Facebook mus├ş sa objavi┼ą pred kongresom USA druh├Żkr├ít

Facebook Boj pokra─Źuje proti regul├ítorom, ktor├ş e┼íte neveria nov├ęmu projektu spolo─Źnosti: Libra. ─îas┼ą tohto procesu povedie Marka Zuckerberga druh├Żkr├ít k vypo─Źutiu vo V├Żbore pre finan─Źn├ę slu┼żby (FSC) na obhajobu jeho projektu.

Na kongrese USA 23. okt├│bra sa na vypo─Źut├ş vypo─Ź├şta gener├ílny riadite─ż Facebooku Mark Zuckerberg “Vy┼íetrovanie Facebook a jeho dopad na sektor finan─Źn├Żch slu┼żieb a b├Żvania ÔÇť.

Mark Zuckerberg mus├ş br├íni┼ą americk├Żm z├íkonodarcom v┼íetko, ─Źo s├║vis├ş s jeho kryptomennos┼ąou Na┼íe, a reagova┼ą na ┼żiadosti regula─Źn├Żch subjektov a r├┤znych svetov├Żch l├şdrov, ktor├ş trvaj├║ na skepticizme projektu.

FSC zverejnila inform├ície o spr├ívan├ş Zuckerberga pred kongresom na svojich soci├ílnych sie┼ąach, ale neboli poskytnut├ę ┼żiadne ─Ćal┼íie podrobnosti. Predsedn├ş─Źka v├Żboru Maxine Waters bola zodpovedn├í za vypracovanie n├ívrhu z├íkona ÔÇ×Udr┼żiavanie technol├│gie mimo financovaniaÔÇť.

Pam├Ątajte, ┼że Waters bol ten, kto o to po┼żiadal Facebook zastavi┼ą rozvoj vlny, k├Żm ÔÇ×Kongres nebude ma┼ą mo┼żnos┼ą tieto ot├ízky objasni┼ą a objasni┼ą a podnikn├║┼ą krokyÔÇť.

Vo vyhl├ísen├ş z poslednej stredy sa okrem in├ęho uv├ídza:

N├ívrh z├íkona zakazuje ve─żk├ę platformy spolo─Źnosti, napr. Facebook, s├║ autorizovan├ę, registrovan├ę ako finan─Źn├í in┼ítit├║cia v Spojen├Żch ┼ít├ítoch.

N├ívrh z├íkona tie┼ż zakazuje ve─żk├Żm platformov├Żm spolo─Źnostiam zalo┼żi┼ą, udr┼żiava┼ą alebo prev├ídzkova┼ą digit├ílne akt├şvum, ktor├ę sa be┼żne pou┼ż├şva ako prep├şnacie m├ędium, jednotka ├║─Źtu, obchodovanie s cenn├Żmi papiermi alebo ak├íko─żvek in├í podobn├í funkcia definovan├í Feder├ílnym rezervn├Żm syst├ęmom.

V j├║ni minul├í voda, manifeste spustenie kryptomeny z Facebook To je ─Ćal┼í├ş d├┤kaz nekontrolovan├ęho roz┼íirovania spolo─Źnost├ş Marka Zuckerberga v ─żudskom ┼żivote.

Na j├║lovom vypo─Źut├ş pred Snemov┼łou reprezentantov pre finan─Źn├ę slu┼żby a Sen├ítnym bankov├Żm v├Żborom, na ktorom sa l├şder Blockchainu z├║─Źastnil na Facebooku David Marcus, boli z├íkonodarcovia skeptick├ş napriek tomu, ┼że v├Żkonn├ş hovorili o v├Żhod├ích Libry.

Podobne si Maxine Waters nemohla pom├┤c┼ą, ale spomenula dlh├Ż pr├şbeh Facebook okolo jeho tvrden├ş o poru┼íen├ş s├║kromia. Toto je najd├┤le┼żitej┼íia t├ęma diskusie regula─Źn├Żch org├ínov.

Nedostato─Źn├í schopnos┼ą reagova┼ą v r├ímci Libry doteraz viedla niektor├ę spolo─Źnosti, ako s├║ PayPal, Master Card a Visa, k zru┼íeniu podpory projektu.

Eur├│pska ├║nia tie┼ż ned├ívno uviedla, ┼że vytvoria nov├ę regula─Źn├ę normy pre spr├ívu kryptomen, ─Źo je rozhodnutie vytvoren├ę po novom projekte o Facebook,

Nie je poch├Żb o nieko─żk├Żch ne├║spechoch Facebook Po pl├ínovan├ş rozvoja V├íhy bude v┼íak ├║─Źas┼ą Marka Zuckerberga na kongrese rozhoduj├║ca pre formovanie bud├║cnosti V├íhy.