ alebo by nemali Instagram ├║─Źet.

ÔÇ×Stru─Źne povedan├ę, an Instagram platforma pre mal├ę deti je ┼íkodliv├í z mnoh├Żch d├┤vodov. ÔÇť

Facebook, ktor├í vlastn├ş Instagram, trv├í na tom, ┼żeInstagram pl├ín pre deti d├í rodi─Źom kontrolu.

Facebook Hovorca Andy Stone vo vyhl├ísen├ş uviedol: ÔÇ×Ako ka┼żd├Ż rodi─Ź vie, deti s├║ u┼ż online.

ÔÇ×Chceme t├║to situ├íciu zlep┼íi┼ą poskytovan├şm sk├║senost├ş, ktor├ę rodi─Źom umo┼żnia zvidite─żni┼ą sa a ma┼ą kontrolu nad t├Żm, ─Źo ich deti robia.ÔÇť

Facebook taktie┼ż zd├┤raznil, ┼że pri vytv├íran├ş novej platformy konzultuje s odborn├şkmi na bezpe─Źnos┼ą det├ş a du┼íevn├ę zdravie.

Newyorsk├í gener├ílna prokur├ítorka Letitia Jamesov├í, D, vo vyhl├ísen├ş uviedla: ÔÇ×Bezpochyby je to nebezpe─Źn├í my┼ílienka, ktor├í ohrozuje bezpe─Źnos┼ą na┼íich det├ş a ohrozuje ich.

ÔÇ×Soci├ílne m├ędi├í nie s├║ len vplyvn├Żm n├ístrojom, ktor├Ż m├┤┼że ┼íkodi┼ą de┼ąom, ktor├ę nie s├║ v primeranom veku, ale tento pl├ín by mohol deti umiestni┼ą priamo do cesty pred├ítorov.ÔÇť

┼Żiadny d├ítum spustenia preteen Instagram aplik├ícia bola ohl├ísen├í.

Facebook u┼ż ─Źelil kontrole kv├┤li spusteniu a Messenger chatov├í aplik├ícia pre deti vo veku od ┼íes┼ą do 12 rokov v roku 2017.

Americk├í skupina Kampa┼ł za detstvo bez obchodu (CCFC) dokonca vyzvala Marka Zuckerberga, aby sa ujal Messenger aplik├íciu nadol kv├┤li obav├ím o zdravie a bezpe─Źnos┼ą det├ş.

A Facebook Hovorca n├ím predt├Żm povedal: ÔÇ×Deti sa st├íle ─Źastej┼íie p├Żtaj├║ svojich rodi─Źov, ─Źi sa m├┤┼żu pripoji┼ą k aplik├íci├ím, ktor├ę im pom├íhaj├║ dr┼ża┼ą krok s priate─żmi.

ÔÇ×Moment├ílne nie je ve─ża mo┼żnost├ş pre rodi─Źov, tak┼że pracujeme na v├Żvoji ─Ćal┼í├şch produktov, ktor├ę s├║ spravovan├ę rodi─Źmi a s├║ vhodn├ę pre deti.

ÔÇ×Sk├║mame prinies┼ą do zariadenia z├í┼żitok ovl├ídan├Ż rodi─Źmi Instagram pom├íha┼ą de┼ąom dr┼ża┼ą krok so svojimi priate─żmi, objavova┼ą nov├ę kon├ş─Źky a z├íujmy a ─Ćal┼íie. ÔÇť

V├şrusov├í Instagram Photo hack v├ím umo┼żn├ş urobi┼ą ├║┼żasn├ę z├íbery iPhone pomocou geni├ílneho triku fotoapar├ítu

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Twitter testuje funkciu Tip Jar, ktor├í v├ím umo┼żn├ş posiela┼ą peniaze va┼íim ob─ż├║ben├Żm v├Ż┼íkov├Żm reproduktorom.

─î├şna pod─ża spr├ív tvrd├ş, ┼że je svetov├Żm l├şdrom v technol├│gii 6G.

Potom, ─Źo sa digit├ílna mena, ktor├║ spoluzakladal, prudko zv├Ż┼íila cenu, sa Vitalik Buterin stal najmlad┼í├şm krypto miliard├írom na svete.

Na ─Źo mysl├ş┼í? Instagram pre deti? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu