Facebook Messenger pridáva nové možnosti skupinového chatu

Facebook Messenger sa stala jednou z aplikácií, ktoré niektorí ľudia používajú na udržiavanie kontaktu s priateľmi a rodinou, najmä počas pandémie. Messenger oznámila niektoré zmeny prichádzajúce do funkcie skupinových správ, ktoré uľahčujú komunikáciu so skupinami ľudí naraz. Jednou z nových funkcií je možnosť využívať skupinové chaty medzi aplikáciami Messenger a Instagram priatelia.

Vďaka novej aktualizácii môžu používatelia medzi sebou začať skupinové rozhovory Instagram a Messenger kontakty. Používatelia môžu tiež prispôsobiť tieto multiplatformové skupinové chaty pomocou tém chatu a vlastných reakcií. Ďalšou funkciou, ktorá funguje naprieč platformami, sú prieskumy, ktoré umožňujú skupinám rozhodovať o čomkoľvek, od toho, kde sa najesť, až po film, ktorý si pozriete.

S povolenou funkciou skupinového chatu naprieč platformami majú používatelia stále rovnakú kontrolu nad tým, kto ich môže osloviť. Okrem toho má používateľ ovládacie prvky doručenia určujúce, kto sa zobrazí v zozname rozhovorov a kto sa odošle do priečinka Žiadosti o správy. Messenger hovorí aj o nových nástrojoch umožňujúcich prispôsobenie chatov.

Messenger spustila novú tému s názvom Cottagecore, inšpirovanú „romantizovaným pastierskym svetom“. Messenger sa tiež spojili s umelcom J Balvinom, aby oslávili vydanie nového albumu s chatovacím tímom inšpirovaným obalom albumu. Ďalšou prispôsobenou témou je dostupná súprava umenia Astrológia.

Táto sada obsahuje tému astrologického chatu, efekt Astrology AR a balíček nálepiek, ktorý bude čoskoro k dispozícii. Messenger hovorí aj o nových spoločných zážitkoch vrátane novej epizódy série Cardi B „Cardi Tries__“ s názvom „Cardi B Tries Latin American Food“. Používatelia môžu sledovať túto epizódu a ďalší obsah priamo z Instagram krmivo. Používatelia môžu začať videorozhovor v rámci Instagrama potom prejdite na videopríspevok, ktorý chcete zdieľať a pozerať s priateľmi.