Facebook KONE─îNE v├ím umo┼żn├ş zablokova┼ą koment├íre v z├║falej snahe zastavi┼ą ┼íikanovanie

FACEBOOK sa pok├║┼ía odstr├íni┼ą kyber┼íikanu t├Żm, ┼że v├ím umo┼ż┼łuje blokova┼ą koment├íre k va┼íim pr├şspevkom.

Aplik├ície giganta soci├ílnych m├ędi├ş vn├şmaj├║ niektor├ş ako ├║to─Źisko pre trollovanie a ob┼ąa┼żovanie – a dokonca s├║ sp├íjan├ę so samovra┼żdami.

Teraz Facebook sa pok├║┼ía obmedzi┼ą tok nen├ívistn├Żch koment├írov.

Od dne┼ín├ęho d┼ła budete m├┤c┼ą ovl├ída┼ą, kto m├┤┼że komentova┼ą va┼íe verejn├ę pr├şspevky.

Svoje ÔÇ×komentuj├║ce publikumÔÇť pre ─żubovo─żn├Ż jeden pr├şspevok si m├┤┼żete vybra┼ą z ponuky.

To zah┼Ľ┼ła umo┼żnenie komentova┼ą ka┼żd├ęmu, kto m├┤┼że pr├şspevok vidie┼ą, alebo obmedzenie iba na ─żud├ş a str├ínky, ktor├ę ste ozna─Źili.

Twitter – ktor├Ż bol tie┼ż su┼żovan├Ż trolmi – ned├ívno pridal podobn├║ funkciu, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje vypn├║┼ą nechcen├Żch koment├ítorov.

ÔÇ×├Üpravou publika, ktor├ę v├ís komentuje, m├┤┼żete ─Ćalej ovl├ída┼ą, ako chcete pozva┼ą konverz├íciu na svoje verejn├ę pr├şspevky, a obmedzi┼ą potenci├ílne nechcen├ę interakcie.ÔÇť Facebook vysvetlil.

ÔÇ×A ak ste verejn├í osobnos┼ą, tvorca alebo zna─Źka, m├┤┼żete sa tie┼ż rozhodn├║┼ą obmedzi┼ą publikum, ktor├ę komentuje va┼íe verejn├ę pr├şspevky, aby ste sa c├ştili bezpe─Źne a zapojili sa do zmysluplnej┼í├şch rozhovorov so svojou komunitou.ÔÇť

Facebook bol ne├║navne kritizovan├Ż za pr├şli┼í laxn├Ż vo─Źi kyber┼íikane.

Ned├ívna spr├íva to nazna─Źovala FacebookVlastn├í politika ┼íikanovania a ob┼ąa┼żovania umo┼ż┼łovala zneu┼ż├şvanie zn├ímych osobnost├ş.

Facebook ├║dajne moder├ítorom vysvetlil: ÔÇ×Chceme umo┼żni┼ą diskusiu, ktor├í ─Źasto obsahuje kritick├ę koment├íre ─żud├ş, ktor├ş s├║ v spr├ívach.ÔÇť

Gigant soci├ílnych m├ędi├ş, ktor├Ż tie┼ż vlastn├ş Instagram, ├║dajne definuje osobnosti verejn├ęho ┼żivota ako osoby s online sledovan├şm viac ako 100 000 os├┤b alebo osoby, ktor├ę sa objavili v miestnych spr├ívach.

Prich├ídza to tak, ┼że celebrity vr├ítane hviezdy Man United Marcusa Rashforda vyzvali firmy soci├ílnych m├ędi├ş, aby bojovali proti zneu┼ż├şvaniu online.

Legenda o noh├ích Thierry Henry ned├ívno zasiahla technologick├Żch gigantov, aby potla─Źila rasistick├ę zneu┼ż├şvanie online – po ukon─Źen├ş soci├ílnych m├ędi├ş kv├┤li ob┼ąa┼żovaniu.

B├Żval├í superhviezda Arsenalu a Franc├║zska minul├Ż t├Ż┼żde┼ł ozn├ímila, ┼że odch├ídza zo soci├ílnych m├ędi├ş na protest proti tomu, ┼że technologick├ş giganti nedok├ízali uchr├íni┼ą svojich pou┼ż├şvate─żov pred rasov├Żm a in├Żm zneu┼ż├şvan├şm.

Facebook dnes tie┼ż rob├ş v aplik├ícii ─Ćal┼íiu ve─żk├║ zmenu.

Kone─Źne budete m├┤c┼ą zmeni┼ą poradie, v akom sa pr├şspevky zobrazuj├║ vo va┼íom informa─Źnom kan├íli.

V s├║─Źasnosti rozhoduje o porad├ş algoritmus, ktor├Ż na z├íklade odhadov odhadne, ─Źo by ste chceli vidie┼ą.

Teraz v┼íak m├┤┼żete pou┼żi┼ą n├ístroj s n├ízvom Panel s filtrami kan├ílov na prepnutie do chronologick├ęho poradia, ktor├Ż najsk├┤r zobraz├ş najnov┼íie pr├şspevky.

Mysl├ş┼í si Facebook rob├ş dos┼ą pre boj proti kyber┼íikane? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch.

Mark Zuckerberg sa usmieva, ke─Ć mu z├íkonodarca povedal: ÔÇ×Mo┼żno si mysl├şte, ┼że ste nad z├íkonomÔÇť

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach zist├şte, ako niekoho zablokova┼ą Facebook.

Facebook bol ned├ívno zaraden├Ż medzi jednu z najhor┼í├şch aplik├íci├ş na ÔÇ×naru┼íenie v├í┼ího s├║kromiaÔÇť.

A zistite, ako odstr├íni┼ą svoje Facebook ├║─Źet.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu